|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 19:27:32   
Anonimen
...so ravno povedali v 24 ur. Preden se spravim na googla, ali katera ve zakaj?

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 19:28:44   
CatJa
Zarad recesije.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 19:29:27   
Rubin.
Catja si mi vzela z jezika oz. s prstov. user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 19:32:00   
Volga
McGajver že dolgo ni bil na delu. 

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 19:38:20   
Anonimen
Recesija ja...kaj hočmo, tud to mora kdaj pa kdaj bit, saj večje ni bilo že cca 70 letuser posted image

Sicer pa sem že našla odgovor
http://www.physlink.com/education/askexperts/ae695.cfm

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 19:40:48   
Freycha
ko smo ravno pri recesiji: moj brat je prišel iz NL za novoletne praznike in je povedal, da se gor sploh ne omenja toliko te recesije, kot se jo v SLO.... pri nas so totalno naredili slona.

Sej vem, da je zdej to čisto iz konteksta, ampak zanimivo je, da sem tudi sama zapopadla to in za vsako stvar rečem, da je kriva recesija.....user posted image

Sicer pa pojma nimam, zakaj se zemlja počasneje vrti. Se pa zavedam, da mora bit to je.ba, ker je s tem povezano celotno življenje na zemlji. Tu nam tut Bog ne more pomagati user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 19:45:35   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

pri nas so totalno naredili slona.



Pa verjemi, da niso. Mi imamo še srečo, da smo v takih službah, kjer se toliko ne pozna,  drugje pa že gagajo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 21:37:45   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ko smo ravno pri recesiji: moj brat je prišel iz NL za novoletne praznike in je povedal, da se gor sploh ne omenja toliko te recesije, kot se jo v SLO.... pri nas so totalno naredili slona.

,


jaz imam žal čisto drugačne informacjie, tudi iz Nizozemske. In nekaj mora biti na tem, ker imamo mi januarja sestanke samo na to temo in to v mednarodnem kontekstu. Imajo pa v vseh EU in OECD državah enake probleme - vsaj v tem smo si enotni. user posted image

Zemlja se pa še dolgo časa ne bo nehala vrteti, takrat ziher ne bo nobenega človeka več na zemlji in tudi sonce bo enkrat ugasnilo. user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
29.12.2008 22:17:06   
atanja
Ja jaz pa ne razumem pri nas pa nobeeeen noče delat. Ne štekam. Res ne štekam. Jaz pa z nadurami ful dopusta do zdaj čepim do zadnjega v službi. Neeeee štekam.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
30.12.2008 10:31:41   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ko smo ravno pri recesiji: moj brat je prišel iz NL za novoletne praznike in je povedal, da se gor sploh ne omenja toliko te recesije, kot se jo v SLO.... pri nas so totalno naredili slona.



Ja, res je. In pri gnečah v trgovinah se tudi ne pozna. Letos pred božičnimi prazniki so/smo spet podrli rekord v številu odtipkanih Pin-ov.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
30.12.2008 10:35:39   
r1ta
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ko smo ravno pri recesiji: moj brat je prišel iz NL za novoletne praznike in je povedal, da se gor sploh ne omenja toliko te recesije, kot se jo v SLO.... pri nas so totalno naredili slona.

,


jaz imam žal čisto drugačne informacjie, tudi iz Nizozemske



Ma hec je v tem, da se v Sloveniji ta recesija omenja na vsakem koraku, še pri cekret papirju. Tu v NL, se pa v vsakdanjem življenju ljudje ne obremenjujejo s tem. Zaenkrat. Služba je, plača je in zakaj bi se obremenjevali z nečim, kar "mogoče" pride. Verjetno pa prav tako vsak malo premisli, preden se odloči za večje nakupe.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
30.12.2008 13:17:54   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Ja, res je. In pri gnečah v trgovinah se tudi ne pozna. Letos pred božičnimi prazniki so/smo spet podrli rekord v številu odtipkanih Pin-ov.



Ja to pa je res, letos so trgovine veliko bolj obiskane kot lani. Parkirišča tako polna, da se moraš trikrat zapeljat, da dobiš mesto...... Zgleda, da ljudje kupujejo zaloge, za naslednji dve leti........ker baje bo težko kaj dobituser posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
30.12.2008 18:51:45   
janjja
IZVIRNO SPOROČILO: atanja

Ja jaz pa ne razumem pri nas pa nobeeeen noče delat. Ne štekam. Res ne štekam. Jaz pa z nadurami ful dopusta do zdaj čepim do zadnjega v službi. Neeeee štekam.


Hvala enako

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
30.12.2008 18:51:47   
Anonimen
Mah, saj to je že dolgo znano. In se tudi vedno bolj oddaljuje od Sonca. So že Grki (ki so vedeli, da je Zemlja okrogla) to izračunali in vedeli.

Zakaj? Ker se ohlaja, enako tudi Sonce in zato se njuna medsebojna privlačnost zmanjšuje, zato se eden od drugega oddaljujeta, masa se zmanjšuje in zato tudi počasnejše vrtenje. Nekako tako, no, se pa ne spomnim točno, je 10 let od takrat, ko sem to študirala, bi ti prepisala iz enega učbenika za geografijo na FF, pa mi je ravno tisti splesnel user posted image . Bom jutri poiskala, če se bom spomnila.

O recesiji pa drugič user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
30.12.2008 21:45:04   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Mah, saj to je že dolgo znano. In se tudi vedno bolj oddaljuje od Sonca. So že Grki (ki so vedeli, da je Zemlja okrogla) to izračunali in vedeli.

Zakaj? Ker se ohlaja, enako tudi Sonce in zato se njuna medsebojna privlačnost zmanjšuje, zato se eden od drugega oddaljujeta, masa se zmanjšuje in zato tudi počasnejše vrtenje. Nekako tako, no, se pa ne spomnim točno, je 10 let od takrat, ko sem to študirala, bi ti prepisala iz enega učbenika za geografijo na FF, pa mi je ravno tisti splesnel user posted image . Bom jutri poiskala, če se bom spomnila.

O recesiji pa drugič user posted image .


Jaz sem mislila, tako čisto po logiki, brala o tem nisem (je pa res, da vse fizikalne knjige učijo o gravitaciji narobe, še o čem drugem tudi, ker še danes ne vedo, kaj v bistvu gravitacija je, zato učijo nek prastar zakon o privlačnosti težkih teles, tako da je vprašanje, na kaj se lahko sploh zanesemo)da sonce izgublja maso in da je zato malenkost manjša privlačnost, pa zemlja malenkost dlje - čeprav govorimo o res majhnem procentu izgube celotne sončeve  mase od začetka do danes. Vendar prosim, naj mi kdo razloži, kako naj bi to vplivalo na rotacijo zemlje, saj rotacija menda ni odvisna od bližine, al je? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
31.12.2008 9:18:58   
Anonimen
Govoriš o 2. (se mi zdi user posted image ) Newtnovem zakonu. Ki velja, je zakon, dokazan, s tem, da pa ni absoluten. V času njegovega nastanka so ga imeli za absolutnega - torej da velja za vse vedno in povsod, tudi v vesolju. Danes že od Einstaina ni več tako - Teorija relativnosti je ravno kontra temu zakonu pravzaprav - vse je relativno, odvisno s katerega kota pogledaš user posted image . Tako da, Newton je čisto OK, ampak je v določeni situaciji (ko jabolko pade z drevesa user posted image user posted image user posted image ). Fiziki itak večinoma govorijo o teorijah, ker ni mogoče dokazovati nečesa v absolutnih mejah. Včasih je še šlo, danes pa je znanje preveč obsežno - torej nekaj velja, a samo vdoločeni meri.

Rotacija je načeloma odvisna od mase določenega telesa in njegove velikosti ter začetnega pospeška. Samo se res ne spomnim točno, kako že gre, moji možgani delujejo po principu, če nečesa ne rabim, spravijo nekam globoko in moram pogledat v knjige, da se spet spomnim user posted image . Tudi privlačnost do sonca ima majčken vpliv, kolikor se spomnim, ampak gre res za minimalne odmike.

Bom poiskala tekom dneva v zapiskih.
Naslov unega učbenika je pa Lovrenčak F.: Matematična geografija.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 31.12.2008 9:22:37 >

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
31.12.2008 9:44:52   
LoCa
sej zemlja se tudi plošči, če se ne motim? verjetno še kaj drugega, ki pa dokler so to kake mini cifre, ne ugledajo sploh luči.
kar se pa recesije tiče, meni tudi ne greni življenja. pa nisem bogata in nimam službe za vedno. opažam pa, da je oglasov za delo občutno manj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
31.12.2008 12:17:11   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Govoriš o 2. (se mi zdi user posted image ) Newtnovem zakonu. Ki velja, je zakon, dokazan, s tem, da pa ni absoluten. V času njegovega nastanka so ga imeli za absolutnega - torej da velja za vse vedno in povsod, tudi v vesolju. Danes že od Einstaina ni več tako - Teorija relativnosti je ravno kontra temu zakonu pravzaprav - vse je relativno, odvisno s katerega kota pogledaš user posted image . Tako da, Newton je čisto OK, ampak je v določeni situaciji (ko jabolko pade z drevesa user posted image user posted image user posted image ). Fiziki itak večinoma govorijo o teorijah, ker ni mogoče dokazovati nečesa v absolutnih mejah. Včasih je še šlo, danes pa je znanje preveč obsežno - torej nekaj velja, a samo vdoločeni meri.

Rotacija je načeloma odvisna od mase določenega telesa in njegove velikosti ter začetnega pospeška. Samo se res ne spomnim točno, kako že gre, moji možgani delujejo po principu, če nečesa ne rabim, spravijo nekam globoko in moram pogledat v knjige, da se spet spomnim user posted image . Tudi privlačnost do sonca ima majčken vpliv, kolikor se spomnim, ampak gre res za minimalne odmike.


NI glih čisto tako. Newton je živel okoli leta 1700, malo prej in malo kasneje. Že okrog leta 1900 in še malo zraven so začeli gruntati, da tole njegovo ne drži čisto. Pravzaprav so dokazali določene reči čist matematično in fizikalno, o tem ni vprašanja. Potem je bilo obdobje, ko so menili, da za velike reči veljajo eni zakoni, za male pa drugi, kar je vendarle absurd, a ne, jasno da to ne more biti res. Ta hip pa v bistvu kolikor so meni stvari poznane ni neke splošne teorije, ki bi držala o tem, ker v bistvu nimajo pojma, kako to dvoje združit. Oz. mogoče je že vse odkrito, pa samo mi laiki ne vemo, ker je v znanstvenih krogih vse samo denra, pa bog ne daj, da kdo kaj drugače razmišlja od ustaljenega vzorca, ker ga odmaknejo iz položaja - gre za velike vsote denarja, tako da nova odkritja v bistvu niso zaželjena).  Preprosto povedano - newton se je v nekaterih rečeh motil.

IN še hujše dejstvo, praktično polovico fizike in kemije, ki so nas v šolah učili ne drži, kljub temu, da so "nova" spoznanja starejša kot 90 let, so nas učili narobe!!!! Butli nori. Grem stavit, da v najboljšem primeru 80% ljudi ne pozna nič drugega kot šolsko fiziko in kemijo , pa seveda biologijo in ji verjame. Nikar ne verjami nobenemu učbeniku, ki je starejši kot par let.Če vprašaš kakšno bolj izobraženo učiteljico ali učitelja naravoslovja, ti bo vsak enako povedal. PŠa vendar je prisljen učiti narobe, ker so naši učni načrti tako zasnovani. Ljudi načrtno poneumljajo. Ne štekam tega.


IN še nekaj o pospeških....a veš da v bistvu fiziki nimajo pojma niti o tem, kaj neko trdno snov skup drži na večji ravni. Se rpavi vedo ti povedat kako el. sile delujejo med atomi, in kja njih drži skupaj, kaj pa drži recimo tebe in mene kot  celoto skupaj, da ne razpadeva na veliki ravni, se pravi 60-kilskiuser posted image user posted image , pa nimajo pojma. A ti res misliš, da samo zaradi atomske vezi med atomi?user posted image  Al pa kakšna malo bolj trdna reč, al pa recimo voda, zakaj ne izhlapi kar? Ko smo že pri vodi, sploh niso še dobro raziskali, kakšni prenosnik informacij je, kljub temu, d aje zdaj že znano, kako hudo velik vpliv nanje ima.To niso raziskana področja. Aja pospešek...po tej newtnovi logiki bi se morala zemlja ustavljat, (samo po moje veliko hitreje, a ne, al bi se morala pa na začetku toliko hitreje vrtet, kar ne verjamem niti pod razno) ampak tele mičkene reči na kvantni ravni niti ne izgubljajo energije, medtem ko se premikajo, fizikom ni poznan vzrok, zakaj so energetsko konstantne, razen če bi bil vzrok ničta točka časprostora (le tega sicer izkoriščajo na veliko, pri vseh modernih napravah, ko pretvarjajo elektromagnetna polja v nam bližje reči). A se ti ne zdi, da bi morala velika telesa popolnoma enako funkcionirati? In v bistvu po moje tudi so enaka, samo da gre tu za izjemno zgoščeno energijo in posledično za večjo težo, kot ima recimo en sam elekrtonček ali kvant.
Eh.... tukaj lahko pišem še ure in ure, toliko je zanimivega.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
31.12.2008 13:47:34   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  Saj zdaj govorim bolj površno, ker sem ful stvari že pozabila, ampak v osnovi jaz razišljam nekako takole: A veš tista teorija mojega dragega o pretekajoči se energiji, kako gre samo za to, da se eno pretvarja v drugo, spreminja obliko, pa na koncu spet pride na začetek. Energija v tisoč in eni obliki. To nas drži skupaj user posted image . Potem se z leti ta energija malo pretegne, ko se nam raztegne pas user posted image user posted image user posted image , ampak je še vedno tam, samo v drugi obliki. Tako si tudi jaz predstavljam vse skupaj, samo da so se v fiziki uveljavila drugačna pojmovanja za te iste zadeve. Po moje bolj zato, ker so stvari spoznavali postopno, ali o njih samo teoretično razglabljali, preden so sploh prišli do česa konkretnega in so morali tisto nekako poimenovati, da se je vedelo, zakaj se gre. Saj o atomih je govora že v filozofiji v stari Grčiji, tisočletja, preden so kakšnekoli atome sploh videli user posted image .

Šolski načrti so pa - saj veš - moooočno poenostavljeni. Saj je enako tudi pri drugih predmetih. Še vedno marsikje piše, da so Slovani pridrveli z vso ihto in silo, pobili staroselce, bla, bla, bla. To je močno poenostavljeno. In ker načrte večinoma pišejo ljudje s faksa, ki nikoli v življejnu niso živeli v praksi, ampak samo nabijali teorijo, niti ne znajo drugače, kot napisat neko zelo široko, pestro, globoko in nasprotujoče si znanje vpeljat v načrte tako, da bi otroci spoznavali kaj drugega kot piflarijo poenostavljanja, tako je in nič drugače. Eno samo in absolutno resnico user posted image . Otroci so narejeni drugače, oni razmišljajo, se sprašujejo, dvomijo,... in če naletiš na učitelja, ki zna zadeve predstaviti v širši luči, ne samo tisti predal, potem uživaš, ker dobiš dobro podlago za naprej. Samo je to zelo težko, ker pač načrti niso zastavlejni tako, da bi to omogočali, pačasa za tako poučevanje ni ravno na pretek, ker potem ne prideš skozi letni plan,...

Jaz sem imela super učitelja (saj drugače je bil kreten) za fiziko, vse stvari je pokazal v praksi, čisto vsakdanjih stvareh, in pri vseh nam je dal en kamenček za razmišljat. Niti ni zadeve prikazoval posplošeno, temveč jih je povezal med seboj - vse je del nečesa večjega.

Kar se tiče Newtona, saj sem napisala, da se je v marsičem motil. Ko je objavil svoja spoznanja, je bil bog i batina, največji dosežek svojega časa. Smao čas gre naprej in znanje se izredno širi, sploh zadnjih 100 let. Tako pretekla spoznanja opuščajo ali dobivajo novo vlogo. Novih spoznanj je ogromno, veliko preveč, da bi jih posameznik lahko zaobjel. Po drugi strani je še ogromno stvari neraziskanih. In sedaj samo nekaj špekulirajo, ker pač znanje še ni dovolj obsežno. Bo, čez 100, 500 let, zdaj pa se jim samo nekaj sanja. Tako da, jaz jim dajem čas, da kaj novega pogruntajo. Nekako tako kot v srednejm veku - zemlja je bila ravna, bog ne daj, da bi kdo drugače mislil, na grmado z njim. Potem pa so se le našli nekateri, ki so podvomili in razmišljali drugače, v okviru svojih zmožnosti. Pa za njimi še nekateri, ki so to znanje poglobili in/ali razširili. Dopuščam možnost, da bodo čez 1000 let pogruntali, da vse za nazaj ne drži, da je nekaj čisto drugega, ampak ta trenutek je to vse, kar imamo.

Še eno poenostavljanej iz šole: Zemljina os je nagnjena za 23,5° in okoli te osi se vrti. Ampak dejansko ta os niha - kot vrtavka. Severni pol torej ni točno določena točka, temveč se spreminja. Tudi magnetni pol se vsake toliko obrne. Kar na biti rahlo nerodno, če si na ladji ali letalu in se ti kompas naenkrat obrne user posted image . Menda bo zdaj enkrat spet prišlo do spremembe v magnetnih polih. Sto let gor ali dol.

Včasih mi je bilo npr. vse v povezavi z bogom, avro, horoskopi,... nakladanje. Zdaj pa sem pogruntala, da vsi govorimo o istih stvareh, vsaj kar se mene tiče, le da gledamo na to z različnih koncev. Sam kaj ko smo ljudje tako zaverovani sami vase, da imamo samo svoj prav - vidimo samo svojo resnico.
Mogoče se bo našel kdo, ki bo znal spoznanja z drugega konca uporabiti v svojem razmišljanju.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
31.12.2008 15:27:50   
Kerensa*
Ankica in Gina - a bi vidve tole malo bolj poljudno oz. po kmečko napisali, da vaju bo razumel še kdo, npr. jaz? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zemlja se vrti vedno bolj počasi...
31.12.2008 15:50:40   
Gina
Ja kaj te pa zanima kerensauser posted image user posted image ? Zdajle je Ankica zelo po kmečko napisala. In se strinjam z njo, da znanost načeloma nima pojma; kakor tudi, da je energija ves čas ista, se samo pretvarja; kakor tudi da bog ali ne bog je eno in isto, vsi ljudje verjamejo v neke vrste čira čara, ker nihče pojma nima, v bistvu je pa znanost dokazala, da ima energija tak ali drugačen vpliv na nas in da lahko vsak atom in misel vpliva na drug atom ali misel in jih premika; pa da je knjiga o zgodovini odvisna od tega, kdo jo je napisal, katera stran namreč, ha ha....; no pa v tem smislu naprej...

Načeloma pa govoriva o tem, da je novejša (beri cca 100let stara bio-fizika- kemija) mal drugačna v resnici, kot so nas učili, ker so nas učili več kot 100 let staro fi,ke, bio - ja prav si prebrala, leta 70, 80, 90, 2000 in tudi 2010 bomo učili več kot 100 let stare reči, čeprav je znanost tako strašno napredovala - poenostavljanje je bolezen, ne moreš reči npr. otroku, da ima atom ovojnico, če je nima, ni nekaj trdega, niti majčkeno nič trdega, pa še predstavljajo jim ga kot kroglico, pa da se atomi skup "zlepijo z neko vezjo", če se ne zlepijo, v bistvu samo rotirajo tako hitro.... Pogovarjava se, da je bilo vse skup en velik bulšit, pa da je treba razmišljat s svojo glavo,da prideš do svojih spoznanj, ker sama fizika, kemija, biologija ti jih ne bo dala, dokler ostajaš v šolskih okvirih, v vsakem primeru pa moraš, če želiš vsaj en delček tega vedet, prebrat ogromno enih novejših knjig, al se pa veliko pogovarjat o tem al pa dol vlečt iz neta, če ti tako bolj ustreza. Če te pa kaj bolj konkretno zanima kerensa, pa vprašaj, ti bom probala po kmečko povedat.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?