|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Organizacija gospodinjstva??
27.12.2008 22:53:05   
skuštrana
Zanima me kako si tedensko organizirate gospodinjstvo? Res ne vem ali sem jaz popolni trotl za te zadeve, ampak zadnje čase mi ne uspe nič, še kosila ne skuhat user posted image

Že res, da imam 2 froca, tretjega v trebuhu, Liza je sicer v vrtcu od 8-13, Arsen doma(čez dan ne spi, razen v avtu ko greva po Lizo v vrtec), ampak vseeno...Načeloma sem doma, sicer še zraven nekaj delam kao od doma (urco, dve na dan)...Mož ima nalogo da pomiva posodo (nimamo pomivalca) in obeša cote, kadar je zunaj lepo za sušituser posted image

Ma, sicer se ne sekiram kaj preveč, ampak tiste neke osnove pa morajo biti narejene. Ampak kaj ko mene tako hitro potegne, ko mi Liza reče, Mami a bova to delali? A bova knjigo brali? Včasih pa samo sedim in uživam v gledanju kako se moja malčka igrata user posted image user posted image ( ja, takrat bi lahko pospravila kuhinjo, recimoooo)


Razmišljala sem (po Novem letu - novoletne obljube itakuser posted image ) da si splaniram nekako takole
pon - kopalnica
torek- dnevna soba
itd...

A katera dela tako in kakao se obnese?

Je pa tudi red, da že v osnovi NE MARAM gospodinjskih del in jih zelo rada odlagam...Na jutriuser posted image

Ma, znala bi bi organizirat pot okoli sveta z dvema otrokoma, ampak gospodinjstvo...Jao, bolna točka...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Organizacija gospodinjstva??
27.12.2008 23:02:42   
jakaracman
Kaj pa če bi imela pomoč.En krat tedensko nekoga.Pa jaz bi malo imela malo dlje v vrtcu.Ali ne spi tam?Pa definitivno pomivalec.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Organizacija gospodinjstva??
27.12.2008 23:08:59   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


pon - kopalnica
torek- dnevna soba
itd...

A katera dela tako in kakao se obnese?


NE. Mamo enega otroka, čez teden ne kuhamo (jemo v vrtcu in med službami), ostalo posodo sproti pomivamo. Peremo po potrebi, cunje mi tamal pomaga obešat (kline mi podaja - pol jih je sicer po vsej dnevni polno, ampak ni panike). Pobiramo in "zlagamo" jih tudi vsi skupaj (alo pa ko mali že spi). Likam samo par stvari, ki so v omari, tko da - mogoče 5 cunj na mesec. Čez vikend kuham, ko tamal spi. Sesamo tudi skupaj z Žigom. V trgovino gremo enkrat tedensko skupaj (čez teden kako malenkost samo). Kopalnico in WC pomivamo 1krat na 14 dni temeljito (tiste pol urce do urco pa ja najdeš), vmes pa še prah obrišem - kar sproti. Smeti - nosimo dol sproti, ko gremo ven.
Ja, to je več al manj to... Ne pretiravamo in je. Pomivanje oken in take zadeve so pa občasne in se tudi da dogovort, kdo se bo igral in kdo čistil. Simpel user posted image .


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Organizacija gospodinjstva??
27.12.2008 23:09:22   
malecka
Jaz imam tudi tri froce, možiček bore malo pomaga( on ima načez tavečja dela v bajti) in nimam nobenega urnika. Kadar grem na WC, vzamem definfekcijski robček in obrišem školjko.... ko si umivam roke potegnem z krpo po lijaku ( če je umazan).... Pometem kadar vidim da je "smetno"2-3x na dan(mali otroci-pa smokiji, odrezki z škarjicami....) V glavnem se trudim da sproti vse pošlihtam in se mi vidi, da to še najboljš rateva.
Seveda pa so tud velike spomladanske, oletne in jesenske akcije... to pa je že druga zgodba.


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Organizacija gospodinjstva??
27.12.2008 23:21:47   
skuštrana
Jaz kopalnico za prvo silo spravim v red, ko se tamala dva kopata user posted image

Pomivalec - bo, ko bomo šli na svoje, tukaj pa v kuhinji nimamo prostora...Ampak to je nase tako ali tako prevzel možuser posted image

Liza ne spi v vrtcu, ona pop sploh ne spi. Moji otroci so definitivno popoldanski nespalci....Nisem jaz tip, da bom zato da bo doma lepo in pospravljeno imela otroka dlje v vrtcu.

Likam niti ne...Pomoč pa imam 1-2 mesečno pride dobra teta čistilka, ki mi naredi generalno (opere tla, okna, pač po potrebi...)


Zanima me kako in kdaj perete tla? Ker naš Ars(14m) bi rad tudi pral  in potem namaka krpo v tisto umazano vodo, da moram na oncu še njega prat...Načeloma bi šlo zvečer, ko otroci zaspijo, ampak potem pa že dol padem od utrujenosti in mi zadnje na pameti izigravat Fato...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Organizacija gospodinjstva??
27.12.2008 23:31:11   
rija
jaz imam občutek, da imamo bajto skoz in skoz vsranouser posted image  pa zdaj ko se kuri, praha za izvoz....pa vedno nekaj sproti pospravljamo, pa še moj mož je zaprisežen pospravljalec, čistilec in likalecuser posted image

nimam urnika in ne zunanje pomočiuser posted image  

tla pomivam popoldan, ko mali spi, kar pri tebi odpade ali pa zvečer ko zaspi....sicer mi vse potaca...

sesamo včasih tudi 3x dnevno, ker ne prenašam smeti po tleh...pomivalca imamo, na srečouser posted image  kuhamo pa tudi zelo poredko....smo abonirani pri babici....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Organizacija gospodinjstva??
27.12.2008 23:55:17   
barika
Ha Skuštrana, pri nas je pa obratna situacija, mali je pravi zaspanc. Sesama skupaj, pomijem ko spi, ali pa ko ga čuva ati, likam ne (ni potrebe), cote obešama skupaj (ga dam v njegovo posteljo), ko so pa obešene, jih pa on pobere ...oz. vse modre kljukice zmeče doluser posted image , kopalnico spedenam sprot zvečer preden se grem umit (to mi vzeme 15 minut), kej več pa že ni,  prah pa tud sprot.
Drug problem so igrače, vsepovsod so.user posted image  Aja, kuhama tudi po navadi skupaj, ali pa ko spi, posodo pa umijem ...zvečer, prej ni časa.user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 0:41:51   
bodoča
Meni se tudi zdi, da odkar je začel mali hodit, je katastrofa v hiši. Igrače so dobesedno vsepovsod, pa razni papirčki, pa ko kašen keks je je polno drobtin za njim, pa obvezno najdem kak kos sadja kje "skrit", ki ga ni pojedel do konca,...

V glavnem "štala".

Nekega urnika nimam, ker imam tako zmešan delovni čas in ker se mi verjetno ravno takrat, ko bi imela kaj na urniku ne bi nič dalo delat. Tak da kopalnico na hitrco prebrišem, ko se amli kopa ali preden se ajz stuširam, sesam ko je mali pokonci in mi pomaga, tla pa pomivam ko ga ni ali ko spi, pri kuhanju se ne oziramo na to ali mali spi ali ne, se da kar normalno skuhat zraven njega. Ko dam cote prat gre raven (peremo v kleti) in potem s takim veseljem daje cote v sušilca in ga prižge, isto je pri pomivalcu, pomaga mi pospravit stvari s katerimi se ne more poškodovati,...

Večino stvari se kar da naredit z njim, pač poskušam mu narediti zanimivo in kao da pomaga, pri bolj obsežnejših čišenjih oz. stvari pri katerih ne more sodelovat, pa naredim, ko je v vrtcu ali ko spi,...

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 4:33:40   
TRIŠ
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

Jaz imam tudi tri froce, možiček bore malo pomaga( on ima načez tavečja dela v bajti) in nimam nobenega urnika. Kadar grem na WC, vzamem definfekcijski robček in obrišem školjko.... ko si umivam roke potegnem z krpo po lijaku ( če je umazan).... Pometem kadar vidim da je "smetno"2-3x na dan(mali otroci-pa smokiji, odrezki z škarjicami....) V glavnem se trudim da sproti vse pošlihtam in se mi vidi, da to še najboljš rateva.
Seveda pa so tud velike spomladanske, oletne in jesenske akcije... to pa je že druga zgodba.



Se podpišem pod tole.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 6:54:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Je pa tudi red, da že v osnovi NE MARAM gospodinjskih del in jih zelo rada odlagam...Na jutriuser posted image

Ti samo na jutri, jaz pa ponavadi kar na naslednji teden ali celo dlje. user posted image

Mi smo namreč okrog gospodinjstva popolnoma neurejeni. Če bi bilo tako, kot bi želel Kamikaza, bi bilo sicer drugače user posted image , ampak ker pač ni tako... Posodo se nekdo spravi pomit, ko je korito polno - jaz ali Kamikaza, ampak prej on, ker to njega bolj moti, kakor mene. Jaz sem sposobna iz polnega korita vzeti samo tisto skodelico, ki jo potrebujem, jo pomiti in uporabiti, vse ostalo pa pustiti tam user posted image . Pomivalnega stroja namreč tudi mi nimamo.

Kuhinjo in dnevni prostor (kombinirano) pospravljamo dnevno, ampak samo toliko, da se da kje sedeti in hoditi. Ljudje, ki pridejo k nam na obisk, so tega že navajeni in ne pi*dijo več user posted image  - samo še tašča včasih malo bevskne ("jao, sine moj jadni, kakva ti je žena, eee" user posted image ). Bolj v detajle pospravimo 1x na teden (to celo uspe narediti meni tisti dan v tednu, ko nimam službe), ampak je še to nesmiselno, ker je naslednji dan spet enako. Ta dan pomijemo tla, posesamo edino preprogo, ki jo premoremo user posted image  in pobrišemo tisti prah, ki ga vidimo user posted image . Generalko delamo pa enkrat na sezono, kar pomeni, da takrat celo zložimo cunje v omarah (Kamikaza je edini, ki jih ima zložene celo leto - ostalim vse popada ven, ko odpremo omaro user posted image ), pospravimo police po omarah in pogledamo, če se še vidi skozi okna (če se, potem je vprašanje, če jih pomijemo user posted image ). Nam pa uspe takrat popolnoma zdrgniti kopalnico. Vsaj en plus, no.

Pospravljati otroško sobo je še večji nesmisel, kakor vse ostalo, tako, da samo sproti skrbimo, da se da priti od vrat do postelje. Pa vsaj 1x tedensko odnesemo vse igrače iz dnevne v otroško sobo. Vse ostalo je izguba časa in živcev.

A še kaj ostane potem? user posted image  Ja, za pranje nimamo določenega dneva ali ure - ko se nabere za eno rundo (belo ali pisano, v detajle ne kompliciramo), se jo vrže v stroj. Problem je samo, ker potem potrebujemo kakšen dan ali dva, da oprano vzamemo ven in obesimo - smo tudi že 2x ali 3x prali isto. Ja, no, je bilo potem vsaj zares čisto user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 7:29:05   
Anonimen
Kerensa, jaz bi pri tebi znorela user posted image user posted image  Jao, jaouser posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 7:58:41   
Naty*Taja
No ja, mislim, da nikjer, kjer so otroci, ni pospravljeno v detajla. Tak sproti za živet pa že. Jaz sicer bi čist sfolgala zraven malihdveh pospravit vsak dan vse in to poleg službe, sam kaj ko sem na istem, kot Skuštrana in se mi zdej sploh ne da. Se poknem na kavč in sodelujem z malima! Kuham ne, razen za vikende, posodo v pomivalca in ven zlaga moj, sesa tudi kr naprej, tak da s prahom ni večjih težav. Edino vedno razmetano so igrače!! Tiste pa vztrajam, da so v sobi in basta! Edino, kar mi ni jasno je to, da skoraj nobena ne lika! Jaz tudi če iz sušilca takoj zložim ni šans, da možekovih in svojih srajc ne speglam - sej ne moreš to tak oblečt! No mi je pa ravno včeraj tašča odnesla kup, ki je že kak teden ležal in smo likali sprot, kar smo rabli.
Kar se pa generalke tiče-  ko imam voljo, vse nateram od doma (ven) in potem uživam celo dopoldne al pa celo cel dan.


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 8:12:16   
Pikapolonica_
Uf, jaz sem zgleda neka stroga mama, mora mali za sabo tut igrače pospravljatuser posted image Samo meni se zdi to pozitivno, ker se tako uči tudi nekega reda. Ostalo pa po potrebi -> po kosilu in pač prehranjevanju, se krožnik splakne in da v pomivalca, če je v kuhinji/dnevni smetno, se zalaufa ak.sesalec, enkrat ali dvakrat tedensko normalni sesalec prižgemo in posesamo tuto completo, za brisanje prahu imam jaz kar te Pronto robčke, enako tiste DMove za ekrane pa tipkovnice, to se lahko naredi res 'mimogrede'. 1x mesečno peremo okna, oblačila dam prat zvečer, pa potem kar v sušilca, se čez noč posuši, potem se samo razsortira, kaj je za zlikat in kaj ne. V kopalnici je ogromni plus, če nimaš ploščič okoli in okoli pa še po stropu, tako da imam res mogoče samo dva kvadrata ploščič za ščistit - se pravi to naredim prej kot v 5minutah.
Je pa res, da mi je sedaj veliko lažje, ko je mali star 2leti, so bili tudi pri nas časi, ko je bila bomba, no pa je le nekako zalaufal vse skupaj.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 8:49:20   
tjašun
Očitno sem edina ( po prebranem), ki ima stanovanje u nulo pospravljeno. Žal...user posted image  Moja ta mičkena ima  zelo hudi obliko alergije na pršico -beri hišni prah, tako da mora biti pri nas vse pospravljeno, čisto, zato imamo vsako soboto ali nedeljo GENERALNO! Vem, se mi že meša, ampak če jo hočem imeti  kolikor toliko "lepo", kožo namreč, moram pucati. Edino okna in omare znotraj čistim, na vsake toliko. Ja, ko sta bili malo mlajši pa sem tudi sama skoraj obupala z igračami. No, zadevo sem rešila čisto preprosto-kupila sem košaro in dve veliki plastični posodi za igrače in problem je rešen. Da ne bo pomote, potrebovali smo kar nekaj mesecev, da smo se naučili pospravlajtiuser posted image .

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:10:43   
lucika
mi imamo nekaj srednjega pospravljeno. bi lahko bilo bolj, priznam. smo se sicer sredi leta šele preselili, tako, da smo takrat naredili čistko med odvečnimi stvarmi. bi se lahko počasi ponovila.
sesamo vsak dan, oziroma po potrebi; včasih 3x na dan, včasih kak dan ne. sem imela obdobje ko sem po sušenju perilo zložila in je bilo ok. zdaj sem spet začela likati (odkar imamo malega), pa se mi spet zdi, da je samo zloženo preveč zmečkano...
drugače pa se nam najbolj obnese pucanje pred obiski. takrat je vse na svojem mestu, prah pobrisan, posesano...v rekordnem času. posodo sproti zlagamo v stroj, smeti sproti v kanto...potem pa ne ostane veliko, pa gre.
aja, pa kriterije imamo mogoče nižje kot večina:)))

(odgovor članu tjašun)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:13:19   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Kerensa, jaz bi pri tebi znorela user posted image user posted image  Jao, jaouser posted image

user posted image user posted image

Nisi edina. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:21:02   
Shorty_
prah, tako da mora biti pri nas vse pospravljeno, čisto, zato imamo vsako soboto ali nedeljo GENERALNO! Vem, se mi že meša, ampak če jo hočem imeti kolikor toliko "lepo", kožo namreč, moram pucati. Edino okna in omare znotraj čistim, na vsake toliko. Ja, ko sta bili malo mlajši pa sem tudi sama skoraj obupala z igračami. No, zadevo sem rešila čisto preprosto-kupila sem košaro in dve veliki plastični posodi za igrače in problem je rešen. Da ne bo pomote, potrebovali smo kar nekaj mesecev, da smo se naučili
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Kerensa, jaz bi pri tebi znorela user posted image user posted image  Jao, jaouser posted image

user posted image user posted image

Nisi edina. user posted image


sliši se huje kot je v resniciuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:21:36   
Kerensa*
Ko si bila ti tukaj, je bilo POSPRAVLJENO. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:22:15   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ko si bila ti tukaj, je bilo POSPRAVLJENO. user posted image user posted image user posted image


aja sem spregledalauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:22:25   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ma, znala bi bi organizirat pot okoli sveta z dvema otrokoma, ampak gospodinjstvo...Jao, bolna točka...

----------------------
Sva že dve user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:22:49   
Kerensa*
Ne jamraj - saj si imela kje sedeti. user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:25:49   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne jamraj - saj si imela kje sedeti. user posted image


pa kava je bila odlična, se priporočamuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:25:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Kerensa, jaz bi pri tebi znorela user posted image user posted image  Jao, jaouser posted image

user posted image user posted image


KL, prosim, tudi k nam NE hodi. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:26:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: shorty
pa kava je bila odlična, se priporočamuser posted image

Kofetkarica sem, kaj naj?... zdaj je Illy na sporedu, ker so prazniki. user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Organizacija gospodinjstva??
28.12.2008 9:27:52   
Anonimen
Saj nisem pedantna. Samo, da bi šla spat, v koritu pa umazana posoda user posted image ne bi mogla zaspati.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?