Sedenje 3,5 starega dojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Urška* -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (7.4.2005 22:57:03)

Ojla!

Naš Žan enostvno sovraži biti v ležečem ali polsedečem položaju. V ležečem je samo takrat ko se igra na tleh. V polsedečm pa če je v ležalniku, pa še to je kriza. Se kar dviguje, kot bi delal trebušnjake in postane celi rdeči v obraz. In če ga ne dvigneš, je :((:((:((. Cele dneve pa ga tudi ne morem nosit. In ko ga daš v sedeči položaj, je pa ok. Ne sedi sam, ampak na meni.

Kokliko je to škodljivo za njegovo hrbtenico?

Jaz več ne vem kaj naredit.

LP:)




bucka1 -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (7.4.2005 23:26:06)

Urška če sem prov izbrala iz tvojih slikic, potem je tvoj Žan rojen takrat kot moje punčice. 14.12.?!




Urška* -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (7.4.2005 23:28:29)

Ja, prav si razbrala.:bravo:




Magi* -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (7.4.2005 23:57:55)

enako pri nas, popolnoma enako. za hrbtenico res ni najboljš. jaz se trudim čimveč jo imet na tleh in jo zabavat. ležalnik je bil do pred kratkim zakon, zdaj se pa tako "rita" notri, da jo moram na tesno privezat, sam pol je pa jok. sedi le naslonjena name (v bistvu napol leži). ampak kako dviguje trup, to je pa neverjetno.

jaz bom na naslednjem pregledu malo vprašala kako je s to zadevo:zmeden:.




corfu -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (8.4.2005 8:53:08)

Še ena ki ima tak problem




BONI* -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (8.4.2005 9:11:39)

Pri nas je isto! Tudi v vozičku ga moram vse pogosteje dati v polsedeč položaj, ker začne drugače ful pizdit, če je zbujen.
Za hrbtenico pa to sigurno ni nič fino.

Lp, Boni




Anonimen -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (8.4.2005 14:05:33)

Pri nas je isto, vendar ne vem ali zaradi hipertonusa ali zato, ker je naveličan ležanja. S petami in rameni se opre na podlago in dviguje trebuh oz. se sili na bok, ko ga pa dvignem in posedem pa je zadovoljen.
Glede sedenja sem vprašala fizioterapevtko, pa je rekla, da otroci lahko sedijo, vendar jih moramo vleči navzgor, tako da je sila teže navzdol le nekje do 20% cele teže.




Urška* -> Sedenje 3,5 starega dojenčka (8.4.2005 22:07:06)

Hvala punce!

lp:)




Stran: [1]