temenca po čelu??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


mamaemem -> temenca po čelu??? (14.12.2008 11:54:14)

mamice z izkušnjami prosim povejte.....moja dvomesečnica dobiva temenca po glavi, vedno več pa jih opažam tudi po čelu. Vsaj mislim da so, izgledajo že tako. Kako se jih znebiti; naj jo tudi po čelu mažem z oljem ali pa z Mustelo? Ima katere enake probleme?

Hvala za pomoč







Netopirčy81 -> RE: temenca po čelu??? (14.12.2008 12:00:39)

Okopaj jo v hrastovem lubju, še prej pa ji glavico namaži s salicitnim oljem. Nam je to pomagalo. Resda ni imela skoraj nič temenc, ampak po tistem, so takoj izginila in ni več dobila.




AnciM -> RE: temenca po čelu??? (14.12.2008 12:03:56)

Vsako jutro ga umijem po obrazku in zgoraj po glavici z mokro pleničko. Nato pa namažem z mandljevim oljem. Tako da skoraj nima več temenc. Res pa nima skoraj nič laskov.

Druge kozmetike ne uporabljam.




danijela in taja -> RE: temenca po čelu??? (14.12.2008 12:53:11)

mi smo mazali vsak večer z mandljevim oljem...v lekarni smo kupli....in je blo vredu....




Pšemek -> RE: temenca po čelu??? (14.12.2008 14:53:13)

Namažeš z olivnim oljem, pustiš, da se malo razpusti, potem pa z gazico (zložencem) nežno podrgneš. Na čelu od obrvi proti lasišču, na lasišču pa z gostim glavničkom proti smeri rasti las. To delaj vsakič po kopanju, ko je koža bolj zmehčana.
(Se sliši kot kakšen kuharski recept [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




Hope2 -> RE: temenca po čelu??? (14.12.2008 15:17:51)

Nam olivno olje ni pomagalo, potem pa sem prebrala, da lahko namažem z bepanthenom in sem probala. Rešili smo se jih v enem dnevu. Nmazala, potem pa čez par ur z zložencem obrisala, oprala z toplo vodo in osušila z pleničko. 




pocka -> RE: temenca po čelu??? (14.12.2008 15:23:11)

Mi smo se jih v manj kot dveh tednih rešili in se niso nikoli več ponovile tako,da sem jo kako uro pred kopanjem fajn namazala po glavi z mandljevim oljem, preden je šla v banjico,sem ji z glavničkom nežno počesala dol kar je šlo (nismo nič na silo), je treba par dni zapored ponavljat,da gre vse stran. V banjici sem ji pa umila laske s šamponom od mustele (je ena taka pena proti temencam,ne vem točnega imena). S to zadevo smo ji umivali laske vsakokrat,ko smo jo kopali in nikoli več ni imela temenc. 




Anonimen -> RE: temenca po čelu??? (15.12.2008 9:26:36)

Moj predlog je, da ne mažeš z ničemer in pustiš da se posuši. Vsaj jaz bom tako naredila pri naslednjem otroku, če se bo luščilo temence.

Zdaj sem ga vsak dan mazala z olivnim oljem in ta oluščena koža se je napila tega olja, postala pacasta in odstraniti je bilo skoraj nemogoče (ker je imel toliko las). Potem sem nehala z olivnim oljem in v parih dneh je začela koža odstopati, tako da se jo je dalo lepo potegnit z lasišča.




jera3 -> RE: temenca po čelu??? (15.12.2008 12:12:11)

Jaz našo trimesečnico zjutraj in zvečer namažem z riboderminom, potem pa z gostim glavničkom samo lepo dol pošešem in gre čisto lepo, kar samo odstopati začne. Fora tega je, da moraš kožo namastit, ker temenca so u bistvu suha koža.






Ajvy -> RE: temenca po čelu??? (15.12.2008 12:14:24)

ja..tudi tam so lahko temenca...mi smo jih imeli še po ličkih.....odstraniš jih pa na isti način kot na glavici....




Anonimen -> RE: temenca po čelu??? (15.12.2008 14:22:41)

Mandljevo mleko od Justa.




Stran: [1]