Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


TTB -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 9:34:45)

Pozdravljeni!

Naš soncek bo jutri star 9 mesecev. Že nekaj časa je zjutraj zavračala stekleničko in smo zato začeli prakticirati hrano na žlico tudi zjutraj. Zdaj pa me zanima kaj vse ji še lahko ponudim za zajtrk, razen raznih linotov. Pa upoštevajte prosim da imamo samo en zobek (ne more še gristi).

Hvala za nasvet!

LP Tanja




TaRe* -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 9:38:52)

Mi smo danes fruštkali...taveliko cvergo in pol žemljice.
Včasih pa jogurt z žemljo,al pa kaj na kruh namazan,sam pol je problem,ko ne vem,kaj bi ji dala za pit zraven,ker karkoli spominja na mleko zavrača.

Zjutraj tudi ne mara nič toplega /linote/.:zmeden:




bini -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 9:39:04)

pri nas za zajtrk dobi sadje... se pa okoli 7h še doji, tako da je ta zajtrk tam okol 9h, 10h.. zmiksam ji sadje, pa še kako skutko primešam...
z grizenjem je pa tud pri nas bolj slabo, ampak bo že 8)
čestitamo za 9 mesecev :bravo::bravo:




ZARA -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 9:40:30)

...zjutraj in zvecer je flasa obvezna oprema!!Ce ne popije do konca ji naredim grisolino,pa bolj malokrat pali...




puncica -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 9:59:25)

naribana hruška + bebe keksi
naribana jabka + bebe keksi
skutka
linoti
mleko (kakav) pa kruh
gris
mlečni riž
kruh namazan s margarino
banana+stisnjena pomaranča+ bebe keksi
.....

Tudi mi nimamo še nič zobov in jemo to.
:bravo::bravo::bravo:




buči -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 10:54:14)

Naš sicer ni zavračal stekleničke, ampak se je že ful matral, zato jemo tudi zjutraj po žlici - kaše pač. Jih imam 7 ali pa 8, tako, da se mu ne ponavlja ves čas ena in ista, ker tudi zvečer dobi kašo. Grize sicer že lepo, tako da včasih dobi malo manj kaše, pa še malo kruhka. Vendo pa iz kozarčka spije malo mleka. Ali pa kar malo vode.

:kuza:




Anonimen -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 14:49:54)

hja tut js sem se to sprašvala čeprov se mi zdi da kar pestro zajtrkuje:

- ponavadi če smo na terenu dobi sadni frutek, tiste s skouto mamo za kosilo na terenu kar pa je zelo redko
- doma pa razne čežane iz jabolk ali hrušk z dodatki - suhe češplje, rozine, marelice - predhodno skuhane in spasirane, samo pomoje ne bi blo več treba kuhat, js mam še mal zmrznene zaloge :)
- banano z jogurtom
- jugurt s keksi
- včeraj sva jedli kruh namazan s topljenim sirom in jogurt zravn
- sveže sadje zmešano skup pa z malo skute

linotov pa zjutaj ne jemo, ker so za večerjo.

ne evm, rada bi ji pa punudila še kaj novega pa ne vem kaj??

lp, lara




Anja167 -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 20:30:41)

Naš ima kar rad skupaj zmešano jabolko, banano, albert keks in žličko skute. Danes smo poskusili banano, zmešano z nektarino. Banana je sploh fajn za kombinirat z drugimi vrstami sadja (npr. kivijem), ker je sladka. Se pa tudi meni zdi, da se kar malo ponavljamo, in komaj čakam, da v naše trgovine pride sadje, ki ne bo več grenko od nezrelosti.




m21 -> Kaj za zajtrk pri 9-mesečnici (5.4.2005 21:25:47)

Mi pa največkrat jemo nekaj na kruhu namazano, margarino, marmelado, skuto, skutne namaze,pašteto (uno od argete junior obožuje), ribice zmešane z maslom,... in zraven topel čaj, ker se 'celo' noč dojiva.




Stran: [1]