Potni stroški na delo (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


LoCa -> Potni stroški na delo (11.12.2008 7:53:02)

....ali sem jaz mogoče glupa? pri nas so zdaj to spremenili tako, da dobiš samo toliko, za kolikor dni si bil na delu. se pravi če ima november 20 dni in sm bila recimo prisotna 19 dni, sem namesto povračila za mesečno (lpp), ki je 34 evorov, dobila 30,4 evra (19 x 0,8 x 2). in zdej se sprašujem, od kod njim ideja, da človek ne prestopa? in od kod ideja, da je boljše, da vračaš keš za žetone namesto mesečne, ker če recimo oseba, ki mora 1x prestopit, za 19 dni od 20 porabi z žetoni60,8 evra, z mesečno pa bi porabila samo 34 evrov? a to v kaki butasti zakonodaji res piše?! zdej bom vzela 1 dan dopusta in ne bom dobila vrnjenega denarja za mesečno vozovnico?1




liliana -> RE: Potni stroški na delo (11.12.2008 10:35:47)

Zakon določa le, da mora delodajalec delavcu zagotoviti le povračilo stroškov za prevoz na delo in z njega......način in višina pa sta odvisna od vrste kolektivne pogodbe in drugih predpisov in aktov delodajalca.....

v nobenem predpisu pa ni natančno določeno katera relacija in kakšen način obračunavanja se šteje za prevoz na delo....zato je to določeno v splošnih aktih delodajalca ali pa v pogodbi o zaposlitvi.......če pa to v splošnih aktih delodajalca ali v pogodbi o zaposlitvi ni določeno, velja po določilih davčne zakonodaje in določilih delovnopravne zakonodaje, da delavcu pripada povračilo stroškov prevoza z javnimi prevoznimi sredstvi oziroma če javni prevoz ni zagotovljen, v višini znižane kilometrine, od kraja dejanskega bivanja do kraja dejanskega dela.....seveda pa se povračila teh stroškov izplačujejo le, če dejansko nastanejo, torej le za dneve prisotnosti na delu......




LoCa -> RE: Potni stroški na delo (11.12.2008 11:23:35)

ma ne vem če je to res (mislim, za kilometrino ne vem, me ne zanima niti)).....v zakonu piše, da to velja (to glede žetonov), če je delavec prisoten na delu manj kot 10 dni (6. člen v url 95/2006), sploh pa v 4. točki tega člena piše, da se ti povrne mesečna, če dokažeš da si jo kupil. js sm bila 19 dni od 20 prisotna, in sem dobila samo za 2 žetona na dan za vseh 19 dni. ne pa za mesečno. 




Stran: [1]