[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (15.2.2009 16:34:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




zoja5 -> RE: angelsound da ali ne (23.2.2009 10:37:11)

Jaz sem ga v prvi nosečnosti uporabljala, ker sem bila, kot mnoge "prvič nosečke" pač rahlo panična. Ko še nisem čutila gibov, me je prav ta napravica dostikrat pomirila, da je moj angelček še živ, prav tako kasneje, če nekaj časa nisem čutila brcik. Potem sem slišala za negativne vplive UZ, ki deluje po istem principu in me je bilo kar malo strah. Z mojim sončkom je bilo sicer vse v redu, vendar je bil zelo razdražljiv dojenček. Ustrašil se je vsakega najmanjšega hrupa in začel neutolažljivo, lahko bi rekla celo histerično jokati. Šele okrog 1 leta se je zadeva umirila. Ne bom rekla, da je bil takšen zaradi AS, vendar možno je, glede na to, da naj bi plod ob dotiku UZ sonde trebuha zaslišal tak hrup, kot da bi mimo njega peljal vlak... Če se to ponavlja vsak dan, je možno, da zaradi tega razvije neko vznemirjenost, strah,...
V glavnem, sedaj, v drugi nosečnosti ga ne uporabljam. Samo enkrat sem ga, ko sem preverila, če še deluje, ker sem ga prodajala. Bila sem cca 5 mesecev noseča in ko sem AS položila na trebuh, je plodek prav poskočil v trebuščku. Po mojem se je tako ustrašil, ali kaj, ne vem.




annya -> RE: angelsound da ali ne (23.2.2009 11:30:21)

Jaz tudi ne vidim razloga zakaj bi ga imela...se mi zdi bedarija




Lenck -> RE: angelsound da ali ne (23.2.2009 15:44:28)

Nimam ga, in ga ne želim, ne potrebujem in ne načrtujem.

Tudi sicer se mi zdi, da delajo vedno večjo umetnost in paniko iz nečesa tako lepega in naravnega, kot je nosečnost in porod. Vedno več se zanašamo na tehniko in medicino, a namesto, da bi nas to pomirilo, smo vedno bolj panični. Vsi pregledi, ki naj bi zagotovili, da je vse ok, žal postejo strah, da ne bo - in potem ne spimo cele tedne do naslednjega pregleda, in ko se izkaže, da je vse ok, nas je strah, da nenadoma več ne bo. Vsa tehnika, ki naj bi nas pomirila, nas dela odvisne od sebe, potem pa, ko odpove, nenadoma ne znamo več niti dihati. Ne zaupamo več ničemur in nikomur, stalno preverjamo in kontroliramo - in spet, namesto, da bi nas vsaj to pomirilo, nas pomiri le za trenutek, potem pa že trepetamo, ali morda... [sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]