čaj pri novorojenčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


vesela veselka -> čaj pri novorojenčku (7.12.2008 19:17:33)

dajte mi prosim potrditi eno stvar - mamica doji novorojenčka z lastnim mlekom, dokler ga ima. Dlje ga ima, boljše je za otroka. V tem času mu nič drugega ne dodaja, tudi čaja ne, ali pa ga tudi dodaja?

Kdaj ste začele otroku dajati čaj in katerega?  Vsem hvala za odgovor.




Volga -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 19:25:15)

Če je otrok dojen z lastnim mlekom (ne vem, kako bi šlo drugače) potem do uvajanja goste hrane ne potrebuje dodatne tekočine. 




Petr_a -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 19:27:51)

Nikoli nisem čaja dodajala.šele ko sva se nehala dojit 




kajajaka -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 19:34:31)

kar sta napisali predhodnici, je po teoriji res, tudi nekateri pediatri to priporočajo.

no, jaz sem rodila julija, bila je vročina in že po nekaj dneh sem mali ponudila vodo in čaj (nesladkan domači komarčkov) in obeje je z veseljem pila. Sedaj ima 5 mesecev in zelo dobro loči čaj in mleko - torej ve kdaj je lačna in kdj žejna... Res je prvo mleko vodeno in namenjeno odžejanju... ampak nič ne bo narobe, če boš med obroki ponudila otroku čaj. če ne bo sladkan, ga bo pil le, če bo žejen. Če ga ne bo pil, pač ni žejen.

Če mu ga ponudiš in ga odkloni- ne moreš narediti nič narobe. Bolj narobe bi bilo, če bi bil žejen in mu ne bi dala nič.




Anonimen -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 20:29:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Nikoli nisem čaja dodajala.šele ko sva se nehala dojit 


Enako, s to razliko, da ga [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] sploh ni hotela, ga je bruhnila ven.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.12.2008 20:41:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




deja87 -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 21:03:49)

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

kar sta napisali predhodnici, je po teoriji res, tudi nekateri pediatri to priporočajo.

no, jaz sem rodila julija, bila je vročina in že po nekaj dneh sem mali ponudila vodo in čaj (nesladkan domači komarčkov) in obeje je z veseljem pila. Sedaj ima 5 mesecev in zelo dobro loči čaj in mleko - torej ve kdaj je lačna in kdj žejna... Res je prvo mleko vodeno in namenjeno odžejanju... ampak nič ne bo narobe, če boš med obroki ponudila otroku čaj. če ne bo sladkan, ga bo pil le, če bo žejen. Če ga ne bo pil, pač ni žejen.

Če mu ga ponudiš in ga odkloni- ne moreš narediti nič narobe. Bolj narobe bi bilo, če bi bil žejen in mu ne bi dala nič.


se podpisem.isto je blo pri nas.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




ANIME -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 22:30:55)

Jaz imam svojega mleka za 5 obrokov (mleko si črpam in dajem po flaški), za 6. obnok dajem Aptamil.
Zadnje par dni malo več polivata in sem opazila, da imata oba malo vdrto mečavo (al kakor koli se reče odprti lobanji na vrhu glave), kar je menda znak dehidracije. Zadnje dva dni sem jima zato začela dodajat po flaški malo vode (cca 30ml na dan).




Petr_a -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 22:35:13)

ANIME to je čisto normalno za mečavo.
Nista dehidrirana.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




black rose -> RE: čaj pri novorojenčku (7.12.2008 23:54:11)

Jaz sem čaj dajala od prvega dne ko smo prišli iz porodnišnice.
Kak dan je veliko pil, kak dan nič - kakor mu je pasalo.

škodi prav gotovo ne, če mu skuhaš kamilice, janež in kumino. kvečjemu ga lahko pomiri, ublaži krčke,...




Hans -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 8:19:15)

Naš pediater pravi, da lahko dajemo čaj tudi če samo dojimo. Babca pa je rekla, da naj ne dajem čaja. Sem poslušala pediatra.




Anonimen -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 8:55:58)

Delaj tako kot se tebi zdi.
In ja, ko se otrok prisesa na dojko najprej povleče tekočino, d se odžeja, nato pa hrano.Če se pa ti zdi, da je žejen pa mu daj žličko ali dve čaja, ne pa mu rinit stekleničko.Vsi otroci niso po istem kopitu, če za enega velja potem ne more za vse.Jaz sem dodajala čaja pri tretjem mesecu in to samo zaradi kolik:janež in kumino in ne kamlico.Naj bo še tako opevana kamilica, kot zdravilno zelišče,
ti povem, da draži želodčno sluznco.




Hope2 -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 8:56:04)

1 mesec se samo doji z mojim mlekom, brez dodatkov, brez čaja.  Č bo pediater ta teden rekel kako drugače, ga bomo ubogali, če ne pa ostane samo na mojem mleku




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.12.2008 9:04:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Leela -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 9:11:23)

To je še ena stvar pri kateri se pediatri ( in ostali) ne strinjajo vsi enako. Jaz sem celo brala, da ni priporočljivo dajat dod. tekočine

Delaj tako, kot je napisala neva, glej otroka. Moj je pil ad mleko pa ni nikoli hotel niti požirka česarkoli drugega. Tudi ko smo že uvajali gh. Nikoli mu ni nič manjkalo.




evi28 -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 10:05:20)

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

ANIME to je čisto normalno za mečavo.
Nista dehidrirana.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



vdrta mečava je znak dehidracije.






To je res, namreč, da je to znak dehidracije.
Drugače pa jaz nisem dodajala ničesar do uvedbe GH pri njenih 6 mesecih. Je pa res, da še zdaj zelo malo popije vode ali čaja po flaški, se pa še vedno doji.
Vsaj na začetku bi na tvojem mestu mogoče malo počakala s čajem, da vidiš, kako bo dojenje steklo, ker lahko se ti tudi zgodi, da [sm=duda.gif] malo slabše napreduje v teži, če dodajaš veliko čaja, če pa je to par požirkov, pa seveda ne.




kamilija -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 19:43:48)

Moja je stara 4,5mesece in sem ji šele par dni nazaj skuhala čaj. Čist tko, da vidim, če ji bo všeč. Je popila samo eno žličko in to je to. Nikoli ji nisem dajala nič drugega. Pa tudi, če pogledaš na etiketo Hippovega čaja, maš tudi notri umetna barvila itd.
Mislim, da je mleko zadosti. Vse je tudi lepo napisano v knjigi Dojenje in materinstvo iz srca, Ksenija Šoster Olmer. Meni je zelo pomagala.




Lucija Perc -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 19:48:52)

Menim da dokler se otrok samo doji ne potrebuje nobene druge tekočine. Lahko pa mu ponudiš, če bo žejen, bo pil v nasprotnem primeru pa ne. Naša je začela malo bolj pitišele pri 6 mesecih prej pa sva se samo dojili. Ji pa nisem nikoli dajala čaja, ker nisem njegova pristašica. Sem ji raje dajala vodo.




Lucija Perc -> RE: čaj pri novorojenčku (8.12.2008 19:51:24)

Je pa kolikor vem vdrta temenca nekaj normalnega. Otrokova dehidracija se vidi, če je koža za vratom videti nagubana in uvela (kot pri starčkih).




Stran: [1]