|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pleničke za novorojenčka
5.12.2008 11:58:40   
vesela veselka
Pozdravljene....
ker sem šele noseča, a tip pred rokom, se na veliko učim glede vsega kar je povezano z dojenčkom.

Zanima me, katere pleničke priporočate naj kupim za novorojenčka, ko bo prišel iz bolnice in koliko jih recimo potrebujem za prvi mesec?
Sploh nimam občutka. Najbolj me pa skrbi, da bom kupila neke napačne, po katerih bo dobil alergijo itd. Torej, s katerimi imate ve pozitivne izkušnje?? Ime plenice in kje ste kupile? Vsem hvala za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 12:10:43   
nara123
no spet jazuser posted image ....jaz uporabljam Pampers iz Milerja so mi najboljše,za začetek potrebuješ približno če previjaš 6x na dan tam nekje 3 pakete boš imela zvrhan dovolj....kar se pa tiče alergije oziroma izpuščajev boš pa sam najbol videla potem ko boš določene plenice sprobala...je od otroka do otroka odvisno kaj mu ustreza.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 12:18:42   
zmajaz
Jaz sem najprej kupila 1 paket Fixies najmanjše v Baby Centru (2-5), pa en paket od 3-6 kg, ampak so te večje bile prevelike, tako da sem potem v tušu kupila še en paket Pampers new baby 1 - za novorojenčka (2-5 kg). Obojne so bile v redu. Edino Fixies 3-6 kg se ji niso tako lepo prilegale. Imam pa zelo slabe izkušnje s Pampers new baby 2 (3-6 kg) - vsakič, ampak res prav vsakič, ko se je pokakala, ji je prišlo blato na hrbtu ali ob strani ven, in sem jo morala celo preoblečt. Katastrofa! Najraje bi jih kar stran vrgla. Potem sem kupila Pampers Active Fit - te so itak nemške in ne poljske, ne glede na to, kje jih kupiš, (poljske so pa Active Baby v modrem paketu) - in so tudi super, ampak draaage. Ko sem enkrat preizkusila DM-ove Babylove, pa nisem več kupila nobenih drugih - so skoraj pol cenejše od Active Fit in za moje pojme prav nič slabše: nikoli vneta ritka in nikoli niso prepuščale. (Edina razlika je, da so Active Fit pač malo tanjše.) Pa ugotovila sem, da so tiste v dvojnem pakiranju v škatli boljše kot tiste v enojnem - tanjše in mehkejše. Tako da jaz prisegam na Babylove in za drugega user posted image  jih nameravam že od samega začetka uporabljat.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 12:19:06   
D.anna 76
Pampers iz Muilerja - tiste ta male New Baby - kupi en ta velik paket kjer sta notri dva zavitka pol boš pa vidla kolk tamalih boš porabila. Jaz jih nisem kupovala na zalogo saj sem pri kolegici, ki je rodila 2 meseca prej videla kako hitro dojenčki prerastejo sploh te ta prve plenice. 



(odgovor članu nara123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 12:22:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: nara123
....kar se pa tiče alergije oziroma izpuščajev boš pa sam najbol videla potem ko boš določene plenice sprobala...je od otroka do otroka odvisno kaj mu ustreza.


Točno - enim paše recimo samo Pampers, eni ga pa ne prenesejo. Od moje kolegice user posted image  že po eni plenici Pampers, pa ne glede na to ali je nemška ali poljska, dobi tako vneto ritko, ta mu jo komaj pozdravi. Prenesel je samo Fixies, pa zdaj je ugotovila, da mu tudi DM-ove pašejo.

Tako da najboljše nič vnaprej zaloge delat, ker plenice itak dobiš povsod in če se izkaže, da je user posted image  alergičen na kakšne, ti jih imaš pa par paketov, je to stran vržen denar.

(odgovor članu nara123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 12:23:52   
šema
Smo rodili novembra in preizkusili več proizvajalcev:
Fixies najmanjša velikost- ponoči premočile
pampers nemške ali poljske najmanjša velikost- prav tako premočile
müllerjeve najmanjše- premočile
Poskusila sem tudi pampers eno večjo cifro pa je bla ista pesmica
Zdaj se previjamo tudi ponoči- očitno tolk popije da je tolk polulan

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 12:29:57   
zmajaz
Ja - je odvisno tudi od user posted image  - ker se vsake ne prilegajo vsakemu. Moji kolegici tudi VSE pleničke premočijo - DM, Müller, Pampers ... Sem pa tudi jaz od začetka ponoči previjala - in sicer zato, ker je bila vedno pokakana in se mi je smilila, da bi jo pustila tako do jutra. Ko je nehala kakati, sem jo pa tudi nehala ponoči previjati. Zdaj je stara 11 mesecev in se čez noč veliko nalula - je plenička zjutraj prav ornk težka - samo spusti pa nikoli. Pri majčkenih user posted image  je pa problem, ker se jim pleničke ne prilegajo dobro in zato običajno ob strani priteče ven.

(odgovor članu šema)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 12:52:11   
taly82
Tudi jaz uporabljam Millerjeve New Born Pamperske za ponoči, drugače čez dan pa imam prav Millerjeve pleničke Beauty baby, do sedaj nisva imela še nobenih alergij, probali pa smo tudi DM in so nam prav tako utrezale, meni so edino premočile kakšne 2-3 tedne po rojstvu, na vsake 2-3 ure je bil moker, na koncu smo ugotovili, da moramo zamenjati velikost iz 1 na 2, ker je tako pridobival na teži... naš pikec pa je star dober mesec.
Pri vsakem otročku pride do različnih alergij, tako, da če moj ni imel, mogoče pa tvoj bo, moraš probati..
Jaz bom zdaj še probala Hoferjeve ker tudi pravijo, da so dobre.. bomo videli..;)

_____________________________

27.10.2008 se je rodil najin sonček Marcel

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 13:04:45   
danijela in taja
pampers...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 13:16:12   
NTS
Babylove iz DM , uporabljam zdaj že pri drugem user posted image  in so zakon.
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

lp

_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 13:40:08   
vodica
Pampers so zame najboljše in sem jih uporabljala pri vseh treh user posted image .Zaloge si kar ne delaj kupi en paket pa boš pol vidla,sej plenice pa ja dobiš vsepovsod in si jih sproti kupuj,jaz sicer zdej pri 7 mesecih kupim po dva paketa na enkrat od začetka pa samo enega ker tako hitro menjaš velikost pleničk.Prva dva meseca je pa čist normalno da pleničke premočijo-ne glede na firmo- ker dojenčki bolj pogosto lulajo.

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 14:06:42   
gajči
To je isto kot pri dudah za katere si tudi spraševala. Ne boš vedela, dokler ne probaš. Vsak otrok je drugačen.
Mi uporabljamo Pampers active fit.

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 14:48:30   
čipka
pampers-iz Millerja (newborn 2-5 kg)

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 15:02:21   
anckabancka
Mullerjeve babybeauty newborn in DM-jeve babylove newborn. Vsake po en paket (2-5kg). Pa en paket Dm-jevih 3-6 kg.

Pazi, da si ne narediš preveč zaloge, ker jih dojenček lahko zelo hitro preraste. Ko sem porabila mala dva paketka sem šla kar na pleničke 3-6 kg in je bilo ravno prav. Rodil pa se je s 3680g.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pleničke za novorojenčka
5.12.2008 18:42:45   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Mullerjeve babybeauty newborn


te, ja! Meni so boljše od pampers - bolj "suhe" delujejo tudi, ko so polne user posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
6.12.2008 16:31:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pleničke za novorojenčka
6.12.2008 17:49:14   
Mesečnica
Mi smo pri našem drugorojencu uporabljali Müllerjeve Beauty Baby Newborn in Leclercove Mots d'Enfants New Born. Po cca. 3 tednih smo prešli na večjo številko, in sicer Leclercove Mots d'Enfants Mini, še kakšna 2 tedna kasneje pa je bil mali že tako velik, da smo šli še na večjo številko, na Leclercove Mots d'Enfants Midi za ponoči (ta velikost ima že ultravpojno jedro in pri nas brez problema zdrži tudi 10 do 12 ur user posted image ) ter DM Alana Midi za podnevi (ko plenico večkrat zamenjaš). Meni so tako Leclercove kot DM Alana plenice oboje zelo OK, tudi cenovno, Beauty Baby mi je bil tudi fajn, a večjih številk zaenkrat še nismo preizkusili. Alana ima žal najmanjšo številko šele Midi (4-9 kg), drugače bi jo zagotovo kupila že prej.

Pri prvorojencu smo na začetku preizkusili tudi Pampers, Huggies in DM Baby Love, pa se nobene plenice niso tako dobro obnesle kot pri tem otroku Beauty Baby in Mots d'Enfants. Kasneje smo nekaj časa kupovali Fixies, potem pa smo "odkrili" Alano in Mots d'Enfants, pa smo Fixies prenehali kupovati, ker so malo dražje in so se nam z Alano in Mots d'Enfants plenicami stroški občutno zmanjšali. Tako imata zdaj oba fanta  na sebi plenice istih dveh firm, samo v različnih velikostih. Pa ne več za dolgo, ker bo 2-mesečnik kmalu zaradi uspešnega pridobivanja teže in hitre telesne rasti kmalu na isti številki (št. 4, tj. Maxi) kot sicer velik in žilav, a telesno precej suh 18-mesečnik user posted image user posted image user posted image .

Aja, na tvojem mestu bi kupila kakšen manjši paket najmanjše številke plenic (Newborn), recimo od dveh različnih proizvajalcev, ko bi videla, kako se obnesejo, bi pa moža poslala po nadaljnjih nakupih, morda enakih plenic, plenic kakšne druge firme, ali pa samo večje številke, če se bo mali hitro redil ...

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 6.12.2008 17:54:11 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pleničke za novorojenčka
6.12.2008 18:31:22   
deja87
muellerjeve BEAUTY BABYuser posted image user posted image user posted image user posted image
poceni in full dobreuser posted image

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pleničke za novorojenčka
6.12.2008 22:45:19   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

pampers...


enako, kupujem pa v dm-u

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pleničke za novorojenčka
7.12.2008 0:39:21   
Pandica
Pampers new born iz Mullerja, zdaj pa imamo Active fit.

_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pleničke za novorojenčka
7.12.2008 13:58:31   
ZmajTolovaj
Pri nas se tudi Lumpi fajn obnese.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pleničke za novorojenčka
7.12.2008 17:03:30   
ANIME
A mi lahko nekdo razloži med Papmers Active fit in baby dry?
Oboje je MIDI (od 4-9kg), cenovno je pa na komad razlika.
Moja dva sta stara 2 meseca, imata 5kg - kaj mi priporočate.

Pa še zanima me, ali so zadnje čase pri Pampers kaj menjali kvaliteto oz. jih posodobili.
Jaz sem namreč pred tremi meseci kupila New baby 2 v DM (tiste s slončki) in okoli pasu niso elastične. Medtem ko sem kupila kasneje v Sparu isto New baby 2, pa so bile elastične okoli pasu (tudi slikce so bile druge: kuža, slonček, medo, gosenica, koala,....)

Pa še v vednost cene iz Mullerja-BTC za MIDI (4-9kg):
- Mullerjeve (46kom) = 6€
- Pampers jumbo Baby dry (104kom) = 18€
- Pampers jumbo Active fit (84kom) = 18€



_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pleničke za novorojenčka
7.12.2008 17:17:19   
ANIME
Pa še v spletni trgovini Mercatorja sem našla dva različna jumbo packa in sicer:
http://www.mercator.si/trgovina/izdelek.asp in
http://www.mercator.si/trgovina/izdelek.asp

Spet nimam pojma kakšna je razlika ....razen v ceni ...


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pleničke za novorojenčka
7.12.2008 17:31:13   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ANIME

A mi lahko nekdo razloži med Papmers Active fit in baby dry?
Oboje je MIDI (od 4-9kg), cenovno je pa na komad razlika.
Moja dva sta stara 2 meseca, imata 5kg - kaj mi priporočate.

Pa še zanima me, ali so zadnje čase pri Pampers kaj menjali kvaliteto oz. jih posodobili.
Jaz sem namreč pred tremi meseci kupila New baby 2 v DM (tiste s slončki) in okoli pasu niso elastične. Medtem ko sem kupila kasneje v Sparu isto New baby 2, pa so bile elastične okoli pasu (tudi slikce so bile druge: kuža, slonček, medo, gosenica, koala,....)

Pa še v vednost cene iz Mullerja-BTC za MIDI (4-9kg):
- Mullerjeve (46kom) = 6€
- Pampers jumbo Baby dry (104kom) = 18€
- Pampers jumbo Active fit (84kom) = 18€



Baby dry nisem sicer še nikoli imela, ampak če gledam na Pampersovi spletni strani, piše, da so te pleničke namenjen predvsem za ponoči, ker imajo neko posebno plast, ki do 12 ur ločuje mokroto od kože.

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pleničke za novorojenčka
8.12.2008 8:54:46   
pajčolanka
trenutno mava babylove pa so mi ful fajn...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Številka žabic
Katka123 RR

katero številko žabic kupiti za novorojenčka?

56 (87%)

62 (13%)


Število vseh glasov: 15

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!