Rota virus (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tralala -> Rota virus (2.4.2005 8:54:16)

A mi katera zna povedati kaj je to? In ali je običajen za otroke ali za odrasle?




niki5 -> Rota virus (2.4.2005 10:12:35)

viroza (na prebavni trakt), posledica driska, lahko tudi slabost in bruhanje. Otroci in odrasli ga lahko imajo.





niki5 -> Rota virus (2.4.2005 10:13:25)

če se prav spomnim :zmeden2:.. ponavadi ga je mali dobil v vrtcu..




malika -> Rota virus (2.4.2005 10:14:15)

Kaj dosti ti ne bom znala povedat; no vem, da je to zelo nalezljiv virus, ki prizadene prebavila. Običajne so driske in tudi bruhanje, ponavadi se otroci nalezejo v vrtcu in virus lahko z lahkoto preide tudi na straše(ali obratno). Večinoma so otroci zaradi tega virusa hospitalizirani, ker dostikrat dehidrirajo, pa še apetita ni, ker so običajno prisotne tudi bolečine v trebuhu.

če se slučajno naleze kdo v družini, hiši; je zelo zelo pomembno zelo pogosto umivanje rok, po previjanju, up. WCja razkuževanje rok in školjke; pa seveda čimveč tekočine,...




Vera* -> Rota virus (2.4.2005 10:41:16)

Mi smo lani bili v bolnici zaradi rota virusa.Rok je imel takrat močno drisko in bruhal je.V pol dneva je dehidriral. dni je bil na infuziji.GROZNO.




Vera* -> Rota virus (2.4.2005 10:41:49)

5 dni je bil na infuziji.




barbara12 -> Rota virus (3.4.2005 9:57:54)

Mi smo ga preboleli, ko je bila Isa stara 6 m. Prenaša se oralno ali kaplično(redki primeri). Prenašajo ga otroci in zelo stari ljudje. Verjetno zaradi slabe higiene.Ko ga enkrat dobiš in preboliš si nanj imun celo življenje. Obolenju sledi polivanje mleka, dehidracija, driska, bruhanje. Skratka iz otroka gre dobesedno vse ven. Pri normalnem zdravniku ostaneš v bolnici v izolaciji. Tudi mi smo bili priklopljeni na infuzijo 9 ur.Po dveh dneh se je stanje začelo hitro in vidno izboljševati. Staršem tudi -spet odvisno od pediatrove zavzetosti- kontrolirajo blato, kar nekaj mesecev.Pošiljajo ga na infekcijsko kliniko.

Nekaj sem doživela dosti pa prebrala o tem,ker imam tak poklic. Pa saj pravijo kovačeva kobila je vedno bosa.




barbara12 -> Rota virus (3.4.2005 10:01:40)

ko je Isa prišla v bolnico je imela krče, verjetno zaradi hude driske, in je dobila SAB-SIMPLEKS (NEVEM TOČNO KAKO SE NAPIŠE). Kasneje pa nič, češ,da zato ni zdravila. Telo mora ta virus premagati sam. Niti ni imela vročine kar se je zdelo tudi pediatrom zelo nenavadno. Bila je mrzla kot led.




Stran: [1]