granolom popka? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


radika -> granolom popka? (2.12.2008 11:29:48)

Zdravo.

naša mala čebelica Maja ima že nekaj časa čuden popek. najprej je imela zelo temnega in notri malo izboklinico. sedaj mi je prijateljica rekla, da je njen tamali imel tudi takšnega in da mu je nekaj teklo ven in da so mu ga žgali. naši sicer ni nič teklo se mi pa zdi da se ji izboklina veča. ali je to granolom popka, ima katera podobne izkušnje, je negvarno?
Hvala




Alči -> RE: granolom popka? (2.12.2008 11:32:28)

Na tvojem mestu bi šla k P. Kaj pa patronažna , a nič ne pride???Mogla bi ti ona povedat če je kaj čudno, saj zato pa so! A krn popka je že odpadel? Če smrdi, pojdi k zdravniku in ne čakaj....




Alči -> RE: granolom popka? (2.12.2008 11:33:59)

joj se oproščam, nisem dobr prebrala, da je že nekja časa tako, tako da je verjetn brez krna že.....pardon...




Anonimen -> RE: granolom popka? (2.12.2008 11:36:21)

Obišči pediatra čimprej. 




radika -> RE: granolom popka? (2.12.2008 11:36:51)

Alči naša tamala je stara že 4 mesece, pa mi ni patronažna niti pedijatrinja ko jo je pregledala nič rekla, jaz pa tudi nisem vedla kako mora popek izgledat. potem se mi je pa zdel čedalje bolj čuden. je pa res, da sem nazadnje jaz sama pozabila vprašat. drugače pa popek nič ne smrdi.




Alči -> RE: granolom popka? (2.12.2008 11:47:06)

Aha, ja če je bulica spodaj ,nekaj že ni tako ok pomoje kot bi moralo bit, tako da pokliči  P in povej , pa se naroči s svojo miško, čimprej.




Alči -> RE: granolom popka? (2.12.2008 11:48:55)

aja, ja popek je pri našemu sinku pri 4 m zgledal tako skor k pri nas, samo malo je še izbočen, vozliček je pa že lep in lepe barve. Bulic ni bilo pa ven nič ne teče.




botrca -> RE: granolom popka? (2.12.2008 18:54:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Obišči pediatra čimprej. 


se strinjam




ajduska -> RE: granolom popka? (2.12.2008 19:21:13)

Naš tamauček je tudi imel granulom. Ni kaj posebno nevarnega, samo zaceli se ne lepo in je zato boljše, da se odstrani-lapizira. To bulico "požgejo" z enim srebrovim preparatom, ki zgleda kot en kamen in potem v enem do dveh dneh bulica odpade. Včasih je treba ponoviti, pri nas je bilo dovolj enkrat in ima zdaj čudovit popek. Pa nič ne boli ta lapizacija.




radika -> RE: granolom popka? (3.12.2008 9:56:07)

ajduska. povej mi prosim, kdaj ste mu ga odstranili, koliko je bil star? ali je boljše,da ga odstranijo takoj ali da še malo počakam,da bo tamala malo starejša. stara je namreč 4,5 mesece. hvala




ajduska -> RE: granolom popka? (3.12.2008 13:58:19)

Star je bil približno 6 tednov, nekaj takega. Najboljše, da vprašaš svojega pediatra, mogoče sploh ni granulom, ampak pač tako oblikovan popek. Zaradi otroka samega verjetno ni traba nič čakat, včasih je še lažje, ko so manjši.




poli* -> RE: granolom popka? (3.12.2008 14:08:25)

Vsekakor obišči zdravnika, da ne bo šlo naprej. Naši se je popek normalno zacelil po 3-4 tednih.. pred tem je hodila patronažna in me tudi opozorila, da če bodo kakšne spremembe na popku ali okolici, se je treba iti pokazat.




cupacups -> RE: granolom popka? (3.12.2008 14:21:50)

se mi zdi da za take stvari je potrebno it k zdravniku..ker tukaj nobena od nas ne vidi popka pa tudi povedala ti ne bo tako kot zdravnik
zato pojdi do zdravnika..




Stran: [1]