4-urni delovnik po porodniški (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


*Naja -> 4-urni delovnik po porodniški (1.12.2008 21:49:24)

Januarja zaključim porodniško in bom poskusila začeti kar z izmenskim delom, torej tudi z nočno, ker želim obdržati trenutno delovno mesto. Zanima me, če se lahko kasneje, če bom videla, da mi to ne ustreza, premislim in uredim, da bi npr. delala na 4 ure? Ali se morem za to odločiti takoj, ko zaključim s porodniško?




Noel -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (1.12.2008 22:27:21)

Mislim, da imaš to možnost kadarkoli, tudi potem, do tretjega leta starosti, če imaš prvega otroka.




2.2. -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (2.12.2008 5:29:45)

meni se zdi pa da ne moreš. lahko pa prekineš npr. če delaš skrajšan delovni čas in bi rad delak normalno-to lahko.
no saj nevm točno.


bom pa se jaz vrinila z vprašanjem.

kaj nočno moraš delat ali je kje v pravilniku da ne rabiš? koliko sem seznanjena ne rabiš nočne delat do 3 leta otrokove starosti?  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


a drži to? sicer pa je kje kakšen link ki kaj piše o tem?




marty5 -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (2.12.2008 8:00:29)

Za krajši delovni čas se lahko odločiš kadarkoli do otrokovega 3. leta - če imaš enega, oz. do 6. leta najmlajšega otroka, če imaš 2.

Oprostitev nočnega dela do otrokovega 3. leta pa je določena z zakonom - Zakon o delovnih razmerjih:

Delavcu, ki neguje otroka, starega do treh let, se lahko naloži opravljanje nadurnega dela ali dela ponoči samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.




2.2. -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (6.12.2008 5:34:24)

to se pravi po dogovoru z nadrajenim in mora pisat v pogodbi? a ne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




hokejistka -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (6.12.2008 8:44:45)

V pogodbi nič ne rabi pisat, da ne smeš delat nočnih do 3.leta otrokove starosti, ker to področje urejuje Zakon o delovnih razmerjih.
lp




Gilo -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (6.12.2008 16:00:01)

IZVIRNO SPOROČILO: hokejistka

V pogodbi nič ne rabi pisat, da ne smeš delat nočnih do 3.leta otrokove starosti, ker to področje urejuje Zakon o delovnih razmerjih.
lp



Tako je!




vesela veselka -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (7.12.2008 18:35:53)

to pa res nisem vedela, da po izteku porodniške, ko se vrneš na svoje staro delovno mesto, lahko nadaljuješ s 4 urnim delom na dan, čeprav si prej delal 8 ur. ALI STE SIGURNE?? In če je to res, kdaj in kako to urejaš?? Z nestrpnostjo pričakujem odgovore, ker se mi to ne zdi slabo!!




marty5 -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (8.12.2008 7:35:12)

Na tem linku so zbrane vse bistvene informacije:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/krajsiDelovniCas.asp

Krajši delovni čas lahko delaš do dopolnjenega 3. leta otroka (če imaš enega) oz. do 6. leta najmlajšega otroka (če imaš 2). Delati moraš najmanj 4 ure, lahko pa delaš tudi 5, 6 ali 7. Plačo dobiš za oddelane ure (se pravi, če delaš 4 ure, dobiš plačilo za 4 ure), država pa ti krije prispevke za socialno varnost od minimalne plače za preostali čas.

Če se odločiš, ti v službi izdelajo aneks k pogodbi ali novo pogodbo, ki jo neseš s posebnim obrazcem na CSD. To je na kratko to, več je v linku.




vesela veselka -> RE: 4-urni delovnik po porodniški (8.12.2008 8:05:50)

Marty5, res prav hvala lepa za tvoj odgovor. Sem si ogledala spletno stran - tvoj link. Se mi res ne zdi slaba moznost. Še 1x hvala ti!!!!




Stran: [1]