kaj vse potrebujem? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PetraSkok -> kaj vse potrebujem? (29.11.2008 16:19:59)

Pozdravljene...sicer sem že nekaj prebrala, pa tudi v materinski šoli svetujejo, ampak mene zanimajo vaše izkušnje oziroma nasveti, konkretneje SEZNAM STVARI, ki jih mamica potrebuje v prvem mesecu otrokovega rojstva, torej ko pride iz porodnišnice domov in je doma recimo prvi mesec?

Kaj in koliko bi si ve pripravile? Vaši seznami nam bodo v veliko pomoč pri pripravi našega seznama, ker boste pisale na osnovi izkušenj in priporočil. Vsem prav hvala lepa za pomoč.




PetraSkok -> RE: kaj vse potrebujem? (29.11.2008 16:21:58)

pozabila sem povedati, da bo otročiček rojen v januarju, torej v največji zimi.




AnciM -> RE: kaj vse potrebujem? (29.11.2008 18:54:29)

Jaz sem imela tole in nisem ničesar pogrešala:

5 tetra majic
4 preklopne bodije (novorojenčka je zelo težko obleči čez glavo)
4 plišaste hlače, ki se zapnejo na ramenih in so zaprte spodaj (se mi je veliko bolje obneslo kot pa kake nogavičke)
1bombažne hlačke do pasu namesto žabic
plišasta oz. pletena kapa za ven
bombažna kapa za noter (po kopanju)
copatki
zimski pajacek (lahko dvodelni ali pa enodelen)

3 dekice (za v stanovanju, za lupinco in za voziček - da mi je bila vedno pri roki, ko je zaspal ali ko smo kam šli)
posteljica s posteljnino
plenice in čistilni robčki
hladilno mazilo in mandljevo olje
prsne blazinice in betanten
krtača za laske (temenca) in palčke za ušesa
banjica in trdo milo
15 velikih tetra planic (za hranjenje in za v posteljico)
5 malih tetra planic
lupinica, voziček
flaška in duda

Zaenkrat sem dokupila le večje oblekice, ker je začetne že vse prerasel. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Kranjcanka -> RE: kaj vse potrebujem? (29.11.2008 19:25:41)

tetra majic jaz nisem potrebovala, so bili bodiji cisto dovolj.
Je seznam od AnciM najbrz kar dovolj, samo jaz sem imela vsega vec, bolj zato, da nisem cakala da se stroj nafila... bodiji ni treba, da so preklopni, ce imas slucajno navadne, se hitro navadis, da se ne bojis glavice :) dodaj se termo nogavicke za cez zabice, ne dajes vedno v copatke
bombazne kapice/podkapice imej vsaj 3. ze zato ce das eno na glavo po kopanju in gre nato v pranje, ti pa kasneje na sprehod... jaz sem prvi mesec, dva imela vedno bombazno kapo pod pleteno/plisasto.

Pa mogoce je prakticno, da ne startas s st. 56, ampak kar z 62. se nikjer ne pozna, sploh ne pri zimskih dojenckih. itak je vsaka stevilka na zacetku aktualna kaksna 2 meseca ali celo manj. pa dobila bos od obiskov gotovo cel kup takih in drugacnih jopic, majck, hlack itd..

Mi smo imeli vsega ogromno ze na zacetku, potem po potrebi dokupujes, predvsem tisto, kar ti je vsec, in ne tisto, kar dejansko rabis. Jaz sem se zdaj, ko cakamo drugega, dokupila ta cortkane zadevce, pa jih bom gotovo se :)

Aja mogoce samo se to, tistih klasicnih zametnih zabic ki se zapenjajo na ramicah nisem nic rabila. So se mi zdele staromodne:) sem imela rajsi bodi, pa cez navadne zabice do pasu, cez pa sem ga oblekla v kar mi je bilo pac vsec..

Lp





BAMBINA_ -> RE: kaj vse potrebujem? (29.11.2008 20:09:18)

LINK




botrca -> RE: kaj vse potrebujem? (29.11.2008 21:16:44)

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

LINK


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




danijela in taja -> RE: kaj vse potrebujem? (30.11.2008 13:08:40)

dobro je napisale anciM ampak isto napišem vsega malo več.....(bodijov sploh....žabic....) pa škarjice,baby sitter, olje za telo, vata,zokne,zimsko vrečo za voziček,spalno vrečo,dve dude in flaške, za čisti flaške,(odvisno če dojiš)fiziološko,alkohol,kremo za plenični izpuščaj,kremo za obraz-ognjič....se ne spomnem zdej več...veliko potrebnih malenkosti skratka ki jih rabiš....




Stran: [1]