Ne kaka :( (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


čipka -> Ne kaka :( (28.11.2008 22:59:45)

Moja trimesečna punčka že včeraj ne danes ni kakala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Ker ji dajamo samo adaptirano mleko, je to za kakšen dan normalno več pa že ne. Pri dojenem dojenčku je pa normalno tudi če ne kaka 10 dni sem slišala. Zdaj me zanima predvsem kaj ste dale mamice tistim dojenčkom, ki so pili samo adaptirano mleko, da je potem kakal.
Hvala za odgovore.




Anonimen -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 0:15:12)

Lahko ji das malo kamilic po flaski.




Petr_a -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 0:27:15)

je tudi normalno pri otroku,ki je na AM.
Dokler ni znakov,kot sta napenjanje,jokanje in pritiskanje da bi otrok rad kakal ..... se nimaš kaj sekirat,pa čeprav je na AM




Anonimen -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 7:59:37)

Pomiri se. Pri dojenčku (kakorkoli hranjenem) je popolnoma normalno če tri dni ne kaka ali če kaka trikrat na dan. Ne obremenjuj se s fiktivnimi zadevami.

Lahko mu daš čaj janež/kumina ali probiotične kapljice BioGaia.




čipka -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 9:05:16)

hvala punce-bom danes šla kupit kapljice biogaja, če bojo kaj pomagale.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley5.gif[/image]




Kaja08 -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 9:09:22)

V vodo, iz katere delaš AM, daj par zrnc janeža - npr. na 1 deci, 4 zrnca....Nam je zelo pomagalo in je mali hitro spet normalno kakal!!




Mišni -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 9:21:30)

Na hitro prevri kamilice, daj 1 deci vode in fuuuuul sladkorja.Najbolje, če v lekarni kupiš mlečni sladkor.

A imate Aptamil?




shadow1 -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 10:13:44)

meni je rekla pediatrinja,da lahko žličko ali dve dam donata,pa sem ji dala in se je fajn pokakala.če se pa ne pokaka 6 dni pol se dobijo pa svečke za v ritko.samo meni je rekla da to je res zadnje,ker se lahko navadi in kaka samo po svečkah.no zaenkrat nimamo več teh problemov




ally79 -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 11:51:11)

tudi mojo dojenčico napenja in se joka, dokler se ne pokaka. Ker jo dojim, me zanima, ali bi pomagalo če bi jaz pila Donat? Kaj mi vi svetujete? Stara pa je šele mesec dni.




botrca -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 21:24:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

je tudi normalno pri otroku,ki je na AM.
Dokler ni znakov,kot sta napenjanje,jokanje in pritiskanje da bi otrok rad kakal ..... se nimaš kaj sekirat,pa čeprav je na AM



se strinjam 




benika -> RE: Ne kaka :( (29.11.2008 22:40:38)

tudi mojo dojenčico napenja in se joka, dokler se ne pokaka. Ker jo dojim, me zanima, ali bi pomagalo če bi jaz pila Donat? Kaj mi vi svetujete? Stara pa je šele mesec dni.


Naš fantek je bil zaprt že v samem štartu, pa je pil le adaptirano mleko. Patronažna mi je svetovala, naj mu po žlički dajem postan Donat. Pa ni pomagalo. Smu mu kuhali sladke kamilice, pa ni pomagalo. Potem pa smo iz Aptamila prešli na Milumil in je kakal kakor oči[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Moj nasvet...če imaš Aptamil, ga zamenjaj. Je pa normalno, da ne kaka do 5 dni.




Tisana -> RE: Ne kaka :( (30.11.2008 5:46:28)

Je pa normalno, da ne kaka do 5 dni.
 Naj dodam: če pri tem ne kaže znakov zaprtja. Dojenčki so namreč različni. Eni sploh ne reagirajo, ko po cel teden ne kakajo, spet drugi so že drugi dan sitni, imajo vetrove, se napenjajo... Kot je že napisala Bušica, laktoza (mlečni sladkor), ki jo kupiš v lekarni, je zakon. Kamilice niso potrebne. Zmešaj eno čajno žličko v cca 50 ml prekuhane vode in daj to otroku na tešče. Odsvetujem pa laktozo, če je otrok alergičen na KM ali sumite na kaj takšnega.




Stran: [1]