Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


puncica -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (31.3.2005 21:29:44)

Naša malčica se je začela plazit tam pri 6 mescih pozneje se je začela ustajat ob opori, zdaj pri 10 mescih pa že hodi če se drži za elemente, kavč, stole,... Ko jo pokličeva da bi šla k nama pa se kr vrže v objem, ne prestopi niti koraka :(( Če jo za rokice držiš bi pa kr laufala.

Zanima me kdaj so vaši malčki potem samostojno shodl brez opor in držanja za rokice. No enostavno rečen shodli?

Hvala in LP




NinaŠ -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (31.3.2005 21:43:31)

Saj veš, da je to od otroka do otroka različno...

Anže se je začel plazit pri slabih 7 mesecih, vstajat povsod pri 7,5 mesecih, hodit ob mizah, omarah, foteljih pri 8 mesecih. Prve samostojne korake (tako da se je sam spustil) je naredil pri 9 mesecih in 5 dneh, pri 10 mesecih pa je bil že kar korajžen in lohk rečem, da je že samostojno hodil.

LP




Anonimen -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 6:05:47)

Tibor je po kolenih začel hodit pri 10. mesecih, po dveh nogah pa pri 14.




BARBARA R. -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 6:16:24)

Ne priganjaj otroka.Kristina se pri 10.-h mesecih še prekotali ne, kaj šele kaj drugega. Kmalu mi bo hrbet odpovedal.

:muca:




viv_ -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 7:17:22)

Pri nas sploh ni puzala... Hodit je začela pri 9 mesecih, puzat pa tudi takrat - ko je prišla do kakšne ovire kjer ni znala preko po dveh je šla na štiri noge :)




puncica -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 8:15:48)

Ja no sej vem da ne smem priganjat a bi rada šla že ven z njo vsaj na teraso, ker iz vozička mi hoče kr skakat:((, če je ne privežem bi ona se obrnala in stala v njem. Pol pa še cot ne morem obesit, plazit se pa tud ne more po betonskih tleh. Jo postavim k ograji, da bi ona hodila, pa mi lepo pade na rit in gremo po štirih.

Mene zanima le to razliko od takrat ko so začel pri oviri hodit in potem samosotjno nardil korake ker naša kr ne nardi se raj na tla vrže in po štirih:zmeden2:




nejcko -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 8:33:27)

Naš ta večji je začel plaziti pri 8-ih mes, v stoječ položaj se je potegnil pri 8,5 mes, hodil ob opori pri 9-ih, stal brez opore pri 9,5, prvi samostojini koraki pri 10-ih. Pri 11 je že hodil.

Tamala ima danes točno 9 mes, pa ne plazi, se samo nekaj na kolena spravlja, pa po trebuhu drsa nazaj, skratka bl nč od nič....
Bo že.




Anonimen -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 8:43:20)

Shodila je pri desetih, prvič se je pa začela plazit pri dvanajstih mesecih.




puncica -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 9:39:17)

:zmeden2::zmeden2::zmeden2: alja a si ti mal pomešala mesce:)- A potem ko je shodila se je začela plazit:zmeden2:




Anonimen -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 9:44:56)

Puncica nič nisem pšomešala. Najprej je shodila, čez cca 2 meseca se je pa prvič plazila.




Anonimen -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 9:45:14)

pomešala sem mislila :ups:




TARA in MAJ -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 9:49:44)

Ja pravijo če otroček puza kasneje shod,tud moji starejši sta prvo shodili nato sta začeli tudi po vseh štirih naš Maj pa še kar puza pa bomo stari 14 mes.




Gina -> Po kolkem času ko so se plazili so vaši malčki shodil? (1.4.2005 19:12:27)

Prvi je plazil oz. puzal pri 8. mesecih, pa vstajal ob opori tudi. Shodil (po celi sobi) pri 12. mes.

Druga plazila pri 7., shodila pri 11.

Tretji plazil pri 6., star 10 in pol mes., še ne hodi. Stoji samostojno brez opore, naredi korak ali dva sam, pa naprej po štirih. Hodi povsod, če ga držiš za eno roko. Bo že, ko mu bo pasalo.




Stran: [1]