glavica nazaj med spanjem (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


*Naja -> glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 10:28:21)

Zadnji mesec opažam pri naši 9-mesečnici, da ima, med spanjem na boku, glavico močno nazaj. Sicer pa se ža kar nekaj časa plazi po vseh štirih, se dviguje na nogice. Bi me moralo kaj skrbeti, bi morala delati z njo kakšne vaje?




catalina -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 10:42:46)

Pri nas tudi, star je 3 mesece, pomojem ni nč narobe, verjetno jim paše,kaj pa vem.




Mišni -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 10:57:29)

a PA TO JE ŠELE SEDAJ, PRI 9 MESECIH ZAČELA TAKO DELAT? mOGOČE SI ŠELE SEDAJ OPAZILA.
Ups, črke, sori.

Moj je to počel že v porodnišnici, pa so rekle, da ni panike, da naj ga samo zadaj nič ne zalagam, ker to sproži ta refleks, ki očitno z rojstvom ni čisto izzvenel. Ind a ni panike, če nima ves čas tako glave, torej tud, ko je zbujen. Pa da naj ga popravljam, če vidim, da tako spi. Sem ga parkerat, ampak je itak taloj nazaj "popravil".[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Sicer pa še danes tako spi, pa je star 6 let in pol. Drugače je gibalno zelo razvit.

Pir naslednjem obisku pediatra mogoče to omeni, pa boš videla, kaj bo rekla.




evi28 -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 11:15:21)

Tudi moja tako spi. Ko je bila še manjša, je imela rahel ekstenzijski vzorec, ki pa se je že porihtal, no to z glavico je pa še ostalo. Tud jaz ji glavico popravljam, vendar ni nekega učinka, ali se zbudi (kar ravno nočem[sm=smiley1.gif]), ali pa sama popravi nazaj tako, kot ji paše.




ANIME -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 11:25:36)

Jaz sem to omenila na prvem pregledu pri pediatru (stara en mesec) in je rekla, da verjetno ni nič hudega, da ima mogoče malo težav z dihanjem in tako lažje sprosti dihalne poti ...

Ali je to res ali ne, ne vem ampak meni je po cca enem mesecu nehala to delat




tosja -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 11:42:34)

Naš je to delal star 3 mesece. Pa tudi nehal. Naslednjič povprašaj P.




Anonimen -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 13:23:24)

tudi naš to dela, star pa je 5 mesceve. prej tega ni počel, šele zdaj ko se sam obrne na bok in se naštima kot mu paše, glavo zavije nazaj.

očitno mu paše, ker potem zaspi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




moyca -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 18:30:28)

naša tudi tako spi, že v porodnišnici je vedno tako spala




gajči -> RE: glavica nazaj med spanjem (26.11.2008 21:47:34)

Moj [sm=duda.gif] je tudi tako spal, ker je imel kar precej izražen ekstenzijski vzorec.




moyca -> RE: glavica nazaj med spanjem (27.11.2008 14:11:00)

in kaj točno pomeni to, da ima izražen ekstenzijski vzorec?




Stran: [1]