|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 17:20:34   
Anonimen
Ko dojenčka ujame mrak... meni pade mrak na oči od vseh priporočil.user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 17:41:42   
Anonimen
Ko dojenčka ujame mrak... meni pade mrak na oči od vseh priporočil.


Vidim, da ima poznojesenki mrak ze vplive na stanje populacije.

Zgleda da bo nekaj na teh vrazah user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 20:02:15   
barbaw
Včasih som govorili, da otroke krči, če gredo po mraku ven. Samo mraku ne temi.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 20:28:13   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: julči

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Kolk pa je star? Ker dojenčke se res naj nebi peljalo ven v mraku (tam do 2-3 mesece) zaradi dihal. Vsaj tako tud pri nas pravjo.user posted image


kaj imajo pa dihala veze z mrakom? bi res rada da mi katera razloži v čem je fora, ker če se gre za zdravje otroka je seveda tud jest ne bom v mraku vozila.



To ima veze z dihali samo v primeru, da je megla vzunaj. Megla ni dobra za dihala, ne vem točno zakaj.

Drugače pa v te vraže ne verjamem.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 20:45:01   
Anonimen
Meni je tašča tudi vztrajno po porodu težila naj ne umivam las in ko sem enkrat pošizila, da sem si jih že takoj, ko sem bila sposobna, je začela dobesedno noret, da se to ne sme. Sem rekla, da pa naj pove zakaj ne user posted image in da v take bedarije ne verjamem. In je bila takoooo užaljena, češ: ni vse kar je staro, kar bedarija.

Ima eno knjigo iz leta 1960 in po njej me uči. Kako velik mora bit otrok, kako težek (statistiko smo ji že ob rojstvu sesuli user posted image user posted image , pa ji ni bilo jasno, kako je lahko bil rojen s 53 cm, če pa v knjigi piše ob rojstvu 50 cm), koliko točno mora pojest, naj namažem zobke s kisom, naj kriči na vso grlo, da se mu razvijejo glasilke (ta mi je itak najjača user posted image ) ...

Skratka, včasih so že vedli, kaj je prav! user posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 20:45:42   
pikicai
uuuuuuuuu hudo, a to naj bi dejansko kdo verjel?????? kak so pa bli pol vcasih zahojeni? sej tko je ce ti je dolgcas pa pol bedarije študiraš :) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
26.11.2008 21:58:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko dojenčka ujame mrak... meni pade mrak na oči od vseh priporočil.


Vidim, da ima poznojesenki mrak ze vplive na stanje populacije.

Zgleda da bo nekaj na teh vrazah user posted image user posted image user posted image


Zgleda, da sem bila jaz veliko zunaj ponoči. In to še v tistih časih, ko so babice vodile svet. Stara sem, ja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
27.11.2008 23:50:30   
Amam
Meni je tudi babica svetovala naj si prvi mesec po porodu ne umivam glave in se ne tuširam. Sem mislila, da me heca, pa je mislila resno.

Da dojenčki ne smejo ven v mraku, pa nisem še slišala. Bom vprašala babico, da se še malo nasmejemo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
27.11.2008 23:56:04   
lejla14
Za vraže o mraku prvič slišim.

Si pa tako po svoje mislim, da bi to držalo, če je npr. dojenček odkrit v vozičku, pa nanj pada rosa in slana. Sicer pa ne vidim razloga, če je dobro pokrit in če starši to želijo, da ne bi bil zunaj.

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
28.11.2008 13:12:06   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: pikicai

uuuuuuuuu hudo, a to naj bi dejansko kdo verjel?????? kak so pa bli pol vcasih zahojeni? sej tko je ce ti je dolgcas pa pol bedarije študiraš :) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Določene stvari so za današnji čas nesmiselne, včasih pa so te vraže najbrž držale. starim ljudem pa je težko preklopit, da je danes drugače.

včasih so porodnice en mesec počivale, seveda si niso umivale glave. Pravili so da še en mesec po porodi leži smrt pod posteljo oz. nekaj takega. pač niso imeli ogrevanih kopalnic in če so fasali kakšen hujši prehlad ali plučnico so šli pod rušo, ker ni bilo zdravil. Mogoče ima kaj v vezi tudi sprehod po mraku (je bolj mrzlo)

Zakaj so pa vraže, od znamenj do spola do ... pa nimam pojma. včasih so bili res zahojeni ampak tak čas je bil.

(odgovor članu pikicai)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
28.11.2008 13:29:28   
AnciM
Pravili so da še en mesec po porodi leži smrt pod posteljo oz. nekaj takega.


Ta stvar na žalost še vedno drži. Največ komplikacij se zgodi ravno v 6 tednih po porodu. Zato pa imamo tudi takrat ta pregled. Ne me narobe razumet. Prva stvar, ko sem prišla iz P, je bila, da sem šla pod tuš in umila glavo user posted image . Samo sem pa prvi mesec švicala tako kot noben fizični delavec. Če se nisem ene 3 krat na dan preoblekla vsa premočena... Torej se je res treba mal pomerkat. Poznam pa tudi žensko, ki je 3 tedne po porodu skoraj izkrvavela (kri se ji je kar ulila).

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ko dojenčka ujame mrak...
28.11.2008 13:58:33   
lotty4
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mal za smejat, jaz sem po cele dneve samo in imam že dosti dela, brez brisanja klju, za prijateljico in lupljenja česna, tako da vraže bye bye.
Ampak naša tamal pa se res včasih zelen pokaka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  , sem pa mislila da je to zato, ker sva za kosilo jedli špinačo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Ali varate partnerja?
Mariposy



da (11%)

ne (89%)


Število vseh glasov: 341

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!