dojenje v javnosti (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


daisy -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:08:32)

ravno berem debato o hranjenju na poti, pa imam eno podobno zadevo:

Zanima me, kje vse v javnosti ste že dojile vaše :duda: ?
Glede na to, da je naš :duda: še mali, imam bolj malo "trofej". Najbolj čudno je bilo pa danes, ko sva se dojila v notarski pisarni:bravo:. Papali pa smo tudi že na Žalah :angel:, pa v lokalu :hudicek:. Upam, da mi ne bo treba dojit še sredi Prešernovega trga...

lp:duda::modri:




Lunca1 -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:15:05)

Jaz še nikjer, pa najbrž tudi ne bom, ker imam že bolj malo mleka. No ja mogoče za vikend v Avstriji. V avtu.




tinica -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:28:05)

Dojila sem že v avtu, enkrat pa sem ga morala dojiti pri zdravniku, drugače pa vedno tako skombiniramo, da se dojimo doma, če pa smo na poti pa v kakšni previjalnici.

Lp




Jančika_ -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:29:03)

Najbolj nenavaden kraj? V banki.




piščanc -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:32:44)

jaz pa malo kompliciram glede tega in smo se do sedaj še vedno doma

ma ne vem, neugodno mi je, sploh kje zunaj, še celo pri kakšnih sorodnikih, ki dojenja ne podpirajo preveč me moti, pač zato tja ne grem, a ne.

kako pa ve to prakticirate??




daisy -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:35:46)

Ninočka, sej men je tudi full neugodno! Ampak, a naj sam doma čepim, če se hoče dojit na 2 uri ali pa še pogosteje!?




lol -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:48:44)

Men je blo pr t prvemu tolk nerodn pred komer koli.Tudi pred starši.Zdej pri drugemu pa tut na otroškemigrišču ni problem.Vsega se morš navadit.Če je otrok lačen,ga boš pustu ,da se dere?Nikoli.Daš mu kjerkoli že si.




maja_ -> dojenje v javnosti (30.3.2005 21:49:17)

Nimam nič proti dojenju v javnosti, če je pač dete lačno, se mi pa odkrito obrča in zdi sprevrženo ob takem "tekmovanju" kje vse smo že dojile, ker je "malce" zapostavljen sam namen tega početja-kar je zaenkrat še -nahraniti otroka! Dojila sem povsod , kjer je bil malček lačen in če je lačen, ni to nič nenavadnega, ne glede na to, kje se to dogaja. Da se pa to opraviti tako neopazno... Govoriti o tem kot o "trofejah" pa se mi zdi naravnost otročje , če že ne primitivno.




Jančika_ -> dojenje v javnosti (30.3.2005 22:00:22)

Če je to letelo name - mali je bil lačen, zunaj minus deset, pol ure peš od doma. Pa sem ga nahranila. In odgovorila sem na vprašanje, ki ga je postavila daisy - samo to, nič več.




Maxica -> dojenje v javnosti (30.3.2005 22:02:39)

Hm, meni je vedno tako uspelo, da sem dojila ali doma, ali pri moževih starših doma. V javnosti v skoraj 8 mesecih nikoli...:ups:




viv_ -> dojenje v javnosti (30.3.2005 22:07:11)

Moja je jedla točno na 3 ure in vedno ob istih urah, tako da sem se organizirala, da sem bila v času hranjenja vedno ali doma, ali pri moževih starših. V javnosti nisem dojila nikoli!




andrejaz -> dojenje v javnosti (30.3.2005 22:50:20)

Če se le da se organiziram tako, da se dojiva doma in da ni treba v javnosti.
Najbolj nenavaden kraj dojenja - v mavčarni v bolnici.




Lunca1 -> dojenje v javnosti (31.3.2005 5:16:50)

Za tiste, ki vam je nerodno, pa zato ne hodite ven. Kaj pa če bi si mleko izčrpale in ga zunaj dale po flaški? Lahko pa jih tudi nahranite tik pred odhodom, potem pa takoj ven. Čez toliko časa kot je treba pa ste spet doma. Saj dojenčki imajo en svoj red.




puri -> dojenje v javnosti (31.3.2005 6:43:10)

Jaz sem ga dojila v avtu, pri zdravniku, pri ginekologu, ker sem ga vzela sabo, na drevoredu na klopci, v živalskem vrtu na klopci,...
Če je bil otrok lačen sem mu dala jesti, najprej mi je bilo malo:ups:, potem sem se pa navadila!

Pa saj ne moremo pustit otročka, da je lačen in zato joka,........ potem pa ni važno ali smo takrat doma ali pa kje drugje!
Otrok težko počaka, če je lačen in zakaj bi trpel, če mu lahko takoj potešimo lakoto!
Takrat moramo gledati na otroka in ne na druge, kaj si mislijo!!!

lp




BARBARA R. -> dojenje v javnosti (31.3.2005 6:57:50)

Jaz sem kar lepo čepela doma.Se je dojila tudi na eno uro, če ji je zapasalo.Sva se pa dojili na javnem mestu le pri zdravniku in v avtu.Vedno smo po dojenju pohiteli od doma.

:muca:




kaja11 -> dojenje v javnosti (31.3.2005 7:08:22)

Mi tudi probamo gledati, da ne dojim v javnosti... mi je nerodno, ampak vedno se pa tudi ne da. V glavnem sem dojila v avtu, previjalnici.... najbol javno mesto pa je bil kafič v Emporiumu... razen natakaric ni bilo nobenega tam, drugače bi šla v previjalnico. Sem se pa odločila, da si bom šla kupit majčke za dojenje, ki so bolj diskretne.... zdaj se začenja lepo vreme in bomo več na sončku.:bravo:




Jančika_ -> dojenje v javnosti (31.3.2005 7:25:08)

Z malo spretnosti se da v javnosti dojiti čisto neopazno. Majice za dojenje so dober način, ali pa domača varianta - spodnja majica na naramnice, iste barve kot zgornja majica. Zgornjo potgnreš navzgor, spodnjo pri dojki navzdol, pa je. Če pa imaš čez oblečeno še kako jopico, pa sploh noben ne pogrunta, kaj počneš:).




sonček2* -> dojenje v javnosti (31.3.2005 7:42:15)

Sredi Ikeje, sva stopili sam mal bl v kot pa je blo :bravo:




Taša -> dojenje v javnosti (31.3.2005 7:44:37)

Jaz sem dojila že resnično vsepovsod...v parku, na otr. igrišču, v trg. centru, v slaščičarni... Se sploh nisem obremenjevala, kje sem.. če je bil otrok lačem je bil... Nisem se razkazovala okrog sem naredila to malo bolj intimno-preko rame sem si dala plenico... pa vam čisto odkrito povem da me verjetno skor nihče ni pogledal.. Maša pa se je lepo napapcala in bila zadovoljna....
Že tudi z Niko pred 6 leti sva se dojili vsepovsod...jaz se stem sploh nisem obremenjevala kje sem...glavno da je bil otrok sit in zadovoljen...:bravo:




Vera* -> dojenje v javnosti (31.3.2005 7:46:41)

:bravo::bravo::bravo: Taša.Tudi jaz..




sonček2* -> dojenje v javnosti (31.3.2005 7:49:22)

Jst sm pač sam povedala najbolj nenavadno varianto za naju, nism pa rekla, da mi ni blo nerodno. Taja je bla lačna in sm se pač temu prilagodila, bilo je mal čudn, sam sm bla pa vesela, ker sm brez velikega kompliciranja nasitla mojega dojenčka. Drugač se tudi jst izogibam dojenju v javnosti, ni pa nič čudno, če nekatere to počno, če to delajo na diskretni način mi je celo všeč, da ne komplicirajo.




Seven* -> dojenje v javnosti (31.3.2005 8:01:11)

Valjda, da smo dojili v javnosti. Saj to je pa res nekaj cisto naravnega. Otrok pac je na tak nacin. Da bi se pa skrivala zaradi dojenja? Niti pod razno. To je diskriminacija.. Dokler mamice ne bomo sprejele tega kot nekaj naravnega, dokler ne bo vec dojecih mamic videt zunaj, tako dolgo bodo ljudje to sprejemali z neodobravanjem.

Josko ven pa gremo...

Dojila sem ze v parku, trgovini, avtu, gostilni, pri zdravniku...

Meni je dojeco mamo vedno ful fajn pogledat.. Se mi zdi to nekaj precudovitega..




HuAnita -> dojenje v javnosti (31.3.2005 8:21:08)

Včeraj, na RTV v MB!:)-




Seven* -> dojenje v javnosti (31.3.2005 8:22:10)

:bravo::bravo::bravo::)-:)-:)-:)-




Taša -> dojenje v javnosti (31.3.2005 8:23:34)

Huanita :bravo::bravo::bravo::bravo:




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>