cepljenje proti tuberkulozi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


afrika -> cepljenje proti tuberkulozi (30.3.2005 19:19:42)

Na ramici, kjer je bil sinko cepljen proti tuberkolozi (ob odhodu iz porodnišnice), se mu je pikica zagnojila. Šele zdaj - pri desetih tednih. Pikico ima rdečo, gnojno in izbočeno. Kaj menite, bi šla jutri do pediatrinje? Predreti si ne upam sama, da bi se gnojček sprostil. Kako pa se je pri vas zacelilo? Se velikokrat zgodi tako kot nam???:zmeden:




nanna -> cepljenje proti tuberkulozi (30.3.2005 19:51:24)

Nas so pri prvi posvetovalnici na to opozorili in rekli, da moramo to mesto cepljenja pustiti pri miru samo notrmalno čistiti. Res se je nato malo zagnojilo in potem poboljšalo, sedaj imamo samo rdeče in nič več zagnojeno - upam, da to ni prehitro povedano.

Upam, da ti je to kaj pomagalo, drugače pa se obrni na pediatra.




Anja167 -> cepljenje proti tuberkulozi (30.3.2005 20:00:15)

Mislim, da se to zgodi kar večini otrok. Nič predirati, nič šlatati, nekaj dni bo gnojček tekel ven, potem bo pa OK. Pika bo pa najbrž kar nekaj časa ostala - vsaj mi jo imamo še vedno, še vedno ni čisto OK.




jovanka -> cepljenje proti tuberkulozi (30.3.2005 22:44:42)

živjo,nam je tudi rekla zdravnica , da to ni nič takega... če pa se že zgodi, naj damo na čez kakšno sterilno gazico (zaradi gnoja), pa par dni nič kopanja. (samo umivanje)

lp




afrika -> cepljenje proti tuberkulozi (31.3.2005 7:58:53)

:)Hvala vam, ljube mamice! Zdaj me ne skrbi več:). Upam pa, da bo gnojček kmalu našel pot na svobodo:kava: in da se mu bo uboga pikica lepo zacelila.




BokiMB -> cepljenje proti tuberkulozi (31.3.2005 10:23:28)

Mi smo morali k zdravniku, da so nam to vem sčistili, ampak šele pri 6. mesecih. Prej je imel samo podkožno zatrdlino, po pol leta pa se je pokazal gnojni vrh. Ko mu je sestra v ambulanti stisnila, je bil pod kožo še cel storž gnoja. Pred tem otroku tkivo z nekim premazom zmehčajo.

Ne sami doma stiskat!




Stran: [1]