Koliko časa je treba zalagat? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kepa* -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 18:20:08)

S tem mislim, koliko časa je treba bejbiju od zadaj za hrbet kaj zalagat(kako zvito odejico recimo), ko spi na boku?
Naš se itak vedno obrne na hrbet.




Anonimen -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 18:21:15)

Jaz nisem nikoli.




total -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 18:27:28)

Jaz nikoli ne zalagam,ker se sam itak obrače iz ene strani na drugo.




corfu -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 18:39:08)

Nikoli ga nisem zalagala, apa čeprav spi na hrbtu, očitno mu tako paše.




babylove -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 19:18:08)

Sploh mu ne smeš nič zalagat, ker mora na hrbtu spat in ne na boku.




kepa* -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 19:29:24)

No, to mi je pa čudno. :zmeden:
Dojenčki naj bi spali enkrat na enem, drugič na drugem boku, pa tud na hrbtu ni narobe.
Babylove, ne vem, zakaj ne bi smeli na boku?




puncica -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 19:29:42)

Jaz nisem nikoli, se mi je zdel to brez veze. Sej sprva je spala na boku kasneje pa se je sama preobrnila, pa jo je ful motil če je mela kej zgužvan za hrbtom.




Anonimen -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 19:41:29)

Meni so v porodnišnici celo rekli, da ne sme imeti ničesar, kar bi mu pritiskalo na hrbet, ker to sproži refleks zvijanja nazaj.




Mana -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 20:12:44)

Nam so za nedonošenčke v Lj. porodnišnici rekli, da mora spat enkrat na enem, drugič na drugem boku in da ga založiš, vendar ne za glavco, ker mu to da refleks zavijanja nazaj v lok. Na boku pa menda zato, da ni raztegnjen, ker imajo nedonošenčki refleks "peterka", in to jim pri ležanju na hrbtu še bolj poudari. Meni je fizioterapevtka dejala, da leži na boku dokler se da, ko pa se ti začne preobračat pa ga tako ne moreš več slediti.Meni se moja vedno že zbudi na hrbtu, a če jo vidim jo vmes popravim. Imela pa je "gnezdece" po naročilu razvojne pediatrinje narejeno prav za ležanje na boku.
LP




Anonimen -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 20:13:11)

Meni vsi pediatri in fizioterapevti govorijo, da dojenček mora spati izmenično na levem in desnem boku. Nogice podložene, da ne visijo oz. niso previsoko. Glava pa v ravni liniji s hrbtenico, da ni "preloma"!

Jaz pri skoraj petih mesecih še to vedno prakticiram. Saj ne pravim, da se ne obrne na hrbet. Je pa dekica zadaj čist nič ne ovira pri tem!

Bojana




Anonimen -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 20:14:47)

Časta Titova, mene so napizdile, ker je imel miš za hrbtom. In to ornk.




babylove -> Koliko časa je treba zalagat? (30.3.2005 22:37:00)

Kepa, na hrbtu zato, da ima maksimalno proste dihalne poti, da se lažje bori z vročino in da se ne more zadušiti.

Nasploh pa je treba glede spanja upoštevat sledeče:
1. NA HRBTU (glavico nagnite na stran, izmenično levo in desno zaradi lobanjskih kosti)

2. V SVOJI POSTELJI in na TRDNI VZMETNICI dimenzij posteljice (da ne more glavice zarinit v luknjo med vzmetnico in ograjico)

3. V SPALNI VREČI, brez odejic, vzglavnikov in plišatih živali

4. pri temperaturi 18 - 20 stopinj


To so uradna priporočila, ki jih že več kot 10 let upoštevajo: Francija(od 1992), Nizozemska (1987), Anglija (1991), Avstralija (1991), ZDA (1992), Nemčija, Avstrija in Švedska (vse tri od 1993). Od uvedbe teh priporočil je v naštetih državah nenadna smrt dojenčkov upadla za 75%.

Kaj dela naše Ministrstvo za zdravstvo, ne vem. In zakaj pediatri in ostalo zdravstveno osebje ne ažurira svojega znanja, tudi ne vem.






Stran: [1]