1-mesec star otrok, spanje 100-tič (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


morskadeklica -> 1-mesec star otrok, spanje 100-tič (30.3.2005 18:13:51)

Najprej se opravičujem, že spet spanje;). Naša :duda:Klara se vsako noč zbudi ob 1,2 ali 3h, nato eno uro jemo (dojenje+dodatek), nato pa 3-4 ure noče in noče zaspati. Sploh ne vemo več kaj naj naredimo. Babca je rekla, da je pač bolj aktivna, ampak mene ta aktivnost počasi ubija (mislim da je tu tudi razlog, da mi mleko usiha na ful), ker je pač ponoči:zmeden:. Poskusili smo že marsikaj (kopanje pred spanjem, podnevi ji nismo pustili spati...), nikakor se je ne da uspavati. Krči niso, ona bi debatirala in gledala naokoli (oči ima odprte na ful). A ima katera kakšen recept, da probamo, če bomo danes kaj spali?

lp:muca:




total -> 1-mesec star otrok, spanje 100-tič (30.3.2005 18:37:26)

Mogoče je samo predhodno obdobje in ima velik energije,poterplenje mislim da je edina rešitev:zmeden:




mamsi -> 1-mesec star otrok, spanje 100-tič (30.3.2005 19:15:31)

Tako majhen dojenček še nima tega ritma, kot ga imamo mi, da bi zvečer zaspal in spav vso noč, to si bo šele pridobil. Imajo nekje od 5-6 krajših ciklov spanja. Zato pa pravijo, naj gredo mlade mamice spat, ko gre otrok spat9nebesa, tut sredi belega dne. Da bi pa čiprej osvojila naše ure spanja ti pa predlagam - NE JE BUDIT čez dan, ker ji lahko zmešaš štrene, pol se ti bo pa na pol ure zbujala, kot je bilo pri nas. Vse kar bi jaz naredila je, da se čez dan, ko je budna, čim več igraš z njo, ponoči, ko se zbudi, se pa nič ne igraj, samo mirno jo nosi naokoli (če se da v položaju, v katerem se najbolj umiri) toliko časa, dokler ne zaspi. Tako bo začela avtomatko povezovat dan za buden in zanimiv, noč dolgočasna in za spanje. Mi smo tko delal in je kmalu spala vso noč (vmes le 1x do 2x - 15-20min dojenja)

Vso srečo!;)




HuAnita -> 1-mesec star otrok, spanje 100-tič (30.3.2005 19:18:06)

kot ti svetuje mamsi!
Pri nas je bilo hudo so 2 meseca, po 2,5m pa prava poezija:bravo: Zdaj imamo vsako noč tragedijo-zbujanje na 2-3 ure in cartanje na mamini (že čisto obdelani in boleči) ziziki...:((




puncica -> 1-mesec star otrok, spanje 100-tič (30.3.2005 19:27:35)

Po moje je nočni ptiček, morda bo to s časom minilo, kaj pa če jo dasta k sebi v posteljo pa tako rahlo lučko prižita in jo pustita da debatria. Mi smo to prakticiral, pozneje pa je tud po uro laufala po men pa atiju. Kej druga ti ne znam svetovat. Upam da bo kmalu spala. Al pa da ponev ne bi tolk spala pa bi mogla ponoč nadoknadit.




mamsi -> 1-mesec star otrok, spanje 100-tič (30.3.2005 19:28:30)

Ja boga HuAnita, a vam ni uspelo? Sem glih prej brala temo o spanju 14 mesečnika, še huje kot ti, se zbuja 10x na noč. Men bi se sfeclal!!:zmeden:




Anja167 -> 1-mesec star otrok, spanje 100-tič (30.3.2005 19:57:37)

Naš se je tudi prvi mesec ob 3h zbudil in po dojenju hotel biti buden do 5h. Najprej sem si rekla, da je treba izkoristiti take budne ure, ampak potem pa vidiš, da to pa res ne gre. Potem sem ponoči nehala dojiti na stolu (ponoči sva se začela dojiti leže, podnevi sede). Previla sem ga v čim bolj temnem prostoru, čim bolj potiho, ko sva opravila, smo lučko ugasnili, se nič pogovarjali. Kasneje sva se tudi sploh nehala previjati ponoči, razen, če je bil pokakan, ampak tudi to obdobje se kmalu neha. V glavnem, našemu je bilo na ta način zelo hitro jasno, da se ponoči spi. Sicer se še zdaj zbuja za jest, samo takoj zaspi naprej. Torej, jaz bi rekla, če lahko, danes ponoči maksimalno zatemnite luči. LP.




Stran: [1]