pap 2 (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Polona31 -> pap 2 (18.11.2008 9:21:03)

Ojla punce!

Stara sem že skoraj 34 let, brez otrok in sedaj imam pap test že drugič dvojko...ker sem paničar in se sedaj kar tresem od strahu, prosim da me pomirite. Je imela kakšna podobne izkušnje.
Par let nazaj sem že imela dvojko, vendar je bilo na naslednjem pregledu vse o.k. Sedaj je pa še vedno dvojka. Kaj bi bilo, če bi zanosila, kjub tašnemu rezultatu?




Radenska_ -> RE: pap 2 (18.11.2008 9:42:30)

Nič ni narobe če zanosiš,to mi je rekel ginekolog....Ker to pač ne vpliva na otroka - nikakor.
Enak izvid imam tudi jaz,to je tako kot če bi bila prehlajena,pač rahle spremmebe...ginekologi pri takih rezultatih ne delajo panike,ker ni opravičena...Te pa seveda nadzorujejo,da zadeva ne gre naprej.Enak rezultat imam tudi jaz,pa sem stara 21...
Ne se sekirat,ne biti pod stresom...dober imunski sistem vzpostavi,veliko se gibaj...tudi take stavri veliko pripomorejo k slabemu brisu...




maja1488 -> RE: pap 2 (18.11.2008 9:44:48)

Jaz sem tudi včeraj izvedela, da ga imam C3. To je bivši papII. Noseča sem 15 tednov in zmenjena sva, da delava naslednji bris po porodu.




moci -> RE: pap 2 (18.11.2008 10:01:16)

nič hudega ni. ti ni ginekologinja povedala, da je lahko samo vnetje? pač pogosteje delajo kontrolo, da ne bi bilo kaj narobe.
jaz sem imela pap 3, pa so mi odščipnili en delček materničnega vratu, potem sem kmalu zanosila in donosila, brez težav. poseg nič ne vpliva na to.






naja17 -> RE: pap 2 (18.11.2008 10:33:21)

Nič paničarit, ni hudo. Meni so 2 leti jemali brise, ki so bili zmeraj z nekimi spremembami, nato sem imela lani odščip in po odščipu LLETZ (laserska odstranitev predrakavih sprememb). Sedaj mi bojo pa še dve leti jemali brise, da bojo ziher, da je vse ok.

Vse skupaj pa nima nekega vpliva na nosečnost.

Spodaj še link, kjer je bilo že govora o tem.

http://www.ringaraja.net/forum/Bris_materni%C4%8Dnega_vratu_%2D_rezultat/m_1722838/tm.htm




moci -> RE: pap 2 (18.11.2008 10:36:27)

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Nič paničarit, ni hudo. Meni so 2 leti jemali brise, ki so bili zmeraj z nekimi spremembami, nato sem imela lani odščip in po odščipu LLETZ (laserska odstranitev predrakavih sprememb). Sedaj mi bojo pa še dve leti jemali brise, da bojo ziher, da je vse ok.

Vse skupaj pa nima nekega vpliva na nosečnost.

Spodaj še link, kjer je bilo že govora o tem.

http://www.ringaraja.net/forum/Bris_materni%C4%8Dnega_vratu_%2D_rezultat/m_1722838/tm.htm

evo, pri meni je bilo enako




n€na -> RE: pap 2 (18.11.2008 17:46:35)

IZVIRNO SPOROČILO: moci

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Nič paničarit, ni hudo. Meni so 2 leti jemali brise, ki so bili zmeraj z nekimi spremembami, nato sem imela lani odščip in po odščipu LLETZ (laserska odstranitev predrakavih sprememb). Sedaj mi bojo pa še dve leti jemali brise, da bojo ziher, da je vse ok.

Vse skupaj pa nima nekega vpliva na nosečnost.

Spodaj še link, kjer je bilo že govora o tem.

http://www.ringaraja.net/forum/Bris_materni%C4%8Dnega_vratu_%2D_rezultat/m_1722838/tm.htm

evo, pri meni je bilo enako




pri meni je bilo podobno, s tem da sem jaz tik pred operacijo zanosila. Med nosečnostjo sem hodila v Ljubljano, k enemu ginekologu, ki je spremljal moj Pap, ki je bil že najhujša oblika C4. Rodila sem normalno in po porodu sem odšla na operacijo LETZZ, po tej operaciji pa sem dobila najlepši izvid. Vse je bilo OK in kot da nikoli nebi nič imela. Mi je ginekolog rekel, da lahko grejo te celice pri porodu stran. Sedaj hodim na kontrole vsake 6 mesecev in po dveh letih bom hodila na kontrolo vsako leto. Zato nič bat.




Ancy -> RE: pap 2 (18.11.2008 18:51:01)

2 še vedno pomeni negativen bris, lahko zaradi vnetij, hiperkeratoze, regenerativnih sprememb ipd. Vsekakor še ni vzrok za preplah, tako da se ne sekiraj preveč, šele 3 stopnja pomeni samo sumljiv bris pri katerem se začne sumiti na možne spremembe.




Stran: [1]