jok pred spanjem (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Suza -> jok pred spanjem (28.3.2005 21:29:35)

Pozdravljene, saj več ne vem kaj naj naredim. Moj 15 mesečni sinko se že teden dni dobesedno dere, ko je potrebno iti zvečer spat. Do sedaj nismo imeli težav. Že od prvega dne spi v svoji sobi. Zvečer smo uvedli ritual. Najprej se napapca (na žličko), umivanje, previjanje in preoblačenje, malo cartanja, pravljica, poljubček, glazba iz lunice in nato mami vgasne lučko in odide iz sobice. Brez težav je zaspal. Sedaj pa že dober teden noče lepo zaspat, mami pa ne popusti. Drugače se zbujamo okrog 7.30 , popoldan gre spat nekje ob 12.30 in spi 2 uri.Brez težav sam zaspi. Do večera potem več ne gremo spat. Zvečer pa ga dajem spat okrog 8 ure.
Sedaj več ne vem kaj naj naredi. Uvedli smo lučko in ni pomagalo. Na rokah in pri meni ga pa nebi rada spet navadla.
Upam, da je to samo trenutno obdobje oz. začasna kriza.
Če še ima katera kakšno idejo ali nasvet, lepo prosim.




total -> jok pred spanjem (28.3.2005 21:33:41)

To pa je lepa doba,da je skoz tako spal,mogoče pa bo zdaj drugače:zmeden: in zahteva svoje.Po mojem je to res začasna kriza.

Lp:sloncek:




piščanc -> jok pred spanjem (29.3.2005 8:42:34)

naša je skoz spreminjala ritual uspavanja. vztrajaj nekaj časa, mogoče je samo obdobje, pa živce daj na maksimum,ali pa malo spremeni taktiko, pa ga mogoče drži za rokico, ali pa rabi ninico (plenička, tvoj pulover).




Stran: [1]