Sadje mu ne diši več (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Bejba -> Sadje mu ne diši več (28.3.2005 12:19:37)

Ugotovila sem, da našemu sončku sadje ne gre več v "ritko". Na začetku ga je zelo lepo sprejel, sedaj pa po parih žličkah začne kar nekaj jokcati in protestirati. Sem probala različno sadje, pa je zgodba podobna (po sadju tudi kar dosti poliva). Zelo rad pa je zelenjavico, riževo kašico, skutke. Do sedaj smo imeli ponavadi zjutraj sadni obrok, popoldne zelenjavnega, zvečer pa riževa kašica. Vmes seveda mleko.
Svetujte mi kaj naj mu dam zjutraj namesto sadja in kako naj ga prepričam, da je sadje dobro, saj ga pomoje potrebuje, ali ne :zmeden:?
Mi je pa res čudno, saj imajo ponavadi malčki veliko rajši sadje kot zelenjavo, naš pa ravno pri zelenjavi kar gode od zadovoljstva ;).

Kaj svojim vse dajete za zajtrk? Riževe kašice mu ne bi dajala, ker jo dobi že za večerjo.
Stari pa smo 5,5 mesecev.

LP; Bejba




Natas@ -> Sadje mu ne diši več (28.3.2005 14:20:04)

Jaz našemu, če seveda hoče, naredim zj. in zvečer riževe kosmiče s sadjem, potem imamo kakšno sadje, zelenjave itak ne mara, vmes pa mleko. Sicer pa itak ponavadi veliko pusti, ker noče.
A je dajanje riževih kosmičev 2x dnevno preveč?:zmeden:




lin -> Sadje mu ne diši več (28.3.2005 14:26:42)

Naša Lin zadnje čase tudi neki štrajkala pa sem ji par dni dala frutke in zdaj je spet o.k.




Anonimen -> Sadje mu ne diši več (28.3.2005 17:06:57)

sadje mu zmešaj z malo skute, da oblaži okus in mu da mlečno osnovo.

lp, lara




malika -> Sadje mu ne diši več (28.3.2005 20:50:28)

Pa pusti sadje nekaj časa pri strani. naš ima tudi obdobja, ko bi jedel samo zelenjavo in ko je na krožniku meso in zelenjava, najprej poje zelenjavo in potem če mu je, še meso.

Zjutraj pa ji vseeno daj žitno kašico, ampak mogoče izberi drug okus. Vanjo lahko tudi podtakneš malo sadja.




Stran: [1]