vročina in bruhanje; k dežurnemu? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


malika -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 10:41:42)

Vito mi je včeraj 1x bruhal, ponoči še enkrat in danes zjutraj malo.
Ima tudi vročino zaenkrat je bila max 38.5; ki sem mu jo uspešno zbila.

zelo dosti pije, apetita pa nima. kaj pravite, bi ga morala peljat k dežurnemu? pa ful me je strah, da ga bodo hoteli obdržat v bolnici, ampak dehidriran ni, ker se res samo naceja.




Blanka77 -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 10:48:41)

Mi smo imeli enako situacijo 14 dni nazaj. Vsa panična sva jo peljala k zdravniku. Dal ji je sirup za zbijanje vročine. Drug dan vročine ni bilo več. Potem pa je pokukal ven zobek. Če imaš kaj za zbijanje vročine, mu daj to, in po moje ni treba k zdravniku. Če bi blo pa slabše, pa ne boš več vedela kaj, potem pa le pojdi.
Sočustvujem z vama. Upam, da bo hitro ozdravel.




malika -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 10:50:16)

vročino mu zbijam s svečkami, ker sirupa nimam.

Jaz tudi upam, da bo bolje in tudi upam, da je kriv "samo" kak zobek.

Hvala ti :)




urši77 -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 10:50:34)

Če vročina pade in če zadosti popije, vsaj po moje ni kake grozne panike. Če pa se stanje v dnevu ali dveh ne bi popravilo, pa seveda pot pod noge in k zdravniku:)
LP in čimprej se pozdravite:miska:




TARA in MAJ -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 10:52:51)

malika, tko hitr pa tud ne pošlejo v bolnišnico čeprav je bolje da ga pelješ k dežurnemu boš vsaj sigurna,da ni nič hudega.
Je pa včeri tud naš Maj bruhov sam vročine pa nima dons je pa čist ok.

LP:miska:




puncica -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 14:41:29)

Jaz bi najprej poklicala pa vrprašala kaj oni mislijo, potem pa bi ga peljala če ne bi bilo boljše. Upam da se porihtate:bravo:




Ro-La -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 15:55:50)

Lanej je prvo imel vročino, čez dva dni je začel bruhat (petek), k zdravniku pa sva šla v ponedeljek (takrat je dobil tudi drisko), ravno zaradi tega, da ga ne bi v bolnico poslali. Je pa samo pil, jedel nič.

Opazuj ga, če veliko pije, potem bi jaz počakala do torka.




anaj -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 18:46:28)

Na potepu je nova viroza. bruhanje, driskanje, vročina,... Če otrok zadosti pije in ima mokro pleničko na vsake 3 do 4 ure ni dehidriran Če mu ne paše jest ni panike, važno je, da pije. Če ti uspe zbiti vročino tudi ni panike. To sem ravnokar izvedela.

Jana:kuza:




malika -> vročina in bruhanje; k dežurnemu? (27.3.2005 20:33:18)

Zgleda, da so krivi kar zobki. Kažeta se kar dva(zgoraj in spodaj). Vročina je padla, bruhanja ni več, tako da mama tudi ni več panična. :bravo:

Hvala vam LP:rozica:




Stran: [1]