cepljenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


romy27 -> cepljenje (10.11.2008 16:03:51)

pozdrav vsem mamicam,

kar dobra tema..veliko sem pravkar prebarala o cepljenju, tudi na tem forumu in bi rabila pomoc od tistih mamic,ki niso cepile svoje otroke..kako ste se spopadale s pediatrinjo?
imam puncko staro 5 mesecev in zzavlacujem s cepivom.spet imamo pregled in ne vem kaj naredit...

rabim pomoc..

hvala




Petraa -> RE: cepljenje (10.11.2008 16:28:06)

ne razumem,kaj se imaš spopadat z njo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Če ne misliš cepit ji povej ,ona te pa potem mora in te bo prijavila inšpektoratu.Dalje se pa z njimi ubadaš




romy27 -> RE: cepljenje (10.11.2008 18:22:33)

in kaj sledi pri inspektoratu?kaksni so njihovi ukrepi?zanima me procedura...

lp




BUŠICA -> RE: cepljenje (10.11.2008 22:05:11)

 inšpektorat???? procedura??? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] mi smo rekli ne in to je bilo to. ne spopadam se z nikomer.




Tisana -> RE: cepljenje (10.11.2008 22:14:00)

Iz zakona o nalezljivih boleznih:  
Cepljenje (imunizacija in imunoprofilaksa) ter zaščita z zdravili (kemoprofilaksa)

22. člen
Obvezno je cepljenje:
– proti hemofilusu influence b, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicam, mumpsu, rdečkam in hepatitisu B;
– proti steklini, rumeni mrzlici, trebušnemu tifusu, klopnemu meningoencefalitisu, gripi, tuberkulozi in drugim nalezljivim boleznim, če obstajajo določeni epidemiološki razlogi in tako določa program iz 25. člena tega zakona.
O opravljenem cepljenju je treba izdati potrdilo, voditi evidenco in poročati območnim zavodom za zdravstveno varstvo oziroma Inštitutu za varovanje zdravja Republike Slovenije v skladu s predpisom, ki ga izda minister, pristojen za zdravje.
22.a člen
Zdravnik, ki opravlja cepljenje, mora s pregledom osebe, ki se cepi, in vpogledom v njeno zdravstveno dokumentacijo ugotoviti morebitne razloge za opustitev cepljenja, zaradi katerih bi se zdravstveno stanje osebe lahko trajno poslabšalo.
Med razloge za opustitev cepljenja se štejejo:
– alergija na sestavine cepiva,
– resen nezaželen učinek cepiva po predhodnem odmerku istega cepiva,
– bolezen ali zdravstveno stanje, ki je nezdružljivo s cepljenjem.
Ne glede na tretjo alineo prejšnjega odstavka se med razloge za opustitev cepljenja po tem zakonu ne štejejo akutne bolezni ali vročinska stanja, zaradi katerih se cepljenje začasno odloži.
Če zdravnik, ki opravlja cepljenje, ugotovi, da obstajajo razlogi za opustitev cepljenja iz prvega odstavka tega člena, mora dati predlog za opustitev cepljenja, ki mora biti strokovno utemeljen in obrazložen. Zdravstvena dokumentacija osebe iz prvega odstavka tega člena je sestavni del predloga za opustitev cepljenja.
Poleg zdravnika, ki opravlja cepljenje, predlog iz prejšnjega odstavka lahko da tudi oseba iz prvega odstavka tega člena ali njeni starši oziroma skrbniki.
Predlog za opustitev cepljenja se pošlje ministrstvu, pristojnemu za zdravje.
22.b člen
Ministrstvo, pristojno za zdravje, pošlje predlog za opustitev cepljenja Komisiji za cepljenje (v nadaljnjem besedilu: komisija).
Tričlansko komisijo iz prejšnjega odstavka imenuje minister, pristojen za zdravje. Sredstva za delo komisije se zagotavljajo iz državnega proračuna.
Minister, pristojen za zdravje, podrobneje določi način dela komisije.
22.c člen
Komisija mora pri ugotavljanju razlogov za opustitev cepljenja proučiti predlog za opustitev cepljenja. Če oceni za potrebno, zahteva dodatno dokumentacijo oziroma dodatne zdravstvene preglede.
Zahtevo za razgovor pred komisijo lahko poda oseba oziroma njeni starši, skrbniki ali zakoniti zastopniki.
Po opravljenem postopku iz prvega in drugega odstavka tega člena komisija da strokovno mnenje o tem, ali obstajajo ali ne obstajajo razlogi za opustitev cepljenja, in ga pošlje ministru, pristojnemu za zdravje, najpozneje 90 dni od prejema predloga za opustitev cepljenja.
Strokovno mnenje iz prejšnjega odstavka mora vsebovati:
– navedbo nalezljive bolezni, zoper katero naj se opusti oziroma naj se ne opusti cepljenje,
– razloge za opustitev ali neopustitev cepljenja z obrazložitvijo,
– časovno obdobje, za katero naj se opusti cepljenje,
– navedbo lastniškega imena cepiva, s katerim bi se oseba morala cepiti.
Strokovno mnenje iz prejšnjega odstavka lahko vsebuje tudi druge predloge v zvezi s cepljenjem.
22.č člen
Na podlagi strokovnega mnenja komisije minister, pristojen za zdravje, izda odločbo v upravnem postopku o opustitvi oziroma neopustitvi cepljenja v 30 dneh od prejema strokovnega mnenja iz prejšnjega člena. Odločba mora vsebovati:
– navedbo nalezljive bolezni, zoper katero se opušča ali ne opušča cepljenje,
– razloge za opustitev ali neopustitev cepljenja z obrazložitvijo,
– časovno obdobje, za katero velja opustitev cepljenja,
– navedbo lastniškega imena cepiva, s katerim bi se oseba morala cepiti.
V primeru iz petega odstavka prejšnjega člena mora odločba vsebovati tudi predloge v zvezi s cepljenjem.
Zoper odločbo iz prvega odstavka tega člena ni pritožbe, mogoč pa je upravni spor.
Odločba se vroči zdravniku, ki cepi, in osebi, ki naj se cepi, oziroma njenim staršem, skrbnikom ali zakonitim zastopnikom, če je ta oseba mladoletna ali opravilno nesposobna.
Odločitev o opustitvi cepljenja se vpiše v zdravstveno dokumentacijo in knjižico o cepljenju osebe iz 22.a člena tega zakona.


57. člen
Z globo od 10.000 do 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik:
če se izmika ali onemogoča obvezno cepljenje iz prvega odstavka 22. člena tega zakona;  PS: Kolikor pa vem, je pa praksa takšna, kot je napisala Bušica. Osebnih izkušenj pa nimam, ker... (ah, da ne bomo spet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image])




alisha_2008 -> RE: cepljenje (11.11.2008 9:40:52)

nekateri prou izivajo usodo....
sem brez besed!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.11.2008 10:48:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




roberta -> RE: cepljenje (11.11.2008 17:07:21)

saj vem, da nisi vprašala, ampak vseeno eno vprašanje tebi: te nič vest ne peče, da je tvoj otrok necepljen na račun naših cepljenih otrok? se pravi, da mi sprejmemo riziko, ti pa ne. ker saj se verjetno zavedaš, da teh bolezni (praktično) ni več zaradi cepljenja. torej cepljenja (načeloma) vseh otrok? in da če se določen odstotek otrok ne bi cepilo, bi se te smrtne bolezni vrnile tudi v naš "razvit" svet?

ne vem no. saj je to tvoja odločitev. samo se mi pa zdi taka zelo nefer, egoistična in nasploh ne vem, neodgovorna.

roberta




mafi -> RE: cepljenje (11.11.2008 17:13:03)

se čist strinjam s tabo roberta[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image], dobr napisano




Felicita -> RE: cepljenje (11.11.2008 17:23:44)

več o tem: http://www.ringaraja.net/forum/m_3278927/mpage_1/key_/tm.htm

kakorkoli, odvisno od pediatrinje, res te lahko prijavi. in če ugotovijo, da ni zadržkov, da je otrok cepljen boš kaznovana. je pa to stvar pediatrinje. zna se pa potem zakomplicirat pri cepljenjih v šoli.




romy27 -> RE: cepljenje (11.11.2008 17:58:26)

draga Roberta in vse tiste, ki usode ne izzivate....sej ce so vasi otroci cepljeni, potem itak nasi-necepljeni ne predstavljajo nevarnosti za vase...saj so cepljeni, ce sem prav razumela????torej ne morejo zboleti...

pa se to..malo bolj se opogumite pa zahtevajte od zdravnikov kaj je v cepivih, potem pa se ponovno slisimo na forumu..groza in strah..

p.s. kar nejprej cepite vase otroke

vsem ostalim, ki pa so nevtralni pa se zahvaljujem in upam,da ce nas bo ze doletela kaksna kazen, upam da bo to starih 10.000sit :)





katra55 -> RE: cepljenje (11.11.2008 18:01:36)

IZVIRNO SPOROČILO: romy27

draga Roberta in vse tiste, ki usode ne izzivate....sej ce so vasi otroci cepljeni, potem itak nasi-necepljeni ne predstavljajo nevarnosti za vase...saj so cepljeni, ce sem prav razumela????torej ne morejo zboleti...

pa se to..malo bolj se opogumite pa zahtevajte od zdravnikov kaj je v cepivih, potem pa se ponovno slisimo na forumu..groza in strah..

p.s. kar nejprej cepite vase otroke

vsem ostalim, ki pa so nevtralni pa se zahvaljujem in upam,da ce nas bo ze doletela kaksna kazen, upam da bo to starih 10.000sit :)




Kaj pa je v cepivih?




romy27 -> RE: cepljenje (11.11.2008 18:07:31)

v nekaterih mrtvi virusi, v drugih pa zivi..torej to pomeni,da ti ubrizgajo bolezen in tvoje telo se mora braniti...in ce se ne???

zdravniki ne prevzemajo odgovornosti za nobeno reakcijo, ces da to sigurno ni od cepiva..od cesa pa?

a najlepse je to, da se vedno lahko zbolis za vsako bolezen..jst sm bla cepljeni proti vsem,pa sm vseeno zbolela...ha ha, se zgodi, a ne?




resnično srečna -> RE: cepljenje (11.11.2008 19:57:06)

IZVIRNO SPOROČILO: romy27

v nekaterih mrtvi virusi, v drugih pa zivi..torej to pomeni,da ti ubrizgajo bolezen in tvoje telo se mora braniti...in ce se ne???

zdravniki ne prevzemajo odgovornosti za nobeno reakcijo, ces da to sigurno ni od cepiva..od cesa pa?

a najlepse je to, da se vedno lahko zbolis za vsako bolezen..jst sm bla cepljeni proti vsem,pa sm vseeno zbolela...ha ha, se zgodi, a ne?


točno tako...zato otrok takrat ne sme biti imunsko slaboten...ker se lahko zgodi zelo huda reakcija...moj mož je po drugem cepljenju dobil cefalitis...posledice...he he trajne...desna stran telesa močno poškodovana...roka manj prožna, noga krajša...pa nekaj let rehabilitacije...vsakodnevna vožnja na fizioterapije...

mi torej svetujete, da naj cepim lastno hči?

si upate reči to mojemu možu?...da je neodgovoren do vaših otrok, ker ne bo cepil svoje?

pa dajte no ženske...le zakaj imate možgane?...

in pustite za vraga človeku, da vas nekaj vpraša brez da sodite...in optožujete...in če bo njo doletela kazen...kaj ima to veze z vami?

sicer pa za vednost...mi smo našo malčico dali na testiranje...2 meseca nazaj so ji vzeli 7 epruvetk krvi...rokico so ji tako ožemali, da je bila še par dni podpluta...rezultatov še ni...

zdravnica, ki jo je na pediatriji obravnavala pa nam je povedla, da večina politikov in visokih živin nima cepljenih otrok...in da pri nas to ni problem...zaplete se pa če želiš npr. otroka poslati na šolanje v ZDA...ker moraš ali predložiti cepilni karton ali pa podpisati izjavo, da plačaš vse odškodnine v kolikor bi se ostali nalezli kake bolezni od tvojega otroka...fer kaj ne?

pa prosim brez raznih trapastih komentarjev...prihranite te in se raje malce posvetite vašemu malčku...bo bolje...






botrca -> RE: cepljenje (11.11.2008 20:36:39)

IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna

IZVIRNO SPOROČILO: romy27

v nekaterih mrtvi virusi, v drugih pa zivi..torej to pomeni,da ti ubrizgajo bolezen in tvoje telo se mora braniti...in ce se ne???

zdravniki ne prevzemajo odgovornosti za nobeno reakcijo, ces da to sigurno ni od cepiva..od cesa pa?

a najlepse je to, da se vedno lahko zbolis za vsako bolezen..jst sm bla cepljeni proti vsem,pa sm vseeno zbolela...ha ha, se zgodi, a ne?


točno tako...zato otrok takrat ne sme biti imunsko slaboten...ker se lahko zgodi zelo huda reakcija...moj mož je po drugem cepljenju dobil cefalitis...posledice...he he trajne...desna stran telesa močno poškodovana...roka manj prožna, noga krajša...pa nekaj let rehabilitacije...vsakodnevna vožnja na fizioterapije...

mi torej svetujete, da naj cepim lastno hči?

si upate reči to mojemu možu?...da je neodgovoren do vaših otrok, ker ne bo cepil svoje?

pa dajte no ženske...le zakaj imate možgane?...

in pustite za vraga človeku, da vas nekaj vpraša brez da sodite...in optožujete...in če bo njo doletela kazen...kaj ima to veze z vami?

sicer pa za vednost...mi smo našo malčico dali na testiranje...2 meseca nazaj so ji vzeli 7 epruvetk krvi...rokico so ji tako ožemali, da je bila še par dni podpluta...rezultatov še ni...

zdravnica, ki jo je na pediatriji obravnavala pa nam je povedla, da večina politikov in visokih živin nima cepljenih otrok...in da pri nas to ni problem...zaplete se pa če želiš npr. otroka poslati na šolanje v ZDA...ker moraš ali predložiti cepilni karton ali pa podpisati izjavo, da plačaš vse odškodnine v kolikor bi se ostali nalezli kake bolezni od tvojega otroka...fer kaj ne?

pa prosim brez raznih trapastih komentarjev...prihranite te in se raje malce posvetite vašemu malčku...bo bolje...





Vsak ima svoje mnenje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image].




Medeja75 -> RE: cepljenje (11.11.2008 21:24:41)

V vednost.... Mislim, da ima SVOOD 5. decembra predavanje na to temo v LJ. Za vec informacij poklicite na njihov telefon.




roberta -> RE: cepljenje (11.11.2008 22:40:32)

saj nisem hotla nikogar napadat. res je, vsak ve najbolje zase in za svoje otroke.
a vseeno me zanima, kje potem ve vidite rešitev za te (tudi) smrtnosne, ali vsaj v večini pohabljajoče bolezni? ker dejstvo je, da bi se vrnile, če kolektivnega cepljenja ne bi bilo. in to me čisto resno zanima, ne spet razumet kot provokacijo, ker to ni moj namen... ker sama ne vidim boljše rešitve za "začasno iztrebitev" teh bolezni kot kolektivno cepljenje (z določenimi izjemami kot so otroci z diagnosticiranimi težavami v zdravju, itd).

ne vem, kaj mislite ve?




resnično srečna -> RE: cepljenje (11.11.2008 22:53:53)

IZVIRNO SPOROČILO: roberta

saj nisem hotla nikogar napadat. res je, vsak ve najbolje zase in za svoje otroke.
a vseeno me zanima, kje potem ve vidite rešitev za te (tudi) smrtnosne, ali vsaj v večini pohabljajoče bolezni? ker dejstvo je, da bi se vrnile, če kolektivnega cepljenja ne bi bilo. in to me čisto resno zanima, ne spet razumet kot provokacijo, ker to ni moj namen... ker sama ne vidim boljše rešitve za "začasno iztrebitev" teh bolezni kot kolektivno cepljenje (z določenimi izjemami kot so otroci z diagnosticiranimi težavami v zdravju, itd).

ne vem, kaj mislite ve?


o nam so rekli takole...da v kolikor se bo pokazalo, da bi punčka lahko imela težave priporočajo, da naj jo cepiva samo ta tetanus...ker za oslovski kašelj in davico že imajo rešitev...pač pri oslovskem kašlju bo mala malo trpela in vsi ostali z njo...za davico pa so zdravila...




romy27 -> RE: cepljenje (12.11.2008 21:43:49)

Resnicno srecna,hvala za ta primer,ceprav mi je zal da se je moralo vse to zgoditi..s tvojim mozem..sem pa vesela,da si mal dala mislit drugim in zaprla usta nekaterim..

Roberta: Medeja ti je dala super spletno stran SVOOD, na katerega sem se tudi jaz prijavila in tam zvedela vse podrobnosti..in to je bila pika na I, da sem se dokoncno odlocla ne cepit..tam bos nasla vse podrobnosti in upam,da ti bo odprlo nova obzorja..

se vedno pa vabim tiste,ki imate problem ze s pediatrinjami,kako resit zadevo in kaksne posledice ste se imele?

hvala in lahko noc




Stran: [1]