Božičnica ali trinajsta plača (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Nastya -> Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 10:52:58)

Jaz se vam opravičujem, ker tale tema ne paše sem a nisem vedela kam naj jo vpišem..a vseeno..zanima me če katera ve oziroma pozna kako je s tem v času porodniške..če si zaposlena v firmi za nedoločen čas, npr. jaz sem od junija letos do junija naslednje leto v porodniški in me zanima ali mi v času porodniške pripada božičnica ali trinajsta plača ali ne ?? In kako je naslednje leto z regresom in dopustom ?

Mislim si da verjetno ne, saj firma praktično ni nič imela od tebe tisto leto ko si na porodniški, ker od tebe niso dobili nič, se pravi ni bilo dobička..

Hvala vam !!




mala maja -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 11:03:48)

tako kot si napisala ti trinajsta plača ne pripada, ker nisi bila pri njih in ti delež dobička ne pripada.
Pripada pa ti regres, ker je ta vezan na letni dobust, tega pa boš izkoristila.




Carmenka -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 12:03:42)

Jaz sem na porodniški U(julij 2007-Julij 2008) in sem dobila božičnico in nato še 13, 14 in 15 plačo, tako da predvidevam da je to odvisno od podjetja.

LP C




fitzgerald -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 14:10:05)

super[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image], ja kje pa delaš? bomo vse pri tvojem delodajalcu za službo prosile[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




jajula -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 18:23:40)

mi nimamo niti božičnice niti 13.plače, tko da žal nimam teh problemov. je pa verjetno mal odvisno tud od firme al ti bojo izplačal med porodniško al ne - vprašaj v vašem računovodstvu ali kadrovski.




Udb -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 18:54:39)

Pri nas je božičnica glede na prisotnost. Se pravi bi jo decembra dobila za januar - junij, drule leto pa za junij-december. Regres ti pripada normalno, cel.




malabela -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 19:23:53)

jaz delam pri privatniku in se lahko za božičnico pobrišem pod nosom. Ampak bo že bolje,... enkrat :) 




Tisana -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (10.11.2008 21:28:30)

Tako kot je napisala mala maja. Sicer pa, nadomestilo za nego in varstvo otroka dobivaš od države in ne od delodajalca, tako da niti ne razumem, po kakšni logiki bi potem delodajalec šenkal 13. plačo ali božičnico.




alisha_2008 -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (11.11.2008 9:48:06)

ja jest tud regresa nism dobila :) na 13 placo al pa bozicnico sploh ne pomislim :)





tojeto1 -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (11.11.2008 10:31:30)

alisha_2008:
zahtevaj regres, ti 100% pripada in cel dopust!!




alisha_2008 -> RE: Božičnica ali trinajsta plača (11.11.2008 10:36:33)

ves v cem je poanta....jest prej nism bila zaposlena...in ko sem zanosila...sem bla nekje v 4 mesecu al 5 sej ne vem tocno....sem sefa prasala ce me zaposli ...sem rekla kaj sej nimam kej zgubit..in me je vzel pogodbeno..prvo za 3 mesce ..v drugo spet za 3...v tretje pa za pol leta....mi je sel na roko.....tko da ne vem ce mi pripada kaksen regres glede na to da sem pogodbeno zaposlena...itak mi mora pa zdaj konc leta ko se istece spet podalsat saj do konc marca dokler se porodniska ne istece
nevem al mi pripada po 6 m pogodbene zaposlitve regres al ne




Stran: [1]