Normalen porod po CR (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Bejba -> Normalen porod po CR (26.3.2005 13:05:04)

Pri prvem porodu sem imela CR (medenična vstava). Drugega otroka si močno želim roditi po naravni poti, pa me zanima koliko je možnosti za to? Je imela katera prvič CR, kasneje pa normalni porod ali porode?
Sicer še nisem drugič noseča, a bomo začeli delati na tem v bližnji prihodnosti.

LP; Bejba




nejcko -> Normalen porod po CR (26.3.2005 13:37:24)

Glede na to, zakaj si ti imela CR, mislim, da ni nobene ovire, da ne bi v drugo rodila po naravni poti. Zdravniki ponavadi skušajo izvesti drugi porod po naravni poti, vendar pa, če ne gre vse po načrtu, te ne matrajo zelo dolgo oz. se hitreje odločijo za CR, če si ga že enkrat imela.
Tudi pri meni so sicer v drugo čakali, da bi rodila po naravni poti (prvič sem imela CR), vendar ko so videli, da se tudi tokrat ne odpiram, niso nič odlašali in tako sem tudi drugič rodila s CR.

Srečno.




dix -> Normalen porod po CR (26.3.2005 14:09:11)

jAZ SEM IMELA PRVIČ cr, DRUGIČ PA (UPS, ČRKE) normalno rodila.




DEN -> Normalen porod po CR (26.3.2005 14:15:44)

LP,jaz sem tudi prvič imela CR, drugič pa normalno rodila.




lin -> Normalen porod po CR (26.3.2005 14:22:09)

Prijateljica je prvega otroka rodila z carskim drugega pa po naravni poti,tako ni nujno da če prvega carskim tudi drugega mpravijo da je res več možnosti da bo tudi drugi otrok rojen s carskim ni pa pravilo




Gina -> Normalen porod po CR (26.3.2005 16:09:13)

Moja prijateljica ravno tako. Prvi se ni spustil dol. Za drugega se je šla še posebej k Evi Kuhar pripravljat in je rekla, da jo je tako skulirala, da je bila 100%, da bo rodila natur. In tudi je.:bravo::bravo:




dory -> Normalen porod po CR (26.3.2005 16:44:36)

Pusenjak pravi,da je dobro,da je od poroda s CR potrebno dve leti,da se poskusa delati na naravnem porodu...ali vsaj eno leto pocakati z novo zanositvijo...tko,da seveda je opcija...zakaj pa ne :)




pegy -> Normalen porod po CR (26.3.2005 17:36:48)

Ja jaz sem imela kar obakrat carski ,prvič se nisem odpirala ,drugič pa je bila dojenčica v prečni legi.Sem si pa tudi jaz zelo želela rodit po naravni poti. SREČNO pa res raje počakaj ,ker svetujejo vsaj dve leti pavze po CR.:rozica::rozica::rozica::zajcek:




pegy -> Normalen porod po CR (26.3.2005 17:36:48)

Ja jaz sem imela kar obakrat carski ,prvič se nisem odpirala ,drugič pa je bila dojenčica v prečni legi.Sem si pa tudi jaz zelo želela rodit po naravni poti. SREČNO pa res raje počakaj ,ker svetujejo vsaj dve leti pavze po CR.:rozica::rozica::rozica::zajcek:




Pia73 -> Normalen porod po CR (26.3.2005 21:38:17)

Bejba je možno. Samo tako kot ti je rekla teja raje počakaj dve četi. Saj si še mlada. Moja prijateljica je tudi zelo hitela po CR pa ji je poknil notranji šiv v 7. mesecu nosečnosti in se to ni videlo z UZ in so jo še par ur ne nalašč pacali in tamali ima cerebralno paralizo. Jaz ne bi tvegala,.....




Anonimen -> Normalen porod po CR (26.3.2005 21:58:55)

Moja prijateljica je ravno rodila v torek. Prvo pupo je rodila s CR, ker je bila v prečni legi, sedaj pa je fantka rodila po naravni poti. Je bil v pravi legi, ni bilo nobenih ovir. Pupika pa je stara 1 leto in 7 mesecev. Ni bilo čisto nič narobe, le pri samem porodu ji niso smeli pritiskati na trebuh, da bi otroku pomagali ven, če ni minilo vsaj 2 leti od CR. A ni bilo potrebe, ker pri drugem baje tako gre lažje in ne rabiš veliko pomoči.




dix -> Normalen porod po CR (26.3.2005 22:22:08)

SAmo 2. porod po 1. CR je isto kot da 1. rodiš! Je pa res da ti ne smejo pritiskat na trebuh, niti meni niso.




Stran: [1]