|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
26.3.2005 9:25:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 9:28:11   
pegy
Moja 3mes.punčka spi od rojstva samo na trbuhu ,samo vzglavje smo malo dvignili ,pa tudi skoraj celo noč.:bravo::love::sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 9:29:30   
Anonimen
sAJ VEŠ, KAJ PRAVIJO RAZISKAVE (madona spet ta velike črke :grrr: ), do prvega leta naj bi bilo priporočljivo le spanje na boku.

Je pa tako, definitivno ni primerno spanje na hrbtu, ker se otrok lahko zaduši, če se mu iz želodčka kaj dvigne. Ampak kaj naj pa naredim, če se mi otrok ponoči sam obrne na hrbet. Ne morem bit celo noč budna, da bom na to pazila. Seveda, če opaziš, ga popraviš.

Ko smo bili mi majhni, so pa priporočali spanje na trebuščku.

Enkrat tako, drugič tako.

Meni se je tudi Lea kotalila enkrat na hrbet, drugič na trebuh. Pa kaj naj.

Očitno je tvoji hčerki tako res udob jaz mislim, da ne bi kaj preveč komplicirala. Saj tudi ni več tako manjhna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 10:03:22   
dix
Jaz sew že več kot mesec dni ne sekiram kak spi, samo da spi. Obrača se ko zmešani med spanjem, na trebuhu spi že vsaj 2 meseca, na začetku pa je spal na hrbtu. Na boku je spal le en čas. Zdaj mes spanjem ponoči sigurno menja vsaj 10x položaj.

Ko se otrok že sam obrača in dviguje pol več po moje ni panike.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 10:50:38   
Gina
Prinas se obvezno mali obrne na trebuh. Tolk mu je všeč tako.:) A zdaj naj ga pa vsake 5 minut hodim obračat, pa še zbudi se ob tem? Ne, ne...jaz sem zelo srečna, da spi in mu raje pustim njegovo voljo, da spi kot mu paše.:duda::)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 11:53:58   
babylove
Ne, alja, raziskave pravijo na hrbtu in ne na boku! Kar že več kot 10 let upoštevajo: Francija, Nizozemska, Anglija, Avstralija, ZDA, Nemčija, Avstrija in Švedska. Od uvedbe teh priporočil je v naštetih državah nenadna smrt dojenčkov upadla za 75%.

V Slo se še skoraj vse dela po starem in zgleda, da se bo morala zamenjat cela generacija medicinske stroke, da bodo ažurirali svoje znanje.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 12:35:36   
Bejba
Naš že od kakega 2. meseca naprej spi na trebuščku in tako najbolj mirno spi in tudi v trenutku zaspi, ko ga položim na trebušček. Po moje ni panike, ko otroček lahko sam obrača glavico in ima vratek že dovolj močan.
Tudi meni so pametovali, a kaj če je malemu tako pasalo. Kaj bi ga mučila z drugimi položaji, če potem ni v redu spal. Tudi jaz že od nekdaj najraje spim na trebušču.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 12:35:51   
Pupica
Najina princeska je pravi fenomen. Od začetka leži na L ali D boku. tako kot jo dam spat, tako se prebudi.

Včeraj je "spala" od 11.30 do 14.30...ker me je skrbelo, sem hodila poslušat pred vrata, če je slučajno baby phone crknu, pa ni...potem je bilo pa dovolj te negotovosti in sem šla v sobo pogledat. In ona je lepo ležala na boku in se igrala z ušesom od kužka s katerim spi.

Res je pridna tale najina princeska!!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Je pa res, da pravijo naj do 1 leta ne bi spali na trebuščku. Vewndar če ji tako paše jo pusti:)Vsi nismo enaki:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 19:27:46   
Anonimen
Filip že od prvega dne spi samo in le na trebuhu. Drugače sploh ne more zaspat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 19:43:21   
Anonimen
PRI TEJ STAROSTI SE TI PA RES NI VEČ TREBA BAT, SEJ LAHKO GLAVO DVIGNE VRJETNO SE PA TUT KOTALI A NE? MOJA PA SPI IZKLJUČNO NA HRBTU.

LP, LARA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   spanje na trebuščku?!
26.3.2005 21:06:20   
puncica
Naša se tud od takrat ko se zna obračat uleže na trebušček. Tako ji paše spat a ne za dolgo, ko mine trden spanec se začne dvigovat. Po moje ni problema če se zna obrnat al pa zasuknt, saj potem se po moje ne more več zadušit. Na boku pa sploh noče več spat, se tok preobrača in dere ko zmešana. Pol se pa sama poziciornira, pa če je to povprek v postlci al pod kovter kot sem pisala, in ji očitno tako paše. Včasih ne vem kje ima glavo kje pa noge:)- če ji tako ustreza ji kr pusti da tako spi.:bravo:

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   spanje na trebuščku?!
27.3.2005 9:29:17   
Maxica
Zoal, pri nas je zadnje čase prav isto-naš 7,5 mesečnik zaspi na boku, potem se ponoči zbudi in zajoka, nato se obrne na trebuh in zaspi do jutra. Zgleda, da jim po novem tako paše, tem našim levčkom;). Jaz ga načeloma ne pustim spati na trebuhu, ampak če se sam tako da, potem ga pustim. Itak pa še nima povštrčka, tako da po moje lahko tako spi.:zmeden:

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Prehranski dodatki
Michonne RR

Ali dajete otrokom prehranska dopolnila?

Da (63%)

Ne (16%)

Občasno (21%)


Število vseh glasov: 19

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!