Dojenje in prehlad (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


D.anna 76 -> Dojenje in prehlad (7.11.2008 9:08:48)

Imam situacijo, da sva tako jaz in moj partner oba prehlajena. Ker pa dojim 5 mesečnega dojenčka, bi ga rada tudi zaščitila pred prehladom oziroma ne želim da bi se okužil od mene. Jaz sem se namreč nalezla od svojega dragega in se bojim, da bom sedaj okužila še našega malčka.

Kako naj dojenčka zaščitim, če sploh lahko? Bojim pa se da je že prepozno saj mali danes nekaj pokašljuje.

Za nasvet vam bom hvaležna.





katra55 -> RE: Dojenje in prehlad (7.11.2008 9:16:54)

Zaščiten je s tvojim mlekom saj z njim dobi protitelesa.
Drugače pa pazi, da ne kašljaš v njega, roke si pogosto umivaj, pa ne ga lupčkat.




koala -> RE: Dojenje in prehlad (7.11.2008 9:20:29)

Jaz sem svojega sina normalno dojila, le še bolj sem skrbela za higieno rok, roke sem si tudi razkuževala. Ja poljubček pa je dobil le na glavico, nikoli po obrazu.




lotty4 -> RE: Dojenje in prehlad (8.11.2008 16:08:15)

Midva vsa bila v času dojenja naše malčica oba prehlajena, zelol, zelo, mala pa se je držala kot prava borka in ni niti kihnila. Baje je materino mleko še vedno pravi naravni antibiotik čeprav je mama bolana. Tako sem prebrala na med.over.netu, ko je ena spraševala, pediatrinjo če neha dojiti, ker ima gripo, ker se je bala da se bo dojenček nalezel.




D.anna 76 -> RE: Dojenje in prehlad (11.11.2008 19:21:24)

Hvala za vaše odgovore. Jaz sem delno že prebrodila prehlad, no ja mal še smrkam. Mali je pa tut o.k., včasih ml zakašlja drugače je pa zdrav ko dren.





botrca -> RE: Dojenje in prehlad (11.11.2008 20:39:25)

IZVIRNO SPOROČILO: katra55

Zaščiten je s tvojim mlekom saj z njim dobi protitelesa.
Drugače pa pazi, da ne kašljaš v njega, roke si pogosto umivaj, pa ne ga lupčkat.



se strinjam.




polma -> RE: Dojenje in prehlad (11.11.2008 23:42:14)

Ko pošmrcaš robček, si umij roke, pa nos,saj veš. Malo man ga lupčkaj in stiskaj k sebi. Upam, da se ne naleze [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka1.gif[/image]!!!




Stran: [1]