Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


puncica -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 10:41:08)

Kot verjtno veste smo tudi mi eni izmed tistih, ki bolj malo spijo. Zdaj pri 9 mescih pa je mamici prekipelo in smo uvedli mal "tršo" vzgojo ala nič več pri mamici in atiju v postelji.

Do takrat je veljalo da gre ko se prvič zbudi okrog 10, 11 k nama v postlo, potem pa je z nama do jutra. Se je zbujala laufala po postli, metala dudo za postlo, grabla za lase, ušesa, nos, skratka GROZNOOOOOO!
No pa je mami odločila. Ne bomo je dal v postlo, sama bo zaspala. Vmes sem jo božala, 100 krat položila na bok, pela pesmice, držala za rokce, jo trepljala po ritki, samo Dvignila je nisem. Ona se je kr naprej ustajala, se drla ko zmešana silila k meni, srkatka borbe so bile grozne in na koncu se je po uri in pol končno umirila in zaspala. Tako smo delal zdej 4 dni.

Rezultat je bil da je tamala lepše spala in spala do jutra. Danes se še vedno zbuja a k meni ne sli več, jo lepo položim na bok ali hrbet, mal pobožam in spi naprej. Bravo mi.

Nastal pa je en problem:

Tamala se kr naprej premika, skače gor pa do, ne vem kako ji to uspe, spi povprek v postlci,... Skratka nikol ne spi tako kot jo položiš in je clo zlezla pod kovter in to cela, sem šlatlala kje je in ona pod kovtrom. Danes se mi je začela jokat, verjetno ni imela zraka več al kaj:(( Sem jo popravila in je spala naprej. Res ne vem kako lahko tako različno spi. To da je bila pod samim kovtrom s celim telesom in glavico se je zdaj nardilo že trikrat in mene je strah:

A se lahko zaduši? Kaj storit? Vreče ne mara, ker se ne more premikat?




Anonimen -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 10:47:08)

Daj jo spat z nogami čisto na dno posteljice, da ne bo mogla nižje zlezt. Če pa tudi to ne bo pomagalo, potem jo pa malo bolj obleci in segrej sobo za kako stopinjo ali dve, pa je ne pokrij. Do naslednje zime se bo pa že unesla.




Anonimen -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 10:47:23)

Pri nas je (bilo) isto. Nisem jo mogla pokrit s kovtrom, ker je ponoči vstajala in se obešala po postelci.

Pa sem si mislila ok, ti kar telovadi, in je pač nisem več pokrivala, zato pa je šla hočeš nočeš v žakelj, pa naj se zdaj lomi kakor se hoče. Verjemi, da bo tudi v žaklju lahko prav veselo migala, samo takega ji obleci, ki je dost dolg.




Tinca7 -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 10:48:49)

Predlagam, da kupite največjo (široko in doglo) vrečo, vanjo jo položi, ko napol spi, pa bo mogoče šlo. Sicer pa se bo verjetno na vrečko navadla v nekaj dneh/nočeh. Tudi mi smo se nekaj noči matral, zdaj pa že ne protestira več. Sicer smo pa imeli obratni problem, vedno je izpod deke zlezla:hudicek: in pol noči nepokrita spala, potem pa prehladi:((.




Anonimen -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 11:37:21)

V vrečo z malo gimnastičarko!




Lenny -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 11:44:45)

Žakelj! Mogoče tak, ki je spodaj fino širok, da bo lažje migala. Oddeja je pa potem bolj za okras - za čez dan :)




Pupica -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 11:46:53)

Mislim, da bi jo morala dati spati tako, da bi imela nogice pri dnu posteljice.

Je pa tako, da če se v spanju prevrača sem ter tja, je bolje, da jo daš v večo spat.

Najina princeska k sreči spi kot mali angelček. Tako kot jo dam spat tako se zbudi. Tudi ko se zbudi, pa le "kliče"in se ne odkriva.

Če pa bi se odkrivala,ali lezla pod kovter bi jo definitivno dala spat v vrečo.:)




puncica -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 12:43:19)

Joj, sam vrečo ne, ma komi smo jo pripravl da spi vredu, zdej pa ta vreča, ja sej vem druga ni. Sam kaj ko si potem na vrečo stopi, pa ne more ustat ob ograjici, pol se še pa bolj dere:)-

Ja no neki bomo že pogruntal, najprej to, da jo bomo dal čim nižje spat, potem pa vreča.

Hvala punce super ste:bravo::bravo:




ribica. -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 12:53:09)

Eni mali pa nočjo spat na dnu postelje. Naša mala se z glavo nabije čist v rob postelje. Jaz jo dam lepo ležat, da im vsaj 30 cm lufta do postle, ko pridem čez mal časa pogledat, je že nabita v postlo. Sem ugotovila da rabi mejo.




BokiMB -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 12:54:33)

V enih vrečah se da prav fino vstat. Poišči tako, ki je iz bolj raztegljivega materiala.

Glavno, da vam je uspelo porihtat nočno spanje! Ko ne gre več, je treba nekaj nardit, ne?




Anonimen -> Tamala mi zleze s celo glavico pod kovter??? (25.3.2005 13:25:23)

Ja, v H&M imajo raztegljive.




Stran: [1]