Zaprtje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


iskanje -> Zaprtje (3.11.2008 8:05:48)

Mene pa zanima kolk časa so lahko dojenčki zaprti če so dojeni,ker naša ni kakala že 5 dni taprvič je pomagal donat sedaj pa nič pa glede sladkanega čaja koliko ga daste in koliko cukra ter kdaj a samo zjutraj
Hvala za odgovore




ključek -> RE: Zaprtje (3.11.2008 8:08:47)

menda dojeni otroci lahko ne-kakajo do 10 dni.




Doll -> RE: Zaprtje (3.11.2008 8:12:06)

nič ne de. doklerb se ne napenja,joka ob napenjanju itd, ni potrebe da bi otroku karkoli dajala




botrca -> RE: Zaprtje (3.11.2008 10:00:24)

Donat? Koliko je pa stara?




Dinki -> RE: Zaprtje (3.11.2008 10:06:09)

Pri nas se je težava z zaprtjem začela ob prehodu na GH. jaz bi mu ponudila čaj, npr. komarček in ga za začetek ne bi sladkala, le malo bolj močnega bi naredila. Torej ne 1 žlica na 100 ml, ampak skoraj dve žlici. To mu ponudi zjutraj. Upam, da bo šlo, pri nas pali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Srečno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




tejkaz -> RE: Zaprtje (3.11.2008 12:47:37)

Iskanje, malo se nam pri avgustovkah pridruži. Vse nekaj jamramo z zaprtjem. Moj mali kaka enkrat na teden in je ravno tako polno dojen. Pri nas so en čas pomagale sladke kamilice. 50 ml prekuhane vode in žlička sladkorja in kamilice, zdaj pa še to ne. Pač spravi iz sebe en kup materiala ko se pokaka. 




iskanje -> RE: Zaprtje (3.11.2008 12:57:36)

Smo se mal prej pokakali na polno je donat učinkoval od včeraj 




Anonimen -> RE: Zaprtje (3.11.2008 13:05:29)

iskanje - jaz donata glih ne bi prevečkrat dajala, ker se črevo navadi, tko kot se navadi na termometer v ritki ali sladke kamilice. Pravijo, da dojeni otroci kakajo 5x na dan ali pa tudi do 10 dni nič. Moja kolegica je imela probleme s tem, pa je malo pustila 10 dni, potem je poklicala zdravnika - in je rekel, da mala vse mleko porabi za rast, da ni balasta in naj takoj začne z gosto hrano - je bla stara 5 mesecev.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

Lep dan




Peli -> RE: Zaprtje (3.11.2008 13:49:00)

Nam je ful pomagala laktoza, daš jo žličko v čaj. Laktoza je mlečni sladkor niti ni sldkega okusa, otrok se je ne navadi, drugače pa dost zmehča blato.




tatly -> RE: Zaprtje (3.11.2008 14:12:01)

tudi jaz sem imela probleme z mojo puziko in mi je sestricna poslala eno kremco in sem jo po ritki in trebuscku namazala in se je v roku 5 min pokakala kot vlka,sicer je krema 16€ ampak je za vseeeeeeee




t5t6 -> RE: Zaprtje (3.11.2008 14:44:36)

Moj enkrat 8 dni ni, pa je rekla zdravnica da, če je otrok samo dojen ni to nič hudega. Donat pa ne vem, če je primeren za dojenčka, pa tudi sladkanega čaja ne potrebuje, če misliš, da je žejen mu daj malo vode, ma saj če je dojen mu je mleko dovolj tako za hrano kot za žejo, mu daš malo večkrat pa je. Jaz sem jih prvih 5 mesecev samo dojila brez čisto nobenega dodatka, sem pa jih dojila kadarkoli sta hotela.




Majuska -> RE: Zaprtje (3.11.2008 17:42:02)

Nekje do 10 dni menda še gre ... mi smo skuhali komarčkov čaj, v 80 ml smo dali nekako 2 žlici sladkorja in se je pokakal po en ta velik. Sicer pa naš Aleksander redno kaka, kadar vzamemo AD3 kapljice.




deja87 -> RE: Zaprtje (6.11.2008 14:37:12)

IZVIRNO SPOROČILO: tatly

tudi jaz sem imela probleme z mojo puziko in mi je sestricna poslala eno kremco in sem jo po ritki in trebuscku namazala in se je v roku 5 min pokakala kot vlka,sicer je krema 16€ ampak je za vseeeeeeee


..kira krema pa pa je to? in kje jo je dobila tvoja sestricna?




Tisana -> RE: Zaprtje (6.11.2008 16:51:44)

IZVIRNO SPOROČILO: tatly

tudi jaz sem imela probleme z mojo puziko in mi je sestricna poslala eno kremco in sem jo po ritki in trebuscku namazala in se je v roku 5 min pokakala kot vlka,sicer je krema 16€ ampak je za vseeeeeeee
 Čudno, da ni ogrlica [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Tisana -> RE: Zaprtje (6.11.2008 16:53:10)

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

Nam je ful pomagala laktoza
 Mi smo tudi do alergije na KM uporabljali laktozo - 1 žličko v cca 50 ml vode (ni treba, da je čaj). Kupiš jo v lekarni.




Stran: [1]