konec spanja z odhodom v varstvo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Ana001 -> konec spanja z odhodom v varstvo (27.10.2008 21:32:47)

Naša pikica je do sedaj prespala lahko rečem vsako noč brez prebujanja (od 20 do 7-8 ure), sedaj pa se je naenkrat zadeva spremenila. stari smo eno leto, 14 dni je v varstvu in naenkrat se je ponoči začela prebujat. Zanima me, če ima katera izmed vas enako izkušnjo? Se sprašujem ali so krivi zobki (v prejšnjem tednu sta pokukala na plan kar dva, sedaj pa se mi zdi, da bo kmalu spet pokukal en) ali pa je za prebujanje kriva sprememba (varstvo). 
lp 




BrankaO. -> RE: konec spanja z odhodom v varstvo (27.10.2008 23:43:26)

možno je oboje,bolj verjetna pa se mi zdi varianta glede varstva...spremembe so lahko že če je otrok zelo navezan na vaju!!




Naja30 -> RE: konec spanja z odhodom v varstvo (28.10.2008 9:24:47)

Po moje je tudi sprememba zarad varstva. Starši se premalo zavedamo, kakšna sprememba je to za otroka. Kot če ti menjaš službo. In mogoče tudi kakšno noč slabše spiš. In otrok, še posebej 1-letnik, ki je bil vse svoje življenje z mamo, ima lahko še večje traume. Moja je šla pri 21m v vrtec in se je tudi ponoči zbujala oz. bolj stokala, podnevi je začela z nespanjem in še bolj je zahtevala mojo pozornost. Se navadijo, brez skrbi. Naša se je v kakšnem mesecu in pol ali malo manj.




Lantea -> RE: konec spanja z odhodom v varstvo (28.10.2008 15:21:19)

To, da otroci nekaj časa slabše spijo, ko gredo v varstvo, sem že tudi sama slišala in tudi prakticirala. Hči je namreč šla pri 15m v vrtec. Ko sva jo peljala v vrtec ni nikoli kazala kakršnih koli zadržkov, da bi šla v igralnico, rada se je igrala, jedla, spala. Popoldne pa je rabila veliko najine pozornosti in tudi ponoči je po kakšno uro jokala, se prebujala. To je trajalo približno teden ali dva, potem pa je minilo.
Mogoče je res, da dokler se otrok res ne navadi te spremembe, slabše spi. Upam, da tudi pri vas kmalu mine.




dojenček223 -> RE: konec spanja z odhodom v varstvo (29.10.2008 11:12:37)

verjetno je krivo varstvo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Stran: [1]