bruhanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


vaney -> bruhanje (19.10.2008 12:24:44)

Kako hitro otroka peljat zaradi bruhanja k zdravniku? Moj Anže (9 mesecev, je že večino naše hrane) je danes 1,5 ure po obroku (sojinem jogurtu) v roku 45 minut 4x bruhal in to kar veliko. Zdaj spi, ni pa hotel pit. Moram zaradi tega k zdravniku ali naj mu dajem samo pit in počakam, če bi se bruhanje nadaljevalo? Hvala.




Tisana -> RE: bruhanje (19.10.2008 12:48:38)

Jaz bi še malo počakala, da se naspi, potem boš videla kakšne volje bo. Mogoče mu samo jogurt ni pasal. Tako kot nam odraslim, kdaj kaj ne sede na želodec in je potem bolje, ko se izbruhamo. Seveda je ful pomembno, da mu ponudiš tekočino in da ga kontroliraš zaradi možne dehidracije (udrta mečava, suha usta, lepljiv jezik, kožne gube se ne vrnejo takoj v prvotno stanje). Če boš opazila znake dehidracije, ali pa če bi še bruhal in ne bi hotel ne piti ne jesti, ga vsekakor pelji k zdravniku.




Doll -> RE: bruhanje (19.10.2008 13:56:29)

Mogoče mu pa sojin jogurt ne paše.Soja je zelo alergena itak




mlinar -> RE: bruhanje (19.10.2008 19:27:37)

Se strinjam z Doll




dream3 -> RE: bruhanje (19.10.2008 21:11:27)

Kadar sem v dilemi ali otroka pripeljat k zdravniku ali ne potem skoraj vedno pokličem ali njenega zdravnika, če pa je to vikend se obrnem na dežurno službo v zdravstvenem domu. Do sedaj sem vedno dobila prijazen odgovor. Upam da se zdaj Anže počuti že bolje.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka1.gif[/image]




Stran: [1]