rdeč lulček (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lejla14 -> rdeč lulček (18.10.2008 23:06:28)

Pri našem devetmesečnem fantku je od včeraj konica lulčka rdeča. Ima tudi fimozo, ampak smo naročeni k urologu šele čez pol leta, zdaj pa se je pojavila še ta rdečica. Je to vnetje, ga moram s čim mazat, ali bo minilo?




only_me -> RE: rdeč lulček (19.10.2008 12:11:22)

naš je ravno zadnjič imel malo vnetega lulčka. Pa sem klicala P in je rekla, da naj skuham kamilični čaj in ga z njim umijem. Jaz sem skuhala malo večjo količino, jo zlila v bide in malega dala not sedet. 2 dni sem naredila to pred spanjem in sta rdečica in srbenje čistno izginila. Tako da če gre za običajno vnetje, potem to pomaga. S tem da je P poudarila, da moramo obvezno spraviti kožico čez in s kamilicami izprati.
Upam, da sem ti vsaj malo lahko pomagala.




lejla14 -> RE: rdeč lulček (19.10.2008 21:15:44)

Hvala ti za nasvet. Je pa do danes rdečica že skoraj izginila. Ne vem, ali je pomagalo, ker sem ga po umitju mazala kar s Praško pasto, ki je za okoli ritke. Bom pa vedela za ta nasvet za prihodnjič.




Alči -> RE: rdeč lulček (20.10.2008 14:06:06)

Kamilice pomagajo pri teh nedolžnih vnetjih ja. Eni celo pravijo da naj mali lula v kamilični čaj, samo to pride v poštev takrat ko je že brez pleničk[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]