Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


M&P -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (21.3.2005 13:50:16)

Mi smo bili danes v ortopedski ambulanti,ker naša mala zelo obrača stopala na noter,ko stoji.In smo dobili navodilo,nošnja dveh d. čevljev,za kakšne pol urce na dan.Mene pa zanima ali se to samo tako reče in le je treba obrnit desni in levi čevelj?Če ji dam gor dva desna,se ji desna nogica nič ne poporavlja,ker je čevelj pravi:zmeden:

Upam,da me razmumete in ne bom zdaj prov smešna izpadla,ampak to mi pa res ne gre v glavo.Smo pa bili že tako pozni,mala je bila že tečna in sem ortopeda pozabila vprašat.Upam,da mi katera lahko pomaga.
Hvala:rozica:




Anonimen -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (21.3.2005 14:02:00)

Res ne razumem.
A mogoče na noter obrača samo eno nogico? :zmeden:
Ali pa levo toliko bolj, da bi imela dva desna?
Ali pa ortoped ni prav jasno povedal?

Sem v veliko pomoč a ne?! :ups:




Anonimen -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (21.3.2005 14:08:02)

Prvič slišim. Logično bi bilo potem, da jih narobe obujete, dva desna pa :zmeden2:

kaj pa ga kar pokličeš in vprašaš kako in kaj?




M&P -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (21.3.2005 14:11:10)

Tudi meni ni jasno,zato sem vprašala,če mogoče katera ve:zmeden2:
Obedve nogice obrača na noter in prav zato mi ni logike,kaj bi potem pri desni nogici lahko popravil.Sem mislila,da se mogoče samo tako reče,v bistvu pa morš obrnit čevlja.Ma ful je čudn,pa smešn vse skup.Po mojem ga bom res kar poklicala in vprašala.
Hvala vama:rozica:




Anonimen -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (21.3.2005 14:12:16)

Po mojem so se zmotili, ko so ti povedali.




Anonimen -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (21.3.2005 14:55:28)

Po mojem tudi.




andrejaz -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (21.3.2005 22:34:40)

A si bila v ortpedski ambulanti v Bolnici Jesenice?




M&P -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (22.3.2005 7:41:28)

AndrejaZ ja v bolnici na Jes sem bila




andrejaz -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (22.3.2005 22:21:55)

Kaj pa če se je ortoped med napotki tudi malo pohecal? Jaz sem najprej pomislila na to.
Mi namreč že od rojstva hodimo zaradi nogice k ortopedu v bolnico. Ker mislim, da ima tam samo en ortoped ponavadi otroke, predvidevam, da si bila pri istem kot hodiva midva. Se pa ta otoped velikokrat tudi malce poheca - še posebej našega Marka, ki je bil pri njem sigurno že kakšne 20x.
No, ne glede na vmesne hece ortopeda (je pa zelo dober strokovnjak), pa jaz ponavadi pri ortopedu vedno dobim izvid, na katerem so točno napisani nadaljni napotki za zdravljenje, kdaj naslednja kontrola,....
Preveri tudi izvid (papir), ki si ga dobila.




M&P -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (23.3.2005 7:50:31)

AndrejaZ,bili sva pri dr.Rjazjancev-u in dvomim,da se je hecal,ker je na izvid tako napisal:)-Sej grem v petek k pediatrinji in jo bom vprašala.je pa res tale dohtar ful faca in se samo heca.Zakaj pa vidva hodita k njemu,če smem vprašat?

lp,:rozica:




andrejaz -> Nošnja dveh desnih čevljev-ortopedsko navodilo (23.3.2005 13:37:25)

Potem pa ni isti ortoped.

Mi hodimo že od rojstva, ker je imel za 90 stopinj obrnjeno stopalo (imel je premalo prostora v mojem trebuhu). Sedaj je že skoraj čisto okej.




Stran: [1]