Robčki za ritko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Ana001 -> Robčki za ritko (15.10.2008 21:43:31)

Punce, imam problem. Stari smo eno leto, mama mora v službo in se uvajamo v varstvo. Moji pupi sem jaz ponavadi, če se je pokakala ritko umila z vaticami in vodo ter dobro posušila tako da je bila vedno lepa. Čistilne robčke sem uporabljala le če sva bili kje zunaj, na obisku ipd. Sedaj pa varuška čisti mali ritko s temi robčki redno in je naenkrat postala rdeča. Očitno ji robčki ne pašejo.
In sedaj vprašanje: Ali so kateri robčki manj agresivni (trenutno imamo robčke Nivea)? Kako pa čistijo ritke vzgojiteljice v jaslih, ali na željo staršev tudi z vato in vodo?
lp    




Doll -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 21:45:04)

Mi imamo clean&play.Nimamo nobenih težav.
Ravno dvomim ,da bodo tudi vvrtcu rito čistili z vato in vodo.Tam uporabljajo čistilne robčke




želva -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 21:46:34)

 probajte kakšne druge robčke, boste morali malo eksperimentirati. Saj veš, vsaka ima svoj faktor[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

V jaslih ponavadi brišejo rite s  tetra plenicami in vodo




želva -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 21:47:30)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Mi imamo clean&play.Nimamo nobenih težav.
Ravno dvomim ,da bodo tudi vvrtcu rito čistili z vato in vodo.Tam uporabljajo čistilne robčke


zgleda, da je odvisno od vrtcev, s čim brišejo rite, pri nas z vodo in plenicami




Anonimen -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 21:50:20)

Zakaj pa varuski ne reces,da jo mora umivati z vodo?Jaz mojo tudi umivam vata,voda,robcki so za zunaj,uporabljam pa Pampers Sensitive,pa ni nikoli problema z rdeco rito,jo niti ne mazem.Niveje pa ne uporabljam niti zame ne,ker sem po njej tudi sama koj vsa rdeca(po obrazu[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (15.10.2008 21:52:18)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 21:54:34)

Zakaj pa varuski ne reces,da jo mora umivati z vodo?Jaz


Ja, res.
Ce je kaksna starejsa, ji bo to verjetno se bolje kot novodobni robcki.




Naja30 -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 21:55:18)

Reci ji, da naj jo z vodo in vato umiva, kaj pa je to takega.
Drugače pa je moja tudi zelo občutljiva na te robčke in edino Johnson ji pašejo, pa še to ne prepogosto. V vrtcu pa umivajo s cunjo za ritke in vodo.




Ana001 -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 22:12:46)

Ja itak da ji bom rekla, da naj ji čisti ritkico z vodo in vatico. Samo me pa vseeno tako btw. zanima, če je imela tudi kakšna druga mamica npr. slabe izkušnje z določeno znamko robčkov pa so potem otročiču oz. ritici [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] bolj odgovarjali kakšni drugi robčki. Ker - kot sem napisala - jaz imam z robčki bolj malo izkušenj.




Noel -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 22:13:43)

Pri nas v vrtcu pa čistijo z robčki.




Noel -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 22:19:37)

Našemu je postala ritka bolj rdeča po uporabi pampers robčkov, z niveo pa je ok.




annie -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 22:20:00)

Jaz mu doma ritko še vedno samo z vodo in vatico umivam. Ko pa smo letos bili na dopustu pa sem mu tam kar s temi Sparky robčki (iz Špara) brisala in je bilo ok.




Anonimen -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 22:20:50)

. Samo me pa vseeno tako btw. zanima, če je imela tudi kakšna druga mamica npr. slabe izkušnje z določeno znamko robčkov pa so potem otročiču oz. ritici bolj odgovarjali kakšni drugi robčki.


Ne da bi opazila.
Je pa odvisno od obcutljivosti ritke, eni so bolj, drugi manj.Pa tudi koza na razlicne razlicno reagira...




kaya2007 -> RE: Robčki za ritko (15.10.2008 22:55:39)

mi imamo že od rojstva pampers sensitive in ni imela nikoli vnete rite. tudi penaten sensitive so čisto brez vonja, res blagi.




Annny -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 1:34:56)

Penaten in Babylove sensitive so res v redu...pri nas so bili problemi z Johnson's in Pampers robčki (ampak ne pa s Pampers sensitive, ki so se tudi v redu obnesli)LP




Šaki -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 7:58:25)

moj je mel isto težavo.skos rdeča ritka.
v vrtcu so mu umivali z vodo ker sm pač jz tko hotla.
drugače pa izjemoma uporabljam Toddies..upam da sm prav napisala
od Nivee.itak so mi pa teli robčki sama kemija.




nincha -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 8:22:58)

tut moja ima skos rdečo ritko, zato sem vrgla stran vse te vlažilne robčke,uporabljam zdj Sanolobarjeve večnamenske krpice(jih zmočiš samo z vodo) in mustela vitaminsko kremo..to ji zdaj hvalabogu paše..ker je res zelo občutljiva.upam,da bodo zdj ko gre mala v jasli,tut uporabljali samo vodo.
lp




s. -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 9:13:22)

Mi smo  naredili celo študijo glede robčko. Najmanj agresivni so bili od Müllerja.

Ko boše gledala, pazi, da noter ni o. da niso na prvih 15 mestih po sestavi
- aluminium laureth ali lauryl sulfata ( penilo)
- parfuma,
-alcohola,
-paraben-ov,
nafrnih derivatov kot so benzyl,, benzoata...
 




Skye -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 9:25:09)

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mi imamo že od rojstva pampers sensitive in ni imela nikoli vnete rite. tudi penaten sensitive so čisto brez vonja, res blagi.


se podpišem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Šaki -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 11:16:39)

IZVIRNO SPOROČILO: s.

Mi smo  naredili celo študijo glede robčko. Najmanj agresivni so bili od Müllerja.

Ko boše gledala, pazi, da noter ni o. da niso na prvih 15 mestih po sestavi
- aluminium laureth ali lauryl sulfata ( penilo)
- parfuma,
-alcohola,
-paraben-ov,
nafrnih derivatov kot so benzyl,, benzoata...
 




in kaj če so te  sestavine notri ?
mislm da jih majo skoraj vsi robčki.




nia5 -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 11:44:11)

Jaz mojo tudi umivam vata,voda,robcki so za zunaj,uporabljam pa Pampers Sensitive,pa ni nikoli problema z rdeco rito,






Enako[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Majuska -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 13:24:38)

Pri nas se umivamo le z vodo in krpicami od Tosame (podobno vati), če smo zunaj, imamo robčke od Nivee ali Pampers sensitive. Zaenkrat večjih težav z rdečo ritko še nismo imeli.




polma -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 16:32:22)

Jz tut perem samo z vodo in vatkami. To ti kar zahtevaj od varuške-saj ga lahko pod pipo umije, je že dovolj star, men se to zdi najbolj simpl.
Robčke pa lahko pohvalim Mustela in Natracare. Mustela so ful dragi in umetni, ampak hipoalergeni iz Lekarne (11eurov 70 robčkov, se mi zdi), Natracare pa so cenejši  in jih imajo bio štacune. Če pereš načeloma z vodo, pol niti niso te robčki tolk dragi.




Ana001 -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 19:32:12)

punce, hvala za ideje in nasvete! bomo se ravnali po njih.
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
lp




polona5 -> RE: Robčki za ritko (16.10.2008 22:04:50)

Pampers sensitive (s kamilico & alojo, neodišavljeni - pakirani v belem ovoju)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]. Mi smo jih uporabljali od 2. meseca, pa nikoli nismo imeli težav z rito. Sedaj smo stari 11m. LP




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>