recepti za doječo mater (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


laknerš -> recepti za doječo mater (13.10.2008 10:48:19)

lep pozdrav sem novopečena mamica in ne vem kaj naj bi jedla ker dojim in česa ne smem. ima mogoče katera kakšen recept za katero jed




Volga -> RE: recepti za doječo mater (13.10.2008 10:55:34)

Ješ lahko vse.




nia5 -> RE: recepti za doječo mater (13.10.2008 11:11:09)


IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ješ lahko vse.





Ja, če bebi nič ni (krči, alergija) potem res lahko ješ vse, malo le pazi glede močnih začimb.




Lunca1 -> RE: recepti za doječo mater (13.10.2008 13:09:29)

od začetka ne jej preveč začinjene hrane, oreščkov, čokoldae in svežega sadja in zelenjave. Če otrok ne bo imel problemov, začni postopoma jesti tudi to hrano.




laknerš -> RE: recepti za doječo mater (13.10.2008 14:25:24)

kolk časa je to da moram pazit z zelenjavo in sadjem, sem sicer maniak na sadje




maxi133 -> RE: recepti za doječo mater (13.10.2008 14:27:13)

Meni je patronažna svetovala takole:
NE:
- svinjskega mesa
- paradižnika (tudi pica)
- fižola
- svežega sadja in zelenjave
- močnih sirov (gorgonzola)
- prekislih jogurtov
- čokoladnih izdelkov
- alpskega mleka (raje kravlje za zavret)

pa še kaj bi se našlo. Nam se je to ful obneslo in je bila mala dobesedno brez posebnih krčkov. Malček potrpiš in je! Raje kot da otroček joče in joče zaradi tvoje prehrane... Jst sem se to držala do 5 meseca, potem sem pa probala počasi vse, razen svinjskega, ker ko dojiš je to baje strogo prepovedano! Najboljše pa je da piješ baby čaj ali čaj za dojenje oz. vodo! Uživaj!





CatJa -> RE: recepti za doječo mater (15.10.2008 11:12:31)

Pri prvem sem pazila kaj jem, pa je imel vseeno krče. Pri drugem jem vse (razen alergenih stvari) in krčev ni bilo. Da bi pa kakšni extra recepti obstajali za doječe matere, pa žal ne vem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




koala -> RE: recepti za doječo mater (19.10.2008 11:16:39)

Jaz sem jedla vse, ker ni bilo razlike, če sem imela skrajno zreduciran jeilnik ali pa ne. Nekaj krčkov je  bilo, res pa nsio biliprehudi, smo jih z koroškimi kapljicami odpravili.
Mi pa ni jasno zakja bi bila svinjina strogo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] prepovedana.




Stran: [1]