'nevarni' dnevi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Carmen -> 'nevarni' dnevi (18.3.2005 11:47:30)

Pomladni pozdravček vsem na forumu!
Morda se vam bo zdelo neumno vprašanje , pa vendarle: tri mesece po porodu sem dobila menstruacijo. Ali so tisti 'nevarni' dnevi za zanositev še vedno 11. - 16. dan po pričetku menstruacije ali je ta 'zadeva' sedaj kaj zmešana? Ne dojim več, če je to kaj pomembno.
Hvala vsem za odgovore!




Žaža -> 'nevarni' dnevi (18.3.2005 11:57:17)

Teoretičo to drži, a je pri vsaki ženski drugače.
Jaz se na tvojem mestu na to ne bi zanašala, temveč bi uporabila kakšno bolj varno kontracepcijo (seveda če ne želiš zanositi).
Dojenje naj bi tudi baje zmanjšalo možnost zanositve, a tudi na to se ni za zanašat, ker lahko imaš tudi med dojenjem ovulacijo.
Najbolje, da obiščeš svojega ginekologa in se z njim posvetuješ o primerni kontracepciji, sicer pa imaš enih par dobrih informacij tudi na spletnem naslovu

www.femalelife.si

lp, Žaža




Žaža -> 'nevarni' dnevi (18.3.2005 11:58:20)

Mogoče bo delovala povezava!

http://www.femalelife.si/html/index.html




Anonimen -> 'nevarni' dnevi (18.3.2005 17:29:42)

Carmen, jaz bi na tvojem mestu počakala, da se ti ciklus uredi. Ko boš imela menstruacijo (nekaj ciklusov zapored) na približno enake intervale, si izračunaj "varne dneve". Sicer pa si lahko pomagaš tudi s tistimi testki, ki pomagajo pri določitvi ovulacije.
Pozdravčke, Nojči:sloncek::sloncek::sloncek:




puncica -> 'nevarni' dnevi (18.3.2005 20:22:46)

Mislim da je bolje da počakaš na še kak mesec ali dva, pa boš vidla kako imaš zdaj urejeno menstruacijo. men se je po porodu uredila pred nosečnostjo sem pa imela tako zmešano da tud po 3 mesce nič, pa nisem bila noseča. Tako da jaz bi počakala še kake dve tri mesce, da bi vidla zaneslivo če to še drži. Menstruacija se ti lahko spremeni, lahko je krajša ali daljša, pa tud traja lahko različno.




mateja 26 -> 'nevarni' dnevi (19.3.2005 0:08:55)

Oj.Jaz sem imela :hudicek:takoj prvi mesec po porodu in redno.Potem pa sem 4 mesece po por.tudi načrtno spet zanosila.
Ovulacija je pa menda tako kot prej okoli 13 dan.

Lp
Mateja




Stran: [1]