kakanje novorojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


monika30 -> kakanje novorojenčka (7.10.2008 16:00:37)

Stari smo 10 dni in se žal ne dojimo. Pijemo AM Aptamil COmfort.
Zanima me, ali je normalno, da tako majhen dojenček kljub mleku, ki je proti zaprtju že od nedelje ni kakal.
Ponoči in danes je zelo nemiren in ne spi več toliko kot do sedaj. Sploh ponoči se mi je zdelo, da ga zvija.
Kupčke zelo težko podiramo in veliko se mu kolca.

A mi lahko poveste, če je to narobe, ker že toliko časa ni kakal (baje bi morali vsaj enkrat na dan)?
Hvala




Anonimen -> RE: kakanje novorojenčka (7.10.2008 16:08:52)

Iz iskušenj ne vem ... nam je pa ravno včeraj patronažna v MŠ rekla, da če dojen dojenček 5-6 dni ne kaka, je ok. Dojenčki hranjeni z AM pa morajo kakati vsak dan ali vsaj vsak drugi dan.




Kabija -> RE: kakanje novorojenčka (7.10.2008 16:23:35)

lp,

meni je pediatrinja rekla, da je normalno če ne kaka tam do 5-6 dni, da pa je možno da ne kaka tudi od 10 do 14 dni in je še čisto vredu, čeprav se je meni to zdelo zelo dolgo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.10.2008 17:54:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.10.2008 17:55:46)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




katy82 -> RE: kakanje novorojenčka (7.10.2008 17:59:35)

Če ste samo na AM obvezno daj tekočino,jst sem dajala vsaj 100 ml čajčka pol pa pač vidš kolk popije.




Paštetka -> RE: kakanje novorojenčka (7.10.2008 19:10:35)

A čaja kaj daješ? Ker dojenčki, ki so na AM, morajo piti še dovolj tekočine. IN kakati res skoraj vsak dan.




Skye -> RE: kakanje novorojenčka (7.10.2008 20:01:33)

Naši dve sta že od začetka na Aptamilu in sta tako majhni bili pokakani vsakič ko sem ju previjala, torej kar nekajkrat na dan. Jaz bi na tvojem mestu poklicala P.

Kar se pa pitja čaja tiče, pa ni res, da morajo nedojeni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]   obvezno piti dodatno tekočino. Npr. pri nas ga Lia še zdaj zavrača, pa ni čisto nič narobe z njo, niti ni dehidrirana niti nič drugega. Nam je pediatrinja povedala, da v kolikor [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] zavrača čaj, je ne smemo siliti...očitno ji ne primanjkuje tekočine.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.10.2008 20:05:37)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: kakanje novorojenčka (7.10.2008 20:22:23)

Aja, pa petronažna nam je učeri v MŠ rekla še, da če otroček ne kaka, ga pa nekaj napenja, naj mu damo dve ali tri žličke močno sladkanega kamiličinega čaja in da naj bi ga to hitro pognalo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




amor real -> RE: kakanje novorojenčka (7.10.2008 20:29:48)

Naš 7 dni star [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je tudi samo na AM, na mojih prsih se samo carta, ker žal nič ne priteče...

Naš kaka vsak dan in to večkrat in kar obilno. Dajem mu pa novalac 1 mleko.
Včeraj je babica tudi meni rekla, da se ne dodaja nobenih tekočin, razen močno sladkane kamilice v kolikor bi bil problem s "kakanjem".




bati -> RE: kakanje novorojenčka (8.10.2008 8:49:03)


ja naša tud k je bla kak mesec stara in pol enkrat 1dan ni kakala sm se ustrašla...no pol so mi rekl da je ok tam do 7dni,čeprav je to men velik...drugi dan sem ji dala za piti malo sladkane ampak prekuhane vode in se je še isti dan ful pokakala...tko da smo tko rešil problem. Ker 7 dni pa že ne bi jaz čakala ker vem če smo mi odrasli zaprti te trebuh boli po parih dneh pri dojenčku pa praktično ne veš čist kako je edin tist kar dohtarji rečejo....




alisha_2008 -> RE: kakanje novorojenčka (8.10.2008 12:16:02)

AP .....ne prenasa ga vsak otrok dobro.....mi preden smo zadeli mleko katero odgovarja moji tamali :S
sem tud jaz iz zacetka dajala AP...ampak ni blo dober...tud par dni ni kakala, je bla nemirna in jo je napenjalo.....
so vsi rekli v zdravstvenem JA to je normalno :)klinac normalno
in sem zamenjala mleko

HIPP pre.....in tud ta ni bil vredu
HIPP 1----no ta je pa super:)

ampak je trajalo cel mesec da smo pogruntal kateri je pravi

probaj zamenjat mleko
ker kakovost mleka je enaka.....samo cena ni :) in ni vse kar je drazje dobro za otroka.....hipp je dejansko za polovico cenejsi in moji odgovarja....

seveda pa sem ji umes dajala caj od janeza....in kumine.....
probaj v 1dc vrele vode dat pol zlicke kumine...jo samo minuto prekuhavaj...notri daj se cist malo sladkorja , ker je okus obupen in moja ni hotla pit brez mal sladkorja....po eni uri se je lepo pokakala....

in ko jo je napenjalo sem se vsedla na postlo...in dvignila kolena...jo posedela tako da je mela ritko na mojem trebuhu in glavo na kolenih....in sva delale vaje.....njene nogice sem dvigovala in jih krcila s koleni do trebuscka...po parih minutah se je zacela napenjat in se je pokakala...to sem pocela tud ob 3 ponoci :)
nevem kako je bilo pri drugih...ampak iskreno men tale AP ...no ne meni , moji hcerkici ni nikoli odgovarjal
tudi ko je imela 4 mesece, smo sli na vikend in je zmanjkalo hipp mleka, nikjer nisem v trgovini niso imeli hipp1...in sem kupila v lekarni AP...in spet smo mel problem....enostavno ga ne prebavi....
nevem probaj, moce bo pa boljs




Stran: [1]