Prekuhavanje črpalke, flašk (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


julči -> Prekuhavanje črpalke, flašk (28.9.2008 22:13:00)

Oj,

do zdaj sem samo dojila nameravam dnevno črpati svoje mleko za kašice- na kok časa moram prekuhavat črpalko. je dovolj samo prvič in jo nato samo operem? Kaj pa flaške? A to perete z detergentom?




*NikoLina* -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (28.9.2008 22:18:43)

Ko sem še dojila, sem črpalko sterilizirala dva do trikrat na teden, drugače pa samo oprala pod zelo vročo vodo. S flaškami sem si na začetku naredila ful dela, zdaj pri 5m pa jih enkrat na teden operem z detergentom in enkrat steriliziram, drugače pa vedno s ful vročo vodo...nič ne kompliciram pa je vse ok.




Paštetka -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (29.9.2008 7:51:59)

Sterilizirana je bila čist pred 1. uporabo. POtem pa nikoli več. Dala sem jo v pomivalni stroj in oprala. Pa saj v stroju je tudi 95 stopinj in se uničijo klice. Poleg tega bi potem mogla verjetno še sterilizirati krožnike, pa žličke, pa lonce oz vse s čimer ji pripravljaš obrok... A tega pa ni treba? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Nič ne kompliciraj. Malo pod tekočo vodo splahni, potem pa vrži v pomivalni stroj. ALi pa enostavno, če nimaš stroja opereš s tekočim detergentom in ščetko.

Pa mala je zdaj že toliko stara, da rabi tudi kakšno klico za pojest za dobro prebavo in dvig imunosti.

Joj meni je tak smešno, ko ene non stop nekaj sterilizirajo, potem pa pozabijo sterilizirat (ne vem) termovko... pa se niti ne spomnijo, da je potem vse šlo v franže. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Pa tiste, ki uporabljajo AM in merico (žličko) za mleko odložijo na pult, potem pa v posodico za mleko... ja potem je res vse skupaj sterilno. Uf... milijon razlogov zakaj sterilizacija doma pri zdravem otroku ni potrebna.




Naja30 -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (29.9.2008 8:43:13)

Sicer nisem veliko črpala mleka, sem pa prekuhala črpalko prvič in potem mogoče še ene 2x - 1x na mesec cca. Flaške pa samo prvič in potem mogoče čez kakšne 3m spet.




bati -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (29.9.2008 9:49:04)



Jaz sem črpalko 1 do 3x sterilizirala pol sem jo pa samo z vročo vodo pomila...imam pa navado da flaške,dude vsak dan 1 steriliziram in pomijem z toplo vodo. Časa mi ne vzame velik.

Na začetku k pa nisem imela še sterilizatorja sem pa flaške prekuhavala v loncu po 5min čeprav je priporočeno kao 10min. to je to




Kaja08 -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (29.9.2008 11:38:56)

Jaz flaške steriliziram kakšnih enkrat na 14 dni, drugače jih operem pod vročo vodo, vsake toliko vržem v pomivalni stroj...Na začetku sem jihsterilizirala vsak dan, sedaj pa vedno redkeje. Tako kot je rekla Paštetka - otrok se mora navaditi tudi na kakšno klico




Detlca -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (29.9.2008 14:02:06)

A v pomivalni stroj daste celotno črpalko in flaško - mislim na cucelj in gumirane dele od črpalke? Vse skup torej lahko dam v pom. stroj?




Paštetka -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (29.9.2008 14:27:22)

seveda




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.9.2008 16:46:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kaja08 -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (29.9.2008 19:05:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Detlca

A v pomivalni stroj daste celotno črpalko in flaško - mislim na cucelj in gumirane dele od črpalke? Vse skup torej lahko dam v pom. stroj?


ja, vse lepo razstaviš in daš v stroj




cveta5 -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (30.9.2008 0:22:13)

Jaz tudi samo splahnem pod vroco vodo,pa enkrat na mesec dam spet prekuhat,flaske in crpalko,drugace flaske samo splahnem z vroco vodo,potem nalijem do vrha z mrzlo vodo potunkam cucelj noter in tako caka do vnovicne vporabe. Tako so me naucile babice,kar ni receno da je prav sam se mi zdi da se manj teh mikrobov siri v vodi pa se flaske so take lepe nimajo vonja po mleku.




botrca -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (23.11.2008 9:43:59)

IZVIRNO SPOROČILO: cveta5

Jaz tudi samo splahnem pod vroco vodo,pa enkrat na mesec dam spet prekuhat,flaske in crpalko,drugace flaske samo splahnem z vroco vodo,potem nalijem do vrha z mrzlo vodo potunkam cucelj noter in tako caka do vnovicne vporabe. Tako so me naucile babice,kar ni receno da je prav sam se mi zdi da se manj teh mikrobov siri v vodi pa se flaske so take lepe nimajo vonja po mleku.


se podpišem




Anonimen -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (23.11.2008 10:16:43)

Sterilizirano je bilo samo prvič, ko sem odpakirala iz vse pakenge. Zdaj umivam z vročo vodo, včasih vržem v pomivalni stroj. 




frutka_ -> RE: Prekuhavanje črpalke, flašk (23.11.2008 21:01:10)

Nisem brala vseh odgovorov ampak jaz sem imela tekočino za steriliziranje od chiccota. Stane 5eur, kupiš pa jo v BC.




Stran: [1]