|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prijava mame na CSD
25.9.2008 10:48:32   
*NikoLina*
Ne vem sicer, če ta tema sodi sem pa vendar...ne morem izbrisati slike iz glave izpred nekaj dnevi. Ko sem se sprehajala s svojim sončkom, sem videla neko mamico, ki je tako grozno verbalno obračunala s svojo hčerko. Kar tako na cesti in brez razloga. Mala je samo rekla, da je žejna. Najbolj pa me je prizadelo to, ko se je nanjo drla A si normalna, a si normalna?! Punčka pa je zaostala in ni normalno razvita, če lahko tako rečem. To me je tako razjezilo in prizadelo, da sem v tistem hipu pomislila, da bi žensko prijavila na CSD. Mislim, da tak otrok potrebuje še več ljubezni in pozornosti, ne pa tak izpad. Sicer žensko ne poznam in ne bi mogla ukrepati. Me pa tako za informacijo zanima, kako to sploh poteka in ali ima katera izkušnje s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 10:53:01   
natasaom
sej ne da jo branim..samo počaki,da bo tebe tvoj sonček pripeljal na rob...

no najbrž ni bilo samo to,da je bila samo žejna,ker če pomislim na mojo zlato sončico...........ki mimogrede tud pove,da ji starši pijemo živce........verjemi,da bi ji včasih najraj kako okol ušes prpelala...
ne sklepat prehitro.......ker taki mali sončki so lahko tud veliki user posted image

ups .sem spustila,da je otrok prizadet..to je pa druga stvar..sorry

< Sporočilo je popravil natasaom -- 25.9.2008 10:55:02 >

(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 11:03:55   
Naja30
Res ne sklepaj prehitro. Saj ne veš, za kaj se je pravzaprav šlo. Če bi večkrat vidla podobno sceno, ne rečem, kar takole prvič pa se jaz ne bi šla nekaj. Sama sem tudi že s tamalo imela cirkus sredi pločnika, ko mi je skoraj na cesto zletela zarad svoje trme. Neka ženska se je obrnila h nama, ko sem se zadrla "halo" na tamalo in jo dvignila in trdo postavila stran od ceste. Ženska je odkimala z glavo kao kako se obnašam do otroka. Pa pojma ni imela, za kaj se je šlo. Tako da, raje se prepričaj, če je res za prijavo.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 11:08:12   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30
Res ne sklepaj prehitro. Saj ne veš, za kaj se je pravzaprav šlo. Če bi večkrat vidla podobno sceno, ne rečem, kar takole prvič pa se jaz ne bi šla nekaj. Sama sem tudi že s tamalo imela cirkus sredi pločnika, ko mi je skoraj na cesto zletela zarad svoje trme. Neka ženska se je obrnila h nama, ko sem se zadrla "halo" na tamalo in jo dvignila in trdo postavila stran od ceste. Ženska je odkimala z glavo kao kako se obnašam do otroka. Pa pojma ni imela, za kaj se je šlo. Tako da, raje se prepričaj, če je res za prijavo.

Ma sem hotela sama napisat podobno, ampak se bom zdaj samo tule podpisala.
 
In kljub temu, da je punčka "zaostala", kot opisuješ, ne moreš pričakovati, da bo starš 24/7 z nasmehom na obrazu tolerantno miril otrokove muhe - poznam kar nekaj staršev z otroki, ki so gibalno ali psihično prikrajšani, ampak skoraj vsakemu staršu kdaj "poči živc", čeprav ima otroka nadvse rad. Pride tak moment in verjemi, da je ponavadi vsem zatem strašno hudo za grobo reakcijo, ampak dejansko si v danem trenutku ne moreš pomagat...
 
Zame to ni razlog za prijavo na CSD. Drugo je, če bi 100% vedela, da se nad punčko redno ponižujoče izživljajo.

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 25.9.2008 11:10:44 >

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 11:10:17   
Mišni
Jaz sem enkrat doživela, ko sem šla z otrokom iz trgovine in se je ta za menoj "milo" jokal (ker mu nisme hotela kupiti ne vem česa že) in sem se držala zares grdo, ker sem ga imela poln kufer, ker je težil in težil, da mi je neka stara gospa prav z milostnim glasom in takim žalostnim pogedom rekla: Mamica, imej srce. In se potolkla po srcu.
Ma bi jo najraje ... da ne napišem kaj, bi se grdo bralo, ker je bila res stara ...

Jaz ne bi tako hitro sodila, kaj se je v resnici zgodilo. Kaj pa veš, kaj je bil povod za to.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 11:41:29   
CatJa
Men bi ga morali že zdavnaj vzet. Ker kak nedolžen mimoidoči ne bi vedel, da mi je prej že eno uro najedal, ko sem ga potem sred ceste nahrulila.


Najbolj pa me je prizadelo to, ko se je nanjo drla A si normalna, a si normalna?! Punčka pa je zaostala in ni normalno razvita


Tole ti sicer čist verjamem, da te je prizadelo, čepraj je pa po svoje tudi smešno. Pa ne me narobe razumet. Bohve kako znervirana je bila ta mamica, da je rekla kaj takega.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 11:48:12   
koala
Se popolnoma strinjam z predhodnicami. Ne obtožuj na podlagi enega kratkega izseka iz njunega dneva.
Tudi otroci z posebnimi potrebami znajo prav dobro zaigrati na živce, verjami.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 12:25:26   
*NikoLina*
No, takšne odgovore sem pričakovala in se tudi popolnoma strinjam z vami, saj sem istega mišljenja. Saj sem tudi napisala, da ne bi mogla ukrepati, ker sem pač premalo (za moje oči in ušesa tisti dan reveč) videla, ženske tudi slučajno ne poznam itd. To ni bil moj namen, čeprav sem v tistem trenutku pomislila na to, priznam.
Vem tudi, da je težko biti cel dan nasmejan in tako trden, da te stvari ne zrevoltirajo do izbruha. Sama skušam otroku povedati kaj je prav in kaj je narobe, čeprav je samo dojenček ampak na nek način vadim za kasneje...Vseeno pa mislim, da lahko človek malo zbira besede. Tudi meni kdaj poči živec ampak se takrat umaknem in otroka pustim možu, mami itd. In ja, strašno me je prizadelo že dejstvo, da punčka ni normalna oz. zdrava.
No zglda, da sem tudi malo prehd naslov teme dala. In ponavljam, kot sem že napisala, me samo informativno zanima kakšen je postopek. Verjamem da če bi samo postavila to vprašanje, bi me potem spraševale zakaj me to zanima...user posted image

< Sporočilo je popravil *NikoLina* -- 25.9.2008 12:30:47 >

(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 13:13:08   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: *NikoLina*
me samo informativno zanima kakšen je postopek.

No, to pa tudi mene zanima, čisto iz golega firbca, mogoče je kdo že imel tovrstne izkušnje?
 
Mimogrede: na user posted image  res ne zavpiješ, verjemi pa, da ob divjem triletniku včasih ne utegneš ravno izbirati besed in odziva user posted image  No, vsak spozna to ob svojem času user posted image

(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 13:56:07   
TinaUros
Mene pa bolj zanima, kaj v naše Sloveniji CSD sploh naredi, ali sploh ukrepauser posted image Meni se zdi, da je naš CSD bolj bogi.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 13:57:27   
enkratna
Lansko poletje sem sedela na klopci pred blokom, in pasla svojega morskega prašička.
Ven je prišla mama s fantkom, se usedla na sosednjo klopco, tamali se je pa začel igrati naokoli. Čez čas je dobil družbo, in 1-2-3 je pobalin sedel na tleh (na travi).
Ženska je skoraj dobila živčni zlom, ga je vpričo mene in še ene ženske nalomila po riti, pa vpila nanj da kako se lahko v taboljš hlačah po tleh valja (poba je bil star 3-4 leta).

user posted image user posted image user posted image user posted image Zakaj pripelješ otroka ven, igrati se - v njegovih taboljših hlačah???

Takrat sem se komaj zadržala, da ji nisem rekla kaj v tem smislu ali pa "zaploskala na koncu predstave". Pa sem se ugriznila v jezik, in to žalostno štorijo le razložila doma možu. Upam, da bom jaz svojega otroka (ki se trenutno še ležerno kobali v trebuščku) peljala ven v igralni opravi user posted image

(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 14:24:19   
*NikoLina*
IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

Mene pa bolj zanima, kaj v naše Sloveniji CSD sploh naredi, ali sploh ukrepauser posted image Meni se zdi, da je naš CSD bolj bogi.


No vidiš, saj to tudi mene zanima, ker se o tem bolj malo govori ali pa mora stvar biti že tako huda, da pride na televizijo itd. No saj ne da bi jaz primer, ki sem ga videla dala na televizijo, ampak tako na splošno me zanima...

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 14:30:39   
Anonimen
Ženska je skoraj dobila živčni zlom, ga je vpričo mene in še ene ženske nalomila po riti, pa vpila nanj da kako se lahko v taboljš hlačah po tleh valja (poba je bil star 3-4 leta).


In ljudje se obrnejo stran.
Verjetno tudi sosedje ko čez stene slišijo jok in udarce če otrok bog ne daj še kaj hujšega kot rit na travo naslonit nardi. Recimo se polije s sokom, razbije kozarec.....Kaj šele takrat delajo z njimuser posted image

(odgovor članu *NikoLina*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 14:31:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *NikoLina*

IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

Mene pa bolj zanima, kaj v naše Sloveniji CSD sploh naredi, ali sploh ukrepauser posted image Meni se zdi, da je naš CSD bolj bogi.


No vidiš, saj to tudi mene zanima, ker se o tem bolj malo govori ali pa mora stvar biti že tako huda, da pride na televizijo itd. No saj ne da bi jaz primer, ki sem ga videla dala na televizijo, ampak tako na splošno me zanima...


Glede na to koliko otrok je v  reji.....

Niti ni toliko problem v CSD(čeprav velikokrat zataji), kot v tem da se ljudje obračajo stran, brigajo zase, pometajo pred svojim pragom....

(odgovor članu *NikoLina*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prijava mame na CSD
25.9.2008 15:09:32   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

Mene pa bolj zanima, kaj v naše Sloveniji CSD sploh naredi, ali sploh ukrepauser posted image Meni se zdi, da je naš CSD bolj bogi.


Bolj malo naredijo. Jih je treba večkrat spomnit. Ko sme delala v vrtcu, je bil en hud primer zlorabe otroka. Mama in oče oba pila, se znašala nad otrokoma... Iz vrtca smo klicali, pa ne samo enkrat. No potem ko so vidli, da se gre za res, so le ukrepali.

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prijava mame na CSD
27.9.2008 14:32:34   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

Lansko poletje sem sedela na klopci pred blokom, in pasla svojega morskega prašička.
Ven je prišla mama s fantkom, se usedla na sosednjo klopco, tamali se je pa začel igrati naokoli. Čez čas je dobil družbo, in 1-2-3 je pobalin sedel na tleh (na travi).
Ženska je skoraj dobila živčni zlom, ga je vpričo mene in še ene ženske nalomila po riti, pa vpila nanj da kako se lahko v taboljš hlačah po tleh valja (poba je bil star 3-4 leta).

user posted image user posted image user posted image user posted image Zakaj pripelješ otroka ven, igrati se - v njegovih taboljših hlačah???

Takrat sem se komaj zadržala, da ji nisem rekla kaj v tem smislu ali pa "zaploskala na koncu predstave". Pa sem se ugriznila v jezik, in to žalostno štorijo le razložila doma možu. Upam, da bom jaz svojega otroka (ki se trenutno še ležerno kobali v trebuščku) peljala ven v igralni opravi user posted image



Tukaj bi jo pa čisto po pravici napizdila. Bo moje ne bi bilo res čisto nič narobe, če jo tudi bi. Jaz imam tudi eno tao znanko, ki zganja tak teror nad otroci. Samo tista je po moje še hujša, pri tisti otroci po travi niti hoditi ne smejo, samo po asfaltu. Še za tisto, ko je šel po tlakovcih, kjer vmes razste trava, je bil otrok napizden, in to 3 leta star, ker je hotel iti lulat ob eno grmovje. In ne, ni smel po tlakovcih, ampak naokoli tlakovcev  lepo po asfaltu do grmovja. Pa ful se je drla nanj, je bil čisto preplašen. Ma eni starši so pa res bolani, čisto res.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prijava mame na CSD
27.9.2008 20:44:43   
*NikoLina*
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

Lansko poletje sem sedela na klopci pred blokom, in pasla svojega morskega prašička.
Ven je prišla mama s fantkom, se usedla na sosednjo klopco, tamali se je pa začel igrati naokoli. Čez čas je dobil družbo, in 1-2-3 je pobalin sedel na tleh (na travi).
Ženska je skoraj dobila živčni zlom, ga je vpričo mene in še ene ženske nalomila po riti, pa vpila nanj da kako se lahko v taboljš hlačah po tleh valja (poba je bil star 3-4 leta).

user posted image user posted image user posted image user posted image Zakaj pripelješ otroka ven, igrati se - v njegovih taboljših hlačah???

Takrat sem se komaj zadržala, da ji nisem rekla kaj v tem smislu ali pa "zaploskala na koncu predstave". Pa sem se ugriznila v jezik, in to žalostno štorijo le razložila doma možu. Upam, da bom jaz svojega otroka (ki se trenutno še ležerno kobali v trebuščku) peljala ven v igralni opravi user posted image



Tukaj bi jo pa čisto po pravici napizdila. Bo moje ne bi bilo res čisto nič narobe, če jo tudi bi. Jaz imam tudi eno tao znanko, ki zganja tak teror nad otroci. Samo tista je po moje še hujša, pri tisti otroci po travi niti hoditi ne smejo, samo po asfaltu. Še za tisto, ko je šel po tlakovcih, kjer vmes razste trava, je bil otrok napizden, in to 3 leta star, ker je hotel iti lulat ob eno grmovje. In ne, ni smel po tlakovcih, ampak naokoli tlakovcev  lepo po asfaltu do grmovja. Pa ful se je drla nanj, je bil čisto preplašen. Ma eni starši so pa res bolani, čisto res.


Opažam, da ima čedalje več mamic svojega otroka/e za lutko. Lepo ga oblečejo in ga grejo ven ''kazat'', pozabljajo pa, da je to ''samo'' otrok in da uživajo, ko čofotajo po luži, se valjajo po travi itd....Halouser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?