|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:11:03   
net
Tiste, ki delate v trgovinah, povejte mi prosim kdo pri vas krije stroške, ki so nastali zaradi kraje v trgovini? Naj povem, kaj se nam je zgodilo. Prejšnji teden so v trgovini kjer delam pokradli za cca 800€ robe in zdaj naši delodajalci zahtevajo, da nastalo škodo pokrijemo trgovci sami. Smo štrije zaposleni s približno 600€ plače. Ali je v drugih trgovinah ista praksa, ali je roba kaj zavarovana proti kraji...
Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:15:09   
Spark
Jaz ko sem delala v trgovini smo morale tudi same plačati stvari, ki so nam ji ukradli oz. manjko pri inventuri smo plačevale prodajalake.
So nam pa nekajkrat vlomili v trgovini, tisto je pa plačala zavarovalnica.

Grozno je ko plačuješ za nekoga tretjega.

(odgovor članu net)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:20:45   
Anonimen
To bi moglo biti vse zavarovano.user posted image

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:32:00   
AKP
Par let nazaj sem ravno začela delat v eni trgovini kjer bi trgovke tudi morale plačati ukradeno robo. Šef je naredil inventuro in ker je bil velik minus so ugotovili, da so bile te stvari ukradene in jim je to, kar odtegnil od plače. Takrat so bile zaposlene tri punce, ki so takoj odšle do odvetnice in  se pozanimale če lahko njihov šef to naredi. Odvetnica ga je pisno obvestila, da je to proti zakonu in da mora takoj vrniti denar. Probaj preverit pri kakšnem odvetniku pa boš videla na čem si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:49:19   
puncica
o moj bog a tako se to dela, groza... drugače pa ne vem.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:50:07   
net
Tiste manjše stvari za katere ugotovimo, da so ukradene tudi mi sproti pokrivamo oz. plačujemo z našimi napitninami, sam 800€ mi je pa mal preveč. Res ne vem kaj naj naredim, ker imam občutek da bo poslovodja z veseljem plačal, kes se boji za službo. No, sej men tud nebi blo fajn biti brez službe, sam enkrat je pa treba to prekint...

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:55:17   
Anonimen
Sem delala v butiku kjer smo bile 4i zaposlene,pa je bil pri inventuri ogromen manjko.Manjkalo je recimo kar po 5kostimov...Sefica je odlocila da moramo me placati,ce se pa ne strinjamo pa lahko takoj spokamo.
Smo res vse 4i naenkrat zapustile delavno mesto,ker placa je bila majhna,ze tako smo vsak mesec skoraj 1/2 pustile v trgovini za oblacila zase(smo bile se vse mlade brez otrok).
Mene in se eno sodelavko s katero sva bili najboljsi prijateljici je potem drugi dan poklicala nazaj,s tem da nama ni bilo potrebno nic placat,drugi dve je pa kot kaze imela na piki,mogoce sta se celo imeli kaj pri kraji,tako da sta dobili odpoved.

Kasneje so nam priklopili alarm,pa je bil pri inventuri spet ogromen minus...se zdaj ne vem kam je vsa tista roba poniknila,oz.kdo je bil krivec,ker stranke preko dneva nikakor ne bi mogle toliko pobrat,brez da bi bile opazene.

Je pa res grozno placevati za druge,sam si pa trgat od ust.

< Sporočilo je popravil kleopatra28 -- 23.9.2008 10:56:59 >

(odgovor članu AKP)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 10:59:52   
SILVA
Pri nas je vse zavarovano pri zavarovalnici.
In mislim, da je tako tudi drugod.
Se pa lahko delodajalec znajde in zahteva plačilo od prodajalk, potem pa dobi denar še od zavarovalnice.
Po zakonu pa ne sme trgati zaradi manjka pri inventuri.
Obrni se na odvetnika.

(odgovor članu net)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 11:30:53   
smigli
Uf, to pa ni kaj fajn, sploh pri tako nizki plači.

V bistvu je zapleteno, saj če gledam iz strani prodajalke, ki je lahko nedolžna, ni fer.
Medtem ko iz strani delodajalca lahko sklepam, da se v določenih primerih zavarjuje pred tem, da mu delavci ne kradejo ali da se obnašajo gospodarno in odgovorno in skrbijo, da do kraje sploh ne pride, zavaruje le na tak način.
Ne zdi se mi pa pošteno, da ob tako nizkem dohodku, obremenijo še dodatno zaposlene, ki se s težka branijo in zagovarjajo. Zato pa vrjetno lahko poskrbi preko zavarovalnice.


(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 11:43:01   
SILVA
Trgovina mora biti ustrezno zavarovana.
Nikakor ni prodajalka dolžna plačevati za manjko, razen če ji dokažejo na sodišču, da je kradla ona.
Verjemite mi, da so tatovi tako spretni, da ti kradejo pred očmi, pa ne vidiš.
In to , da jim trgajo od plače, da bodo potem bolje pazile, pa tudi ni vredu, kaj misliš, da je prodajalkam vseeno za trgovino v kateri delajo.
Bi šla sigurno do odvetnika.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 11:45:01   
glen
Ko sem pred leti delala v trgovini z oblačili(pri privatniku)se je tudi enkrat zgodilo da bi morale kriti vrednost ukradenega blaga,ampak smo se pol malo pozanimale  in so nam povedali, da če je blago varovano lahko delodajalec zahteva da krijemo stroške, če pa blago ni zavarovano nam tega ni treba in po zakonu nam nebi smel trgati od plače.In nam ni,,je pa bil jezen kouser posted image
Hvala bogu (za nas)blago ni bilo zavarovano,ampak je že naslednji dan nabavil magnete in alaremuser posted image

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kraja v trgovini, kdo krije stroške?
23.9.2008 11:50:12   
glen
Če se dobro spomnem nam je takrat odvetnica rekla,da če je blago zaščiteno z magneti in ima trgovina alarem in vseeno pride do kraje ima delodajalec pravico zahtevati od prodajalke nek delež,ker ni bila pazljiva.user posted image
Čeprav tisti ki znajo krast so polni fint in jih niti magnet in alarem ne ustavita.user posted image



(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ime za punčko?
kara555

Ime za punčko

Nika (50%)

Klara (50%)


Število vseh glasov: 238

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!