|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:12:28   
baguSka
A pa ti preživeli virusi in bakterije nič ne škodijo?


Ja glej.. men je cist enako zdej, kot prej.. ce je zlikano al pa ne.. v teh petih letih nisem zaenkrat se nikjer nobene bakterije zasledila user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:13:17   
MTFP
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Moja svakinja pravi (ona namreč tudi lika spodnje perilo), da z vročim likalnikom ubije še vse morebitne preživele bakterije in viruse


To pa tud moja mami vedno govori... in sem se od nje naucila, da sem ciiiiisto VSE zlikala, kar mi je prislo pod roke...

No, pred petimi leti sem to dejavnost vseeno 100% ukinila. Ker mi je tako lepse in lazje...


A pa ti preživeli virusi in bakterije nič ne škodijo?

Jaz namreč nisem merodajna za primerjavo, ker pri nas se to ni nikoli ne govorilo ne počelo.user posted image


Ma škodijo po moje ne ravno. Saj so tako ali tako povsod. Je pa sigurno, da če ima katera glivično vnenje in hklačk ter brisače ne bo prekuhala in prelikala, je velika verjetnost da ga ponvno faše ko se bo spodaj obrisala z isto brisačo ali oblekla neprekuhane ali zlikane gate. Še huje je da si hčerka obriše potem s tisto brisačo (pa čeprav oprano), potem se pa v vrtcih čudijo od kje imajo 2-3 leta stare punčke vnetja.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:15:00   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Moja svakinja pravi (ona namreč tudi lika spodnje perilo), da z vročim likalnikom ubije še vse morebitne preživele bakterije in viruse


To pa tud moja mami vedno govori... in sem se od nje naucila, da sem ciiiiisto VSE zlikala, kar mi je prislo pod roke...

No, pred petimi leti sem to dejavnost vseeno 100% ukinila. Ker mi je tako lepse in lazje...


A pa ti preživeli virusi in bakterije nič ne škodijo?

Jaz namreč nisem merodajna za primerjavo, ker pri nas se to ni nikoli ne govorilo ne počelo.user posted image


Ma škodijo po moje ne ravno. Saj so tako ali tako povsod. Je pa sigurno, da če ima katera glivično vnenje in hklačk ter brisače ne bo prekuhala in prelikala, je velika verjetnost da ga ponvno faše ko se bo spodaj obrisala z isto brisačo ali oblekla neprekuhane ali zlikane gate. Še huje je da si hčerka obriše potem s tisto brisačo (pa čeprav oprano), potem se pa v vrtcih čudijo od kje imajo 2-3 leta stare punčke vnetja.


Ne zdaj v skrajnosti pa bolezni. To je res drugače, kot če je človek zdrav. AMpak pri zdravemu je pa BV pobijate neke namišljene  bakterije in viruse. Ki se itak takoj spet namnožijo.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:16:12   
Anonimen
Če likanje pobije bakterije v gatah.....kaj pa pol k jih daš v omaro ne pridejo nič nazaj?

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:18:56   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Če likanje pobije bakterije v gatah.....kaj pa pol k jih daš v omaro ne pridejo nič nazaj?


user posted image user posted image user posted image  zakaj pa bi!? a mas kdaj umazane gate zraven cistih!?user posted image user posted image user posted image


matr... tale tema bi se pa zdej lahko ze zdruzla s tisto o menjavi gat... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:20:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Če likanje pobije bakterije v gatah.....kaj pa pol k jih daš v omaro ne pridejo nič nazaj?


user posted image user posted image user posted image  zakaj pa bi!? a mas kdaj umazane gate zraven cistih!?user posted image user posted image user posted image


matr... tale tema bi se pa zdej lahko ze zdruzla s tisto o menjavi gat... user posted image


Ja ne. Sam omar pa nimam steriliziranih. Zihr so kkšne bakterije tam. Pa pol plezajo na prekuhane, posušene v sušilcu, pa še prepeglane gate.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:20:13   
baguSka
Ne zdaj v skrajnosti pa bolezni. To je res drugače, kot če je človek zdrav. AMpak pri zdravemu je pa BV pobijate neke namišljene bakterije in viruse. Ki se itak takoj spet namnožijo.


Ja glej... to je res prislo od nasih babic. Ampak folk ne ve, da so nase babice vcasih na roke v potoku prale.user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:20:52   
MTFP
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Če likanje pobije bakterije v gatah.....kaj pa pol k jih daš v omaro ne pridejo nič nazaj?


Mišljene so bakterije ki živijo v nožnici in okolici. Verjetno jih nimate v omari?   Mah sej pravim, zdrava oseba, ki nima težav z raznimi vnetji ne bo nič narobe če gat in brisače ne bo zlikala. Tiste punce, ki imajo pa razna ponavljajoča se vnetja, pa z nelikanjem perila ne naredijo nič dobrega zase...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:21:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Ne zdaj v skrajnosti pa bolezni. To je res drugače, kot če je človek zdrav. AMpak pri zdravemu je pa BV pobijate neke namišljene bakterije in viruse. Ki se itak takoj spet namnožijo.


Ja glej... to je res prislo od nasih babic. Ampak folk ne ve, da so nase babice vcasih na roke v potoku prale.user posted image


Bele cunje so kuhale na šporhetuuser posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:21:46   
baguSka
Ja ne. Sam omar pa nimam steriliziranih. Zihr so kkšne bakterije tam. Pa pol plezajo na prekuhane, posušene v sušilcu, pa še prepeglane gate.


Aha. Ja tisto so pa drugacne vrste bakterij... mogoce kaksne prsice!? Prsice so pa itak povsod. Ze ko se gate susijo, jih po njih leze na tisoce... Temu se ne da izognit zal. Tud likanje jih ne odzene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:22:00   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Ne zdaj v skrajnosti pa bolezni. To je res drugače, kot če je človek zdrav. AMpak pri zdravemu je pa BV pobijate neke namišljene bakterije in viruse. Ki se itak takoj spet namnožijo.


Ja glej... to je res prislo od nasih babic. Ampak folk ne ve, da so nase babice vcasih na roke v potoku prale.user posted image


O.K., že res od babic, ampak danes smo v 21. stoletju, madona,, ženske se izobražujemo, hodimo v šole, ne visimo več za šporhejtom....a pol si med M tudi ne perete glave kot so rekle babice? Pa 6 tednov po porodu si tudi niste glave oprale? Pa take fore babic res upoštevate, al kaj? user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:23:00   
Maxica
Likam vse, od a do ž. Mi ni problema likat, tisti čas si vzamem nekak zase in pri tem čist uživam, tako da dokler bo tako, bom kar lepo še likala.user posted image  Ne prenesem trdih, pomečkanih oblek, se mi zdi, da jih lažje pospravim, če so zlikane. Imam likalnik s kotličkom, uporabljam destilirano vodo.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:25:20   
baguSka
Bele cunje so kuhale na šporhetu


Ja moje ne... vsaj rekle mi niso da so. Tko da ne vem pol zakaj!?

Pomoje vcasih ni blo likalnikov in ko so jih koncno dobile, so ciiist navdesene klale vse bakterije ki so jih lohk... tud ce so ble namisljene.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:27:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Bele cunje so kuhale na šporhetu


Ja moje ne... vsaj rekle mi niso da so. Tko da ne vem pol zakaj!?

Pomoje vcasih ni blo likalnikov in ko so jih koncno dobile, so ciiist navdesene klale vse bakterije ki so jih lohk... tud ce so ble namisljene.user posted image


Likalniki so bili. Železni. Žerjavco so not dajali, al pa na šporhetu jih greliuser posted image

Mestne punce nč ne vesteuser posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:27:52   
baguSka
....a pol si med M tudi ne perete glave kot so rekle babice?


user posted image user posted image user posted image  ne morem verjet... a ves da si je jst vcasih res nisem!!!user posted image user posted image user posted image  ko sem bla se otrok mislim... ker mi je mami rekla, da se to ne sme... moja mami je namrec odrascala na kmetiji in ocitno je res bilo tam tako, pa se kje drugje no, ne vem... ampak cist zares jaz takrat neki casa nisem prala glave med M!!user posted image  pol sem pa enkrat prjatlci omenila to, me je pa samo zacudeno gledala... no in od takrat naprej si jo perem... user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:29:03   
baguSka
Likalniki so bili. Železni. Žerjavco so not dajali, al pa na šporhetu jih greli

Mestne punce nč ne veste


sorrci... moja mamica je bla kmecko dekle... pa ga niso imeli... ucila me je pa ona!? da je potrebno likat gate, pa si ne glave prat itd... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:32:17   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca


Likalniki so bili. Železni. Žerjavco so not dajali, al pa na šporhetu jih greliuser posted image

Mestne punce nč ne vesteuser posted image


Pa po starinarnicah tudi nič ne gledajouser posted image  - so dragi ko žafran, tile stari peglezni na žerjavico.

Kuhale so pa v loncih ali pa celo v kotlih - v večjih meščanskih hišah so imeli v kleti pralnice oz. kurišče s kotlom. Seveda so pa pred kuhanjem preilo prej oprale v reki/potokih/morju, če je bila možnost.

Bom pa jaz naslednjo žehto gat zlikala, da vidim učinek - bi bil že cajt, da peglo letos ven iz omare vzamemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:45:35   
sazi
Moja svakinja pravi (ona namreč tudi lika spodnje perilo), da z vročim likalnikom ubije še vse morebitne preživele bakterije in viruse

Sem prej napisala, d anične likam, kar je tudi res, imam pa znanko, ki lika tudi spodnje perilo. Je rekla, da je enkrat pod mikroskopom pogledala svoje spodnje hlače (oprane, seveda) in ji od takrat naprej na pamet ne pade, da bi nezlikane dala na rit. Super, če se tako boljše počuti. Jaz jih še vedno ne likam, vseeno pa jih ne bi rada videla pod mikroskopom - ji kar verjamem, da je dosti živega notri.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:49:25   
Blueberry
Likamo majice pa srajce. Včasih še mogoče kuhinjske krpe. Druga pa ne.

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 13:50:03   
muška
Ah dajte no. Bakterije in virusi in ne vem kaj še želite, na sobni temperaturi ne živijo dolgo. Ne vem kako dolgo, to bodo vedele druge povedat. In če daš ti perilo oprat v pralni stroj na 90 ali 40 stopinj, jih boš zagotovo uničil, če so sploh še gor!

Likanje uniči edino tekstilno oz. belo uš, če jo dobiš v oblačila. To je bila včasih zelo pogosta nadloga, zdaj pa se lahko pojavi zgolj v kakšni res zanemarjeni bajti. In tisto žvad uniči samo likanje in nič drugega (če se ne motim).

Aja, pa jaz nične likam. Imam sušilni stroj, takoj ko posuši stvari vzamem ven, jih takoj zložim in dam v omaro. je pa res, da mož ne nosri srajc in nekih elegantnih hlač, jaz pa tudi ne.


< Sporočilo je popravil muška -- 19.9.2008 13:52:32 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 14:47:27   
glen
Vse razen brisač,gat in nogavic.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 15:00:05   
JORJA
IZVIRNO SPOROČILO: timika

Ma, jaz sem likarski freak, mi je najljubše gospodinjsko opravilo, vem, verjetno v nasprotju z večino.

[


Meni tudi....
Likam vse razen brisač, spodnjega perila in nogavic. Z leti sem postala že tako zverzirana da mi je to postala neka vrsta relaksacije.

(odgovor članu timika)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 15:02:54   
ninachow
Umivam si glavo na dva dniuser posted image , likam pa že toliko let ne, kolikor imam sedaj po bajti red!!!! Brez kupov nezlikanega perila. Vse je pridno v omarah. Perem po 3 stroje na dan in nikoli nimam enega kupčka zunaj, ker NE LIKAM!

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 17:13:19   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Sulfinija

Likanje moje najljubše opravilo.Likam vse razen nogavic.

LP Mojcauser posted image



A ti to vsakokrat posebej napišeš ali imaš kakšen poseben gumb?


Sicer pa glede bakterij, sem zadnjič brala, da jih je največ na tipkovnici, tiste čistočice, a jo tudi kda speglate? user posted image

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 19.9.2008 17:14:41 >

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kaj vse zlikate
19.9.2008 17:23:29   
Gina
Jaz skoraj nič ne likam (izjema so srajce in kakšne zmečkane hlače), ker nimam cajta za to, pa ker itak vse dam v sušilec, ki že sam tričetrt reči zlika. Pa tudi bakterije uniči - ne vem katera bakterija ali virus lahko tako sparino preživi tam notri.user posted image Celo moje bolane oči, ki ne prenesejo skoraj čisto ničesar, prenesejo nezlikane brisače iz sušilca - preverjeno.

Drugače pa včasih lika moja hči, kadar jo prime. Sploh kadar reči iz sušilca ne zložimo ven kakšen dan.... To ful rada dela.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?