|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 14:25:22   
xerox
Zanima me kakšne so lahko posledice kasneje npr. pri dveh oz treh letih, če ima  dojenček težave v razvoju kot so naprimer, da noče past kravice,in posledično se noče obračat na trebuh, potem sledi to, da se noče puzat ampak shodi brez puzanja. To da se potem ne zna pobrati, ko pade in podobne težave to vem, ampak to je verjetno čisto na začetku. Zanima me, ali so pri takih otrocih vidni kakšni znaki oziroma posledice tudi kasneje ko so že malo starejši?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
18.9.2008 15:01:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 16:29:37   
lubicamoja
Moja punčka ni pasla kravic, se ni plazila,...
Je že res, da je v prvem trimesečju tu in tam zategovala glavico nazaj, vendar se je to samo hitro popravilo.
Razvojne nisva imeli.
Zdaj je dopolnila leto dni, in po mnenju pediatra se je in se razvija normalno.
Se sama dviguje v stajici, hodi že dokaj samostojno. Res pa je problem to, ko pade, se sama ne zna dvigniti.
Ampak bo že pogruntala.

Meni je v glavnem ne le en pediater zatrdil, da je zdrava.
In da 15% zdravih otrok sploh noče pasti kravic, se plazit po štirih...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 16:48:52   
xerox
Mene je pa dons v razvojni čist prestrašila, da če se ne bo plazil bo ne vem kakšna katastrofa. Ker vem, da se tudi jaz in moj brat nisva plazila, pa je bilo vse ok. Zdej sva naročena še na FT. Morva mal telovadit in upam da bo. Mi imamo probleme predvsem zato,ker je zelo velik za svojo starost, 4mesece-72cm.user posted image  

(odgovor članu lubicamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 17:18:33   
Doll
zaradi neplazenja  ali da se noče obračati na trebuh otrok ne bo imel nobenih posledic.
Posledice ima otrok,ki je recimo hipoton, zategovanje ipd ...

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 17:27:42   
madasa
Kolko sem jaz seznanjena, je problem če spusti eno od faz (pasenje kravic, obračanje, kotaljenje, plazenje,..) je potem bolj štorast, večkrat pada in ni tako spreten. V praksi ne poznam kakšnega takega primera-mislim da je tako vsak malo štorast včasih a ne.
Drugače pa lepo telovadit, ker se to zelo pozna  in pomaga pri psihomotoričnemu razvoju dojenčka.
Lp

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 18:00:58   
MARSELINO
Vi kar lepo pridno telovadite. Mi smo tudi hodili na fizioterapijo in nam je zelo pomagalo. po mojem te na začetku malo prestrašijo, da potem doma pridno delah z otročkom. Ko sem jaz šla z prvega obiska sem se skuraj zjokala, kaj naj bi bilo vse narobe. Potem sem dejansko tudi videla, da so te težave bile vzrok za marsikaj drugega. Moj malček je sicer sam zelo hitro začel pasti kravice, se je pa zato zelo zategoval - prestavljaj si, da ti 6mesečnik dela most in v rokical  je imel izredno slabo zaznavo. po reh mesecih izrednih muk na fizioterapiji (drl se je tako, da sem jaz skoral dobila rano na želodcu, fizioterapevtka pa se ga skoraj ni več upala dotaknit) je ugotovil, da pa to ni tako slabo in je začel sodelovati. sedaj fant že samostojno hodi (14 mesecev, kronološko 12), plazil se je lepše kot kdorkoli drug in zaznavanje v rokicah je OK. z veseljem ga je pogledati kako lepo drži barvice v rokah in čečka po vaem, kar mu pride pod roke. smo pa doma imeli zabavo ob vajah za večjo zaznavanje v rokah, a to je druga zgodba.
Vsi otroci se res ne plazijo, a je baje res da je bolje če se. baje so potem bolj stabilni - imajo bolj utrjene gibalne vzorce in bolj razvite mišice. nerodni so pa tako vsi, ko začnejo hoditi. juhu, kako smo padali.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 21:54:04   
KRISSY
Kako to izgleda da je kaj narobe z zaznavanjem z rokami? da ne prijema igračuser posted image al kako..
Pa zategovanje nazaj? a ko recimo leži da glavo nazaj v loku tišči? ker to je moj mali začel delat, da se tako zakoplje v tisto mehko oblogo ki jo ima okoli postlice in pol kr tko zaspi, zakrivljen nazaj..
Pa tud ko je na hrbtu se dostikrat upre na nogice in dvigne trup - kao most varjanta samo da so roke na tleh..
Kdaj lahko rečem da je kaj narobe z razvojem, tako da vas prosim da še opišete kako to izgleda?!user posted image

(odgovor članu MARSELINO)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težave v gibalnem razvoju
18.9.2008 22:43:12   
Anonimen
Ne da se mi na dolgo in široko pisat, ker je tega veeeeeliiiiiiikooooo, malo pobrskaj po RR, predvsem na forumu razvoj otroka. Na kratko - naši user posted image  zelo narobe hodi to, da je nisem imela, ko je bila stara 3 mesece, več na trebuhu. Nihče ti pač tega ne pove kako in zakaj je to pomembno in ker ji pač ta položaj ni ustrezal, je (žal) nisem silila.
Midve sva začeli NFT obiskovati (spet žal) zelo (pre)pozno, šele pri 10ih mesecih, ker prej noben pediater ni opazil, da bi bilo karkoli narobe, na to sem jih opozorila jaz sama. user posted image
Mi smo jo potem učili kako se usede, kako kobaca in vse ostalo. Plazila je zgolj en teden in samo plazenje ni tako zelo pomembno, kot je pomembno kobacanje. Ne vem kaj si ti imela v mislih, ker nekateri rečejo kobacanju plazenje. Plazenje je v bistvu puzanje, kobacanje pa po vseh štirih.
In ravno kobacanje je odlična in zelo pomembna predispozicija za hojo. In kobacanje mora otrok obvladati v nulo, da se začne potem postavljati na noge in delati prve korake. Kobacanje je pravzaprav predpogoj dobre, kvalitetne hoje.
Otroka imej čim več na tleh, bog ne daj ga dati v hojico in nikakor ga ne sprehajaj za roke, ker mu boš s tem naredila samo škodo. Otrok se bo postavil na noge sam, ko bo zrel za to.
Še en odličen članek na temo hoje, najdeš ga TUKAJ.

(odgovor članu KRISSY)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
19.9.2008 0:17:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Težave v gibalnem razvoju
19.9.2008 11:26:27   
xerox
A so kateri podaljšali porodniško zaradi teh težav oz ekstenzijskega vzorca???

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Težave v gibalnem razvoju
19.9.2008 23:03:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

A so kateri podaljšali porodniško zaradi teh težav oz ekstenzijskega vzorca???


Meni so jo. Imela je hipotonijo in ektenzijski vzorec z zategovanjem.
Pri nas je največji problem ta, da sva bila zelo pozno napotene v RA (pri 9ih mesecih), z NFT sva začeli pri 10ih, zato zdaj pri 19ih še vedno ne hodi, če bi hodile od rojstva, bi že zdavnaj hodila.

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...





ksenci

ste zadovoljni s svojim življenjem? partner, stanovanje, otroci, služba, prosti čas?

da zelo zadovoljen/a (40%)

da zadovoljen/a (27%)

še kar zadovoljen/a (27%)

nezadovoljen/a (5%)

zelo netadovoljen/a (1%)


Število vseh glasov: 224

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!