Devet mesecev pa še nič zobkov (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


polona2 -> Devet mesecev pa še nič zobkov (11.3.2005 23:27:11)

A me lahko že kaj skrbi? Vsi meni poznani :duda: iste starosti jih že imajo :((, čakam pa čakam, pa vsak dan ji dlesni pregledujem, pa nič...
Zadnja dva dneva se ponoči kriče zbuja in je sploh ne morem pomirit, je možno, da ima to kakšno vezo z zobki, ne vem, mogoče jo boli, ji pa občasno mažem dlesni s Calgelom,
hvala za odgovore, upam, da mi bo katera iz svojih izkušenj lahko povedala, če rast zob res lahko povzroči tako zmedo, lp!




sonček2* -> Devet mesecev pa še nič zobkov (11.3.2005 23:35:00)

Polona, moja Taja jih tut še nima, samo je stara šele 5mesecev, ampak jst sm jih pa tut šele pri devetih mesecih dobila (pa zdej pri 26tih letih nimam še nobene plombe - mogoče je to kakšna povezava:)), tko da pomoje še ni potrebe, da te skrbi.




neja -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 0:50:41)

Mislim, da ti ni treba skrbeti. Enim pridejo prej, drugim pozneje. Pediatrinja mi je povedala, da ima enega pacientka, ki je strar 18 m in je dobil prvi zob. sicer jih je že malo skrbelo, ampak je le prišel.

Moji pupsi je prvi zob prišel ven pri 8 mesecih, pol pa naslednji komaj pri 10-ih mesecih. Nato pa so rastli ko nori. Spala je zelo slabo in kot praviš, tudi moja se je ponoči zbujala in jokala, ampak na srečo jo je duda takoj pomirila.
Čisto možno je, da ne spi mirno, ker jo mantrajo zobki, tudi vročino lahko pričakuješ, ampak vse to ni nič hudega.
Sicer pa opažaš kdaj, da si tlači rokico v uste in da se kar fajn slini? To je pogosto znak, da bi zobek rad ven. Pravijo pa, da čim pozneje pridejo zobki ven, tem bolj zdravi so potem, ko je otrok že starejši.
Daj ji čez dan v roke kakšno grizalo za dojenčke in s tem si bo lajšala skelenje dlesni. Moja je imela najrajši tiste zadeve, ko je noter tekočina in moraš dat v hladilnik, da je hladno. In mislim, da je kar pomagalo.

LP




puri -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 6:44:01)

Moj je tut star že mal več kot 8 mesecev, pa tut še nima nobenga zobka:(,......bodo že prišli, ko bo čas!

lp




ZARA -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 7:46:17)

oj polona...Zara je prvega dobila sele en teden preden je bila stara 10 mes...tko da...eni so bl pr ta poznih...

lp




piščanc -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 8:42:14)

mi smo prvega dobili pri desetih mesecih, tako da nič bat, vsi pridejo ven




CUKRČEK -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 9:13:16)

Naša je stara skoraj 9 mesecev(21.6.2004) in ni ne duha ne sluha od zob :zmeden:

Ma bodo pa pol lepši. Itak se otroci različno razvijajo tako, da se jaz prav nič ne sekiram glede tega.

lp




mamsi -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 10:41:14)

Kasnej bojo, bolje je, vsaj zame, ko jih ni treba čistit, pa še grizt me ne more v bradavico. Naša ma 8,5m pa ati že 3 mesece govori, da zdej so pa že skor zunej, ker se slini, drgne dlesni, vse nese v usta, ker je vroča, včas sitna, zobov pa nikjer :)-:)-:)-.




Anonimen -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 10:45:47)

Polona, naš tudi še nima nič zobkov. Sicer se zadnje dni zlo slini...ma pa to je že od 2 meseca naprej:)-

Bodo prišli, ko bojo. Bodo pa bolj lepi:)-:)-:)-




bini -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 11:47:41)

naša je pri 7 mesecih dobila spodnja dva, ostali pa čakajo..
ni panike, pravijo, da če jih kasnej dobi, pa dlje ostanejo, hehe..ker jih nimajo možnosti razbit ti naši nadebudneži :bravo:




Gina -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 18:06:53)

Naš ta velik je dobil prvi zobek pri 12. mesecih. No, takrat je v enem tednu dobil 4. Potem pa do 15. meseca spet nič. Tudi mlečni mu izpadajo pozno. Kaj češ, take sorte je.




puncica -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 21:12:42)

Naša tamala je stara 9,5 mesca in tud nima še nobenga a se ne sekiram, baje da je bolje da so bol pozno, da so potem bolj močni. Sicer ne vem če je to res, sem pa jaz živi dokaz. Dobila prvi zobek šele pri enem letu in potem kr vse na enkrat, zdaj imam res lepe in močne zobe:bravo:

Tako da tudi pri vas bodo prišli na plano.




puncica -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 21:13:26)

A ja še to. A poznaš katerga ko mu zobi niso zrasli?:)-




polona2 -> Devet mesecev pa še nič zobkov (12.3.2005 21:17:34)

Ne še :)-, lp!




Stran: [1]