suha kožica (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


sergeja26 -> suha kožica (11.3.2005 19:24:07)

moj mali ima zelo suho kožo; najbolj je opazno po kopeli in sicer po rokicah- izgleda kot bi imel lišajčke- in po kolenih; uporabljala sem bubchen kopel za lahko noč, sedaj sem začela z navadnim baby nivejinim milom, dodam tudi par kapljic olivnega olja, po kopeli pa ga namažem z bepantenom, včasih z olivnim oljem...a se mi zdi da nič kaj extra ne pomaga; :(

Ali ima katera kakšen učinkovit recept proti suhi kožici?

lep večer se naprej vsem mamicam :rozica::rozica: in hvala
:sloncek::sloncek:




ZARA -> suha kožica (11.3.2005 19:35:47)

...Zara je imela precej suho kozo od zacetka,samo nic hujsega...Jst sem ukinla vse sampone in razne kopeli in jo zacela kopat v kamilicah,brez vsega..pol jo samo namazem z olivnim oljem in to je to!!
Drugac se pa pomoje v lekarni zihr kej dobi...
lp




Anonimen -> suha kožica (11.3.2005 19:45:43)

Mi mažemo izključno z olivnim oljem (tudi v bolnišnici smo otroke vsak dan mazali z njim). Kopam jo največkrat v navadni vodi in enkrat na teden s par kapljicami šampona. Patronažna mi je rekla,da lahko v vodo dam tudi par kapljic olivnega.

Edino kar uporabljam je bepanten za ritko in nivejino kremo za mraz, ko greve ven!

Se bo še imela čas lišpat8)8)

Bojana




LIALIA -> suha kožica (11.3.2005 19:56:22)

Linola fett oljna kopel je prav za suho kožo in zelo pomaga. Dobi se jo v lekarni.




lidia -> suha kožica (11.3.2005 19:56:59)

jaz kopel uporabljam samo dvakrat na teden, pa še to samo dve kapljici, vsak dan kanem v vodo za kopanje par kapljic mandljevega olja, s katerim malčija tudi vsak dan namažem, tud obraz.




Anonimen -> suha kožica (11.3.2005 20:48:16)

Aja, taaaaa kožica, no, to se bo pa že uredilo. So že punce povedale.




Tipi -> suha kožica (11.3.2005 21:00:09)

Mi uporabljamo od Avene Trixero in smo zadovoljni. Drugače pa je o.k. tudi Linola fet komplet (olje+kremica).




Pupica -> suha kožica (11.3.2005 21:22:45)

Najino princesko sva kopala do 2 meseca v kamilicah z mandeljnevim oljem. potem pa sva uporabljala bubchen kopeli.:kuza:




piščanc -> suha kožica (12.3.2005 8:50:26)

mi imamo te probleme samo pozimi, tako da se Tjaša kopa enkrat na teden, samo voda, potem jo pa namilim in sperem, po kopanju pa namažem z mlekom

take suhe lišajčke smo pa super pozdravili z Becutan otroško kremo, čimvečkrat mazat
bepanthen ni nič pomagal, prav tako ovlivno olje v belobazi, zdravnik, dermatolog itd. pa nista imela kaj boljših idej

najbolj pa mislim, da je pomagalo, manj kopanja, roke si pa umiva s trdim milom

ampak poleti je pa OK




Urška* -> suha kožica (12.3.2005 9:07:19)

Linola fet ful pomaga:bravo::bravo:




urši* -> suha kožica (12.3.2005 15:30:06)

js našega:duda: mažem z mandljevim oljem , katerega kupim v lekarni, pa je kr vredu!!




Stran: [1]