Kdaj po porodu... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Lu -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 11:30:07)

Kdaj po porodu ste začele z gospodinjskimi opravili? Mene sicer moj še nekaj razvaja, ampak je že malo v zaostanki, npr. z likanjem. Kdaj bi se že lahko začelo kaj delat, ker pravijo kako naj bi se pazil ne vem koliko časa? Kakšne so pa lahko posledice?

lp Lu




dory -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 11:31:46)

Takoj k sem domov prsla....sicer mi je mami pomagala sam nisem mogla vmes,ko je tamal clo spal cez dan hodit z njim spat,k sem bla pol se bolj polomljena,gledat tv al pa v luft se mi ni dal...

Je pa tko,kakor se pocutis...kasnih posledic ta opravila ne bi smela met..razen,ce mas kaksne posebne nacine :)




Lu -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 11:33:43)

He, he, he kakšni posebni načini pa naj bi bili to :):)- Ne jh nimam, samo me pa zelo hitro začne boleti v križu.




Anonimen -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 11:35:29)

Če te začne boleti v križu, prekini. Pa čez čas nadaljuj, če boš še imela možnost. Kakor se počutiš, bi rekla. Pretiravat ne, kaj pa gotovo lahko narediš, če čutiš, da zmoreš.




lutka -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 11:37:38)

Meni je babica vedno rekla;po porodu tri tedne ne sme ničesar delat,samo ležat in otroka dojit;)

No in ker sem pametna je nisem poslušala,delala sem vse kar mi je prišlo pod roke.Od kuhanja,sesanja,obešanja perila......na koncu sem pokasirala vnetje vseh sklepov in pristala skoraj nepokretna v bolnici:((:((

Vsak po svojih zmožnostih,če si utrujena si spočij,delo počaka

lp:rozica::rozica:




sonček2* -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 11:52:42)

Meni so rekli, da naj se pazim 6 tednov, spet stare mame in podobno, pa sm se res mogoče mal bl pazla, ker sm mela taščo, ki me je "crkljala". Jst ti svetujem, da se kr pazi, ne da ne bi nič delala, sam res ne pretiravej!!! Mogoče so lahko posledice vidne kasneje in ne takoj. :)




puri -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 12:18:20)

Jaz en teden nisem nič kaj delala, nato sem pa kar vse začela, čeprav so mi vsi govorli, da ni dobro,....sam jaz kar nisem zdržala brez dela:zmeden:

Pomojem, da res pol na stara leta za tabo pride, bomo vidl:zmeden2:




JASNA D -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 12:20:17)

Če imaš možnost, se pusti razvajati in počivaj - te še marsikaj čaka...

Jaz te možnosti nisem imela, ostala sem sama za vse. Posledice - za zdaj jih še ni, kaj pa bo kasneje, na stara leta, pa tudi mene zanima. Se pa spomnim, da je moja mama potem prišla kdaj k meni in je takrat zlikala, pa kaj skuhala, ampak je bilo bolj poredko, ker je še v službi, pa bolj daleč...

Uživaj in se pusti razvajati!!!!!!!!!!

Jasna




žiža -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 12:26:31)

vsako delo bo počakalo brez skrbi. In če imaš možnost da ti kdo pomaga in te mal crklja, se kr pusti in uživaj z :duda:
K meni je ta prvi teden mami hodila ker je blo treba kurt (kurmo na drva ) in bi res sama mal težko
Potem sem pa kr hitro sama začela po bajti rogovilt, kaj sem pa drugega hotla. Mi je pa moj možek pomagal, fest. Je bil res zlat. Samo ne morem verjeti da to tako hitro pozabijo :zmeden:




Bejba -> Kdaj po porodu... (11.3.2005 15:10:38)

Jaz sem se kljub CR kmalu počutila kot da ne bi rodila. Vsi so me občudovali, da zgledam kot bi šla samo v trgovino po kruh in ne rodit :)-. Bolelo me je le, ko sem vstala iz postelje ali se kaj napela v predelu rane. Kljub temu pa sem se prva dva tedna pustila razvajati našemu atiju (no, še sedaj me bi treba dvakrat prosit za to :)-).
Zato le hiti počasi. Če te možek ali mama razvaja, naj te, ti boš že potem vse notri prinesla, verjemi mi :sloncek:.

LP; Bejba




Stran: [1]