Dvigovanje+kopanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Urška* -> Dvigovanje+kopanje (9.3.2005 22:57:23)

Moj Žan, pa se dviguje, kot da bi trebusnjake delal. Zakaj to pocne? Aja, pa zraven se napenja, kot da bi pritiskal, pa nimamo problemov s prebavo.

Pa se nekaj. zadnje tri dni je pravo :((:((:(( ko ga kopam(samo z vodo). Prej pa je ful uzival. Zdaj pa krici ne da se joce ampak prav krici, tak da skoraj do sape ne pride.:(
Pa naprimer ko ga namilim, kar otrpne, in je cisto pri miru, zadihan in gleda ful prestraseno. A katrea ve kaj bi to bilo?

LP:)




Urška* -> Dvigovanje+kopanje (9.3.2005 22:58:42)

Pozabla povedat da je star skoraj 3 mesece.




Magi* -> Dvigovanje+kopanje (9.3.2005 23:18:14)

hoj, pojma nimam kaj je pičlo malega Žana. je pa res, da je zdaj začel že malo dojemati, kaj z njim delate. a delate še vedno vse isto? - s pleničko počasi v vodo in vse lepo z mirnimi gibi in prigovarjanjem? jaz sem namreč enkrat zalotila možeka, ko ji je kar vodo pljuskal po trebuščku in se je mala ful ustrašila. ful je pomembno, da še vedno delaš vse čisto nežno. jaz jo pri kopanju animiram tako, da delam zraven razne grimase in to jo malo zamoti in zabava. zdaj se že v vodi kdaj nasmeji.

glede "trbušnjakov" je pa to zgleda normalno - tudi naša to počne - ima tudi skoraj 3 mesece. pač malo telovadijo, spoznavajo kaj vse zmore njihovo telo.




Urška* -> Dvigovanje+kopanje (9.3.2005 23:21:56)

Oj Magi*!

Saj v tem je finta da nisem nic spremenila. Zelo pocasi v vodico s plenicko, zraven mu pojem , se pacim, in mali se smeji. Ko pa ga zacnem z gazico umivat, pa :((. pa sem nezna, skratka isto delam kot pa prej.:zmeden:

No, hvala vseeno.:)




Magi* -> Dvigovanje+kopanje (10.3.2005 9:12:46)

a pol pa iz smeha v jok med samim kopanjem ali že prej, ko ga namiliš:zmeden: naša se dere samo, ko jo oblačim. tega pa ne prenese.




BONI* -> Dvigovanje+kopanje (10.3.2005 9:41:32)

Mogoče se je pa vseeno kdaj česa ustrašil in ima sedaj to v spominu. Malo pomisli, če je bilo kdaj kej takega, npr. da bi mu šla voda v nos ali v oči? Ali pa mu probaj dati več svobode v vodi. Drži ga smao pod pazduhami in naj brca z nogicami, da škropi vse na okoli. Luka pri tem zelo uživa. Star pa bo v soboto 3 mesece.

Pa kaj je s tem oblačenjem? Luka čisto znori, samo da začnem body gor dajati:( S kopanjem nimamo problemov in ga celo zelo pomirja, samo kaj ko je potem tak hudič:zmeden: Še ko ga oblačim za ven, me zdraven skoraj vse mine.

Lp, Boni




babylove -> Dvigovanje+kopanje (10.3.2005 12:10:45)

V VODICO S PLENIČKO? Ne razumem :zmeden2:




helli -> Dvigovanje+kopanje (10.3.2005 12:52:54)

Česa pa ne razumeš?
To je stara in nujna medtoda kopanja novorojenčka, pa tudi dojenčka. V banjico ga položiš ovitega v plenico, s čimer mu nudiš večji občutek varnosti......




babylove -> Dvigovanje+kopanje (10.3.2005 13:37:15)

No, pa spet nekaj novega vem. Mene so sicer v porodnišnici brez te nujne metode naučili, pa nimamo nobenih problemov.




Urška* -> Dvigovanje+kopanje (10.3.2005 13:48:59)

Priporočajo tudi zato, da ti ne drsi, ker ko je v vodi, je spolzki.

lp:)




Urška* -> Dvigovanje+kopanje (10.3.2005 22:21:57)

Oj Majči!

Upam da bo pri nas tudi tako.

Hvala:)




Stran: [1]