kakšno maržo imajo trgovine? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


lojzika -> kakšno maržo imajo trgovine? (3.9.2008 23:03:32)

Zanima me, kakšne marže imajo trgovine, da se jim nekaj izplača?

Npr en butik, ki mora plačati najemnino, potem trgovko ......

ALi pa npr en Bar, koliko kavic mora prodati na dan, da plača najemnino, kelnerco, pa da še kej ostane???






Anonimen -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (3.9.2008 23:09:17)

Odvisno od branže in kakšne pogoje dajo dobavitelji. Mi imamo kar dobre pogoje (pa ti ne povem koliko, ker je to poslovna tajnost [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]) , pa bo ostalo zelo malo zraven vseh stoškov oz.bomo za dobiček morali zelo delat. Plače so v primerjavi z drugimi stvarmi majhen strošek, moraš plačati najemnino, skladišče, prevoz, plače, reklamo, ogrevanje, elektriko, računalnike, njihovo vzdrževanje in programe, licence, avto, opremo, računovodjo, zdravniške preglede, davke, in še in še in še...





KIKI**** -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 10:21:28)

Uh, velike :)

Ti bom povedala en primer.
En rezervni del za avto je stal v 5 trgovinah med 105 in 170 € (v vsaki drugačna cena). Ampak v trgovini, kjer je stal 105 €, so ponudili še popust in ga prodali za 70.00 €. Pa veš, da so morali imeti še nekaj od tega torej je cca nabavna cena 40.00€ in do unega najdražjega je razlika 100.00€ od prodajne cene.  zanimivo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mijavček -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 12:18:10)

Lojzika, tako kot ti je ena že odgovorila, zelo različno... kakšna je kvaliteta, kakšna branža, lokacija,...

Ostalim pa....
Men grejo pa vse te debate, kok ma kdo marže že fajn na jetra. Slovenceljska nevoščjivost!
Največje marže so pri hrani in oblekah. Prav! Kar naj jih imajo. ČE ima podjetje večji dobiček tud plačuje več davkov in več pobranih davkov je več denarja za javne dobrine, ki se plačujejo iz proračuna; šole, zdravstvo, kultura, šport... na žalost tud vojska in politika, ampak to je druga zgodba.

kar hočem povedat je, da marža ni neko hudo zlo, kot ga prikazujejo. recimo zadnjič v Preverjeno, je novinarka izjavila, da je razlika med ceno zelenjave na veletržnici (v Padovi, kjer kupujejo trg. centri) in med ceno, ki je potem na policah... da je ta razlika dobiček trgovca. Mislim sramota za pop tv, da spusti kaj takega v eter. Kje so pa prevozni stroški, pa plače, pa davki, pa  nepremičnine al pa najemnine, pa stroški za informacijski sistem, pa marketing, pa kaj jest vem kaj še vse....

Če vas marže tok motijo pa pejte vsak dan po solato v Padovo, če se vam splača, al pa po igrače za otroke na Kitajsk. Kaj pa visite kar naprej v trgovskih centrih?




abc100 -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 13:02:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček

Lojzika, tako kot ti je ena že odgovorila, zelo različno... kakšna je kvaliteta, kakšna branža, lokacija,...

Ostalim pa....
Men grejo pa vse te debate, kok ma kdo marže že fajn na jetra. Slovenceljska nevoščjivost!
Največje marže so pri hrani in oblekah. Prav! Kar naj jih imajo. ČE ima podjetje večji dobiček tud plačuje več davkov in več pobranih davkov je več denarja za javne dobrine, ki se plačujejo iz proračuna; šole, zdravstvo, kultura, šport... na žalost tud vojska in politika, ampak to je druga zgodba.

kar hočem povedat je, da marža ni neko hudo zlo, kot ga prikazujejo. recimo zadnjič v Preverjeno, je novinarka izjavila, da je razlika med ceno zelenjave na veletržnici (v Padovi, kjer kupujejo trg. centri) in med ceno, ki je potem na policah... da je ta razlika dobiček trgovca. Mislim sramota za pop tv, da spusti kaj takega v eter. Kje so pa prevozni stroški, pa plače, pa davki, pa  nepremičnine al pa najemnine, pa stroški za informacijski sistem, pa marketing, pa kaj jest vem kaj še vse....

Če vas marže tok motijo pa pejte vsak dan po solato v Padovo, če se vam splača, al pa po igrače za otroke na Kitajsk. Kaj pa visite kar naprej v trgovskih centrih?


Ne, tisti ki vidijo samo visoke marže in dobiček, naj odprejo svojo trgovino, pa bodo videli kokšni so stroški.




ursa30 -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 13:40:32)

ti jaz lahko povem iz primera v naši firmi. prodajamo papirno galanterijo in čistilne pripomočke..marža je od 50% pa tudi 100 % in več




rija -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 13:44:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček

Lojzika, tako kot ti je ena že odgovorila, zelo različno... kakšna je kvaliteta, kakšna branža, lokacija,...

Ostalim pa....
Men grejo pa vse te debate, kok ma kdo marže že fajn na jetra. Slovenceljska nevoščjivost!
Največje marže so pri hrani in oblekah. Prav! Kar naj jih imajo. ČE ima podjetje večji dobiček tud plačuje več davkov in več pobranih davkov je več denarja za javne dobrine, ki se plačujejo iz proračuna; šole, zdravstvo, kultura, šport... na žalost tud vojska in politika, ampak to je druga zgodba.

kar hočem povedat je, da marža ni neko hudo zlo, kot ga prikazujejo. recimo zadnjič v Preverjeno, je novinarka izjavila, da je razlika med ceno zelenjave na veletržnici (v Padovi, kjer kupujejo trg. centri) in med ceno, ki je potem na policah... da je ta razlika dobiček trgovca. Mislim sramota za pop tv, da spusti kaj takega v eter. Kje so pa prevozni stroški, pa plače, pa davki, pa  nepremičnine al pa najemnine, pa stroški za informacijski sistem, pa marketing, pa kaj jest vem kaj še vse....

Če vas marže tok motijo pa pejte vsak dan po solato v Padovo, če se vam splača, al pa po igrače za otroke na Kitajsk. Kaj pa visite kar naprej v trgovskih centrih?


se kar podpišem.




Anonimen -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 18:27:00)

Odvisno od branže in kakšne pogoje dajo dobavitelji.


Odvisno tudi od lokacije, velikosti, strategije, lokalne konkurence, predvidenih rokov dobave, garancijskih pogojev in se cesa.Plus vseh predvidenih stroskov in zelenega dobicka. To je taka simpl kmecka formula. Pac en kup dejavnikov, ki jih je treba upostevat, ene bolj, druge manj, odvisno kje si in kaj zelis.




Rubin. -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 20:08:55)

Če vas marže tok motijo pa pejte vsak dan po solato v Padovo, če se vam splača, al pa po igrače za otroke na Kitajsk. Kaj pa visite kar naprej v trgovskih centrih?


Kaj tebe mučijo nosečniški hormoni? Koga pa kaj moti? Kdo pa kje visi? Mislim a kar nekaj bruhaš povprek. Se mi zdi da je vsak tvoj post naravnan na kreg.




tanjusi -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 20:31:15)

en zanimiv primer, mi je ravno aktualno.Dans smo nekaj kupovali v gradbeni trgovini, nekaj večjega in bi nas prišlo okrog 1000 e pa je trgovec svetoval naj pokličemo direkt ,ne vem prroizvajalca menda in smo tam naročili ker pride ta stvar 500e, ne moreš verjet...




Anonimen -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (4.9.2008 22:57:48)

Aha, res, no:
marže so nekje med 30% in čez 100%, ampak čisto odvinso od tisoč in enega dejavnika. Marža je vrednost, ki vključuje vse stroške, ki jih imajo v trgovini, posreden in neposredne, razen potnih stroškov, carin,.. torej tistih, ki nastanejo pred prevzemom v skladišče, +  plače, dobiček,... Na vse to potem pride še DDV. In tisti dobiček je znotraj vseh stroškov, ki se jih začneš zavedati šele, ko narediš kakšen konkreten izračun, je resnično minimalen. Nimaš dobička 20, 30, 40%, kot si ga ljudje predstavljajo. Pa še tisti dobiček je obdavčen - torej ti kar konkreten del vzame država.

Ni hitrega dobička niti ni lahkega dobička.





Mijavček -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (5.9.2008 10:10:48)

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Uh, velike :)

Ti bom povedala en primer.
En rezervni del za avto je stal v 5 trgovinah med 105 in 170 € (v vsaki drugačna cena). Ampak v trgovini, kjer je stal 105 €, so ponudili še popust in ga prodali za 70.00 €. Pa veš, da so morali imeti še nekaj od tega torej je cca nabavna cena 40.00€ in do unega najdražjega je razlika 100.00€ od prodajne cene.  zanimivo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Bambina tole me je zmotil. Pa ker karnaprej mediji klanfajo neumnosti, trgovski centri so pa sred dopoldneva sred tedna nabasani.
A se ti res zdi, da se sam kregam? Men se pa ne zdi. No sori. Bom bolj prijazna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mijavček -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (5.9.2008 11:04:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček


Bambina tole me je zmotil. Pa ker karnaprej mediji klanfajo neumnosti, trgovski centri so pa sred dopoldneva sred tedna nabasani.
A se ti res zdi, da se sam kregam? Men se pa ne zdi. No sori. Bom bolj prijazna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Ups, rubin sem mislila, ne bambina. Zdej pa ne morem več popravit.




KIKI**** -> RE: kakšno maržo imajo trgovine? (5.9.2008 15:20:25)

IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Uh, velike :)

Ti bom povedala en primer.
En rezervni del za avto je stal v 5 trgovinah med 105 in 170 € (v vsaki drugačna cena). Ampak v trgovini, kjer je stal 105 €, so ponudili še popust in ga prodali za 70.00 €. Pa veš, da so morali imeti še nekaj od tega torej je cca nabavna cena 40.00€ in do unega najdražjega je razlika 100.00€ od prodajne cene.  zanimivo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Bambina tole me je zmotil. Pa ker karnaprej mediji klanfajo neumnosti, trgovski centri so pa sred dopoldneva sred tedna nabasani.
A se ti res zdi, da se sam kregam? Men se pa ne zdi. No sori. Bom bolj prijazna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Ja in kaj je narobe, če sem dala samo en primer.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Halo, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Men je blo zanimivo, kake marže so in dol mi visi, glede dobička, itak vsak kupuje kjer mu paše, ampak vprašala je kakšne marže majo, pa slučajn sem zvedla za ta primer.
Ljubica draga, vsak posluje kakor mu paše, so pa marže zelo velike in logično je, da ima vsak svoje za vsak izdelek drugačne, na katere vpliva ogromno dejavnikov. Če sem navedla pa en sam primer pa kaj zato, bo vsaj znala precenit, kolk je ta marža. Pa srečno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]